Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet - kotłospaw


Rudka

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.10.2020 o 20:33, Krzysztof1973 napisał:

Slimko, zajmuje bardzo mało miejsca, a czyszczenie zajmuje 5-10 minut. Wyciągasz popielnik, wysypujesz popiół, wyciorem (dołączony do pieca) czyścisz kanały, resztę odkurzam

.IMG_1204.thumb.JPG.1343242ff82eafabc59c95d3d0edb324.JPG

IMG_1207.thumb.JPG.74f812304f530fe48355f02ee1319888.JPG

 

Jak z paleniem przy ostatnich mrozach? Daje radę? Ile pelletu/kasy poszło w komin?

Zastanawiam się pomiędzy Duoko, a Slimko, nie wiem w czym są jakieś większe różnice pomiędzy kotłami poza rozmiarami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wymiarami i różnym sposobem czyszczenia większych różnic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mentikk napisał:

 

Jak z paleniem przy ostatnich mrozach? Daje radę? Ile pelletu/kasy poszło w komin?

Zastanawiam się pomiędzy Duoko, a Slimko, nie wiem w czym są jakieś większe różnice pomiędzy kotłami poza rozmiarami. 

Wiadomo, że niższe temperatury na dworze, to więcej pelletu pójdzie. Teraz dzienne spala w przedziale 22-28 kg. 

18 godzin temu, Kotłospaw napisał:

Dołączę do postu czyszczenie kotła przez jednego z użytkowników:

 

Fajny patent z tą wkrętarką ? Ja czyszczę tym wyciorem, reszta to odkurzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Trener40 napisał:

Ja od ponad pięciu sezonów tak czyszczę tylko, że używam wiertarki, a przy samym wylocie przykładam ssawkę odkurzacza. Tym sposobem wszystko jest wyciągane i praktycznie mało co ląduje do środka. 

Może wykorzystam taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 18.10.2020 o 20:33, Krzysztof1973 napisał:

Slimko, zajmuje bardzo mało miejsca, a czyszczenie zajmuje 5-10 minut. Wyciągasz popielnik, wysypujesz popiół, wyciorem (dołączony do pieca) czyścisz kanały, resztę odkurzam

.IMG_1204.thumb.JPG.1343242ff82eafabc59c95d3d0edb324.JPG

IMG_1207.thumb.JPG.74f812304f530fe48355f02ee1319888.JPG

Witam, wczoraj odpaliłem pierwszy raz Slimko 12 kw i zastanawia mnie jak czyścić ten piec. Nie znalazłem w instrukcji jak go wyłączyć piec aby dokonać czyszczenia. Ktoś podpowie jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaki masz sterownik na piecu? Ja mam ten starszego typu. Wystarczy przycisnąć i przytrzymać przycisk, aby kocioł się wyłączył.

Trochę mnie to zastanawia, kto Ci instalował ten piec, że nawet nie pokazał Ci jak go włączyć i wyłączyć. Proponuję, abyś skontaktował się z Panem Jakubem z Kotłospawu, on we wszystkim Ci pomoże.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.