Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła i kocioł pelletowy w jednej instalacji


majdan1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

posiadam instalację w której mam kocioł defro bio slim 10kw  w jednej instalacji z pompą ciepła LG therma V , Na dzień dzisiejszy przełaczączanie miedzy źródłami mam typowo manulalne na dwóch zaworach , ale może ktoś mądry podpowie jak to zrobić lepiej . poniżej link do filmiku jak to wygląda . pompa pracuje właśnie drugi sezon . a zużycie prądu to na dzień dzisiejszy 4444kwh przy produkcji ciepła na poziomie 52GJ .  ( mam założony licznik energi elektrycznej tylko na pompę i licznik ciepła na wyjściu z pompy ) COP coś koło 3.2 wiec chyba w miarę dobrze . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 21:58, majdan1986 napisał:

Na dzień dzisiejszy przełaczączanie miedzy źródłami mam typowo manulalne na dwóch zaworach , ale może ktoś mądry podpowie jak to zrobić lepiej

Co chciałeś zrobić lepiej? Chciałeś przełączanie zautomatyzować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Graphy93Sytuacja się jednak zmieniła na korzyść prądu. Też przeliczałem że kupno 2 ton węgla wyjdzie niewiele taniej niż zakup 3,4MWh prądu w dobrej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 180m2 pompa 4.2 KW do cwu jest połączoną z kominkiem i buforem i świetnie działa jeżeli komuś zależy na jak najniższych kosztach opalania. Mam ochotę to nagrzewam bufor 3-4 godziny palenia odciązam pompę na 15-20 godzin albo nie palę i pompa ładnie utrzymuje 30stopni na podłodze i też jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.