Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ucieplowienie w wykonaniu miasta wroclaw . Majster bylby dumny.


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi słów o tym jakich mamy w dzisiejszych czasach fachowców . Aż się boje jaką rzeźbę będę miał w mieszkaniu . Kilka planow już panom wybilem . Jeden z nich . Uwaga hit . 

Rury idą po przedpokoju przy suficie skąd po suficie (w poprzek) do kolejnego pokoju .miałbym w ten sposób darmową suszarke na pranie ,wystarczy kupić sznurki .

 a te malenstwa maja mi zasilic 6 grzejników o mocy łącznej prawie 8kwIMG_20220722_102229892.jpg

IMG_20220722_102916605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle z tego pożytku że nie trzeba malować 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i jeszcze beton z pianki (palnej)

IMG_20220722_221320075.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @FAFAŁ chciałem Ciebie zaskoczyć, że takie rozwiązania na rynku istnieją.

Co prawda nie jestem na bieżąco z produktami biernej ochrony przeciwpożarowej, ale Piany Ogniochronne HILTI były często stosowane.   

Więc, szybko zerknąłem w wszechnice sieci, i nie wiem z jakiego powodu zniknęły produkty w tej kategorii.


źródło:
https://www.hilti.pl/c/CLS_FIRESTOP_PROTECTION_7131/CLS_FIRESTOP_FOAMS_7131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że są /były , teraz nie robię w budowlance to nie mam pewności . Pianki jak i specjalne "mazidła"  przy których zawsze byla  naklejka od hilti . Jednak tu jest po taniości 🤣 oderwałem kawalek i podpaliłem ,a to się pali .

IMG_20220723_082800620_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sufity są proste? Brat kupił nowe od dewelopera i sufitu uciekają. W salonie sufit z brzuche na środku. Na 1.5m 3-3.5cm było do skorygowania na całej szerokości salonu.
W drugim pokoju ok 2cm na 3metrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kamienica z 1906 jeśli się nie mylę co do roku dokładnie . Sufity tu są jak posadzki . Wylejesz wiadro wody i ona ucieknie w przeciwny róg  . Przykładowo pokój ma około 4 na 3 to spadek jest po przekątnej ponad 4 cm .  I tak pomieszczenia miały wysokość okolo 3.2 metra ja sobie obniżyłem do lini łuku okien , było to robione z gk na laser .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pa paa ty paa jak pieknie śpię.. lily . 

IMG_20220801_201155427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hit dzisiejszego dnia . U sąsiadki połączenie do baterii na gotowo 🤣 

MMS_455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadka będzie miała w tym kranie tylko ciepłą, czy zimną wodę? Może będzie jak w Wielkiej Brytanii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu -zimna. Bo to priorytet by w ogóle była. Ciepłą podłącza na wiosnę. 😉

Żarty żartami ale taka robota nadtynkowa...masakra jakaś. Zero zmysłu estetyki. Mi jakby tak zrobili to bym się pochlastal z rozpaczy. Rozumiem żeby może oszczedniej ale nie aż taka maniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił do niej "szef" z zapytaniem co jej się nie podoba . 

Też rozumiem że koszta można ciąć , jednak trzeba mieć  na uwadze że robi się dla innego czlowieka . Toż to bydlo w stajni ma lepiej wykonaną/poprawadzona instalacje . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś około 4 rano ( żona mnie obudziła o 4:15 ) strzeliła konstrukcji próbną / tymczasowo zasilajaca piony . Objawem " usterki" było zalanie piwnicy . Zaczynam serio zaczynam się bac o zdrowie rodziny jak i swoje gdy dojdzie do odpalenia instalacji na stałe . C.o ma być zasilane 70 stopniami . Gdzie i do kogo się zgłosić w tej sprawie . Miasto odpada bo wiadomo to nie tereny które zwiedzają nasi bogaci sąsiedzi za zachodniej jak i wschodniej granicy . Poza tym oni mają do utopienia tu ponad 500 tysięcy 🤣 . Za połączenie/wymiane częściowa pionow kanalizacji ,zrobienie instalacji c.o oraz c.w.u . I zrobienie węzła w piwnicy .

Screenshot_20220829-120521.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym kraju w innej wsi..."nowy dach"...inni majsterkowia u sasiada,na pewno z jego blogoslawienstwem byli kreatywni.Sadze,že tak jak jest to zostaje do zgnicja 🙂

IMG_20220901_194928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla tego nie było ich dwa tygodnie . Byli na wyjeździe dach zrobic 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za sto metrów skręć w prawo 🤣MMS_523.thumb.jpeg.dbe6f6edd11573be7fd31be1ddfdb713.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co się okazuje nie tylko panowie hydraulicy mają pasje do pianki i dużych wykuć . Panowie elektrycy prócz woltów % również podzielają pasje kolegów . To już jest na gotowo i poszli wykonywać swoje prace na inne obiekty 😀

IMG_20221014_103720903.jpg

IMG_20221014_103645849.jpg

IMG_20221014_103638545.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to już tej polowy gdzie widać kable nie trzeba zalepić mp75 . Nie twierdzę że ma być zatarte na gotowca jednak pozostawienie widocznego przewodu to troszkę nie tak . 

Czy należy czy nie kwestia ustalen . Już kilka lat temu na budowach hydraulicy robili na ostro bruzdy . Łapał taki wiadro mp i zaciągał po sobie bruzdy . Elektryk też jeśli wywalił dziurę to to lepil . Wiadomo że to nie pod tak zwane malowanie jednak drutów nie było widać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie i teraz trzeba czekać na kolejnego magika który rozrobi pół wiadra tynku i zapapra dziury 😀 

Patodeweloperka to pikuś przy tym . Takie dzieciaki które czają się by ukraść lizaka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może zrobimy tak ? Patrz zdjęcie 1 

Odpowiedź : nie no coś ty , chcesz zrobić dobrze ? 

Faktyczne to by było za dużo dla nas .

Patrz pozostałe zdjecia .IMG_20221130_104702300.thumb.jpg.8a0a2acd6bf31e0e853bb3059ac90dfd.jpg

IMG_20221130_104716759.jpg

IMG_20221130_104722357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.