Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa trójfazowa na jednej fazie


Kliwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z Was orientuje się na ile pompa trójfazowa będzie działać na jednej fazie? Jakie mogą wystąpić ograniczenia?

Posiadam instalację trójfazową, pompę trójfazową, lecz zastanawiam się nad podtrzymaniem pompy w przypadku zaniku prądu - posiadam agregat jednofazowy 7kW (kupiony przed planami założenia pompy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bez problemu, ale trzeba to przełączać jakoś automatycznie z chwilą zaniku fazy i podawać na silnik fazę która jest, albo ręczna wajcha. W linku wprowadzający w temat film z yt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2022 o 08:21, Kliwer napisał:

 

Masz pompę 3-fazową, ale nie wiemy jaką, do tego diabeł tkwi w szczegółach. Oldek plecie androny i wkleja jakieś głupoty z YouTube. 

Nie wiem jak zasilana jest twoja sprężarka, bo równie dobrze może być jednofazowa, zresztą to nie ma znaczenia bo opcja jest zbyt ryzykowna.

Do tego pewnie twój generator ma sinusoidę aproksymowaną, co już  niemal na pewno zdyskwalifikuje generator do zasilania pompy (nawet 1-fazowej).

Nie przejmuj się jednak, zrób sobie awaryjne zasilanie z grzałek elektrycznych, które w razie co będziesz zasilał z agregatu. Do tego każdy agregat dobry 😉

Tutaj prosty patent z grzałek do zmywarek Amici:

 

PS Oldek, jak się nie znasz, to nie wklejaj głupot, bo jeszcze komuś zaszkodzisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Aliexpress będzie przejściówka z usb, na 3 fazy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Grzałki mam, pozostaje zamontować. Był dzień gdy nie było jednej fazy i pompa pracowała normalnie.

Na liczniku przed pompą zazwyczaj mruga tylko jedna dioda, raz zdarzyło się że widziałem jak mrugały dwie. 

Jak zdarzy mi się potestować to na pewno podzielę się wynikami.

Pompa to Netsu Uruz 10kW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie. W razie czego "odpalisz" agregat i będziesz grzał grzałkami 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.