Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar HTi20 opinie


mikus39

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mikus39 napisał:

I weź tu kogoś z polecenia. Kolega ma dom 220m2 i ma dokładne tę pompę. 

To przy moich 221 po podłogach mam na tapecie 9kW (7 też się pojawiło). Przy czym jest kominek, a krótkoterminowo grzałka może sobie zasuwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja chyba postawie na 8.Ewentualnie właśnie z grzałką. Prawdopodobnie będzie to Galmet Prima. Serwis mam najbliżej i cenowo nie najdrożej. Jak będzie działać. Okaże się pewnie w trakcie. Czy będę żałował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie w praniu, co do jakości się nie wypowiem, ale coś już tu o Galmetach było. Jak wiesz czego potrzebujesz to sprawdź czy to dostaniesz, tj. ilość obiegów, sterowanie pogodowe, jakie są opcje sterowania temp. Cwu, do tego nie każda PC jest opomiarowania, więc podlicznik i ciepłomierz będzie dodatkowym wydatkiem, gwarancja + koszty przeglądów z jej utrzymaniem związanych. 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cene uwagi. Dziękuję Patrol. Na pewno dopytam. 

O galmet ach też czytałem. Ale to był model on/off. Mam nadzieję że się poprawiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze jedno zagadnienie. Zasilanie. Mam zabezpieczenie główne 3x25A. Będę musiał wystąpić o zwiększenie mocy? Jaki czas jest potrzebny na zmianę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do Galmetu. To jest pompa MIDEA zamknięta w obudowę Galmetu. Sprężarka inwerterowa Mitsubischi.

Certyfikaty wydane w 2013r wg starych norm. Bez pomiarów dla nowych norm. A miało być tak pięknie.😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ZE i 'stanu' sieci - możesz też dostać odp. negatywną. Pamiętaj, że za moc umowną płacisz.

Czy starczy 3x25 to jednoznacznie nikt nie potwierdzi bez wiedzy co obecnie zasilasz (jak masz rozłożone obciążenia na każdej z faz).

Wymagania co do podłączenia elektr. będziesz miał w dokumentacji PC. Przykładowo dla pompy w wersji 9kW, którą mam na oku jest podany max prąd 15A,wymagane zabezp. dla jedn. zewn. to B20 (w zasadzie to max jeśli chodzi o obciążalność przekroju 2,5mm2). Dla grzałki osobna faza i B16. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zdradzić co "masz na oku"? Bo te 9 kW w moich wycenach bardzo popularne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calla Verde Style (tj. bez zasobnika cwu) ale jeszcze mało informacji od użytkowników na jej temat. Jeśli chodzi o suche dane to monoblok, sprężarka copeland scroll, czynnik R452B, z tego co mi wiadomo PC nieopomiarowana, jest sterowanie pogodowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zaproponowali właśnie pompę 9. Do tego bufor 200l dla zapewnienia przepływu i zbioenik cwu 220l. Grzanie bufora stalotemperaturowe i do tego automatyka na każdą pętle z siłownikami pod ZegBee. Lub z osobna listwa sterującą. LG Therma V. Bez czujnika pogodowego. Dobre rozwiązanie czy znowu przekombinowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calla Verde Style z wyglądu szpica. Sam bym chętnie coś takiego zamontował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calla Verde Style 

Znowu dane z 2013 r wg nieobowiązującej normy jak Patrol wspominał nieopomiarowana na nową normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 12:11, PioBin napisał:

Ja mam wydaje sie „latwo”. Bufor i kociol rezerwowy. Sterowanie instalacja ogarnąłem sam na swoich rozwiazaniach wiec tutaj nic mnie nie blokuje nawet jesli wymagaloby ingerencji w bazowa jednostke PC.

Takie rozwiązanie mi bardzo odpowiada. Teraz do tego jeszcze mądra pompka i będę szczęśliwy.

i bez problemu w bufor ewentualnie jakiś piecyk z płaszczem wodnym w razie "w".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam lazara HTi 20 4-12 kW od tygodnia. Na razie zasuwa dobrze. Dom ze 300m2 ogrzewanej powierzchni, ściany 24cm + 12cm bloczki z betonu komórkowego i do tego 20cm styropianu. Okna z 3 szybami bytowskiego Drutexu. 25 cm wełny na poddaszu. Pompa chodzi na 36 stopniach zasilania na grzejniki Purmo (przewymiarowane jak budowałem, bo już wtedy wiedziałem, że będzie pompa ciepła). W domu za ciepło bo w pierwsze 2 dni było 22st.C teraz jest 23,4 na dole i 22 u góry, ale żona protestuje, gdy mówię, że trochę obniżę temperaturę. No cóż ja się gotuję a ona mówi, że jest tak w miarę.

Na razie wychodzi, że pobiera moc 1,5 kW, czyli jakieś 35 kWh na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja się wypowiem. Od 26Września br. eksploatuję pompę HTI 20/12. do ogrzania domu parter+ piętro po ok 70m2 ocieplenie 12cm styropian budowa domu 2010. więc z ociepleniem bez szału zużywam na CO i CWU  przy obecnych temperaturach na pomorzu max ok 45-50kWh dziennie. ekogroszku zużywałem na sezon grzewczy ok 3,5-4 ton tak dla porównania. Temperaturę w domu utrzymuję 21st w nocy 21-6 rano w dzień 22 st. CWU 40-45 st. Na przełomie września i października pompa zużywała ok 10-11kWh na ogrzanie domu i CWU. dla porównania bojler elektryczny zużywał mi 6kWh. 

Moje odczucia. Pompa jest dość głośna na graniczy działki ok 15m od pompy 56dB. Aplikacja jest dość biedna można podejrzeć czy pompa pracuje, jaka jest temp w pomieszczeniu, na zewnątrz i CWU dodatkowo zmiana nastaw temperatury ale już nie da się zmienić harmonogramu. Można podejrzeć alarmy. Niestety pompa sama nie zlicza zużycia energii ele. Dużym mankamentem jest  to że w aplikacji nie da się zresetować błędów. Niestety tu kolejny minus jak równik dla producenta i serwisu, co jakiś czas wchodzi w błąd startu i pomiaru prędkości co ją unieruchamia i trzeba go resetować z poziomu panelu na jednostce wewnętrznej. Niestety doprosić się o przyjazd serwisu to droga przez mękę. Może tylko tak trafiłem w okres chorobowy co się zdarza ale poważny producent powinien powiedzieć że ma kłopot zamiast milczeć. Sama instrukcja obsługi tez jest dość biednie napisana i to mogli by poprawić. Co do zabezpieczenia 25A o które ktoś pytał wcześniej to jeżeli są 3f to powinno spokojnie starczyć. Moc grzewcza to ok 12kW ale elektryczna to już 3-4x mniej więc prąd pobierany na każdej fazie to ok 4A tyle u siebie zmierzyłem. To na tyle. jak tylko usuną  mi serwisanci trwale przyczynę błędów to sie podzielę wrażeniami. na razie tragedii nie ma ale fajerwerków też nie. Niemniej jednak warto wspierać krajowych producentów. Cenowo była ok w porównaniu  z innymi  więc coś za cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wniosek o dotację z czystego powietrz wyraźnie określa na co przysługuje dotacja:

- montaż pompy ciepła i jest ich trzy warianty

-modernizację instalacji CWU i CO.

-no i inne

Interpretacja urzędników jest różna i generalnie wolnostojący zasobnik CWU z hydroboksem jest elementem pompy ciepła.

 

A więc nie mamy lodówki i Pani urzędnik powie że zbiornik to składowa pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.