Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet - kotłospaw


Rudka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230
3 minuty temu, Benton661 napisał:

Osobiście nie chciałbym, żeby taki "Leonardo" albo inny "Active+" palił za mnie w kotle, bez mojej ingerencji czy korekty ustawień, ale cóż, może takie czasy nadeszły…

A dlaczego nie. Tyle ile trzeba uzytkownik moze sobie ustawic. Zawsze jednak mozemz wrocic do szuflowania wegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benton661 to jest po prostu wygodne, i to chyba w tym kierunku ma iść bo przecież nie widzisz na forum aby ktoś się pytał o ustawienia w/w kotłów bo ma "problem". Ok, ty sobie poradzisz, Sambor i wielu innych, ale nie wszyscy w tym temacie siedzą. I broń Boże nic nie piszą o obrotówkach bo się na tym nie znam.

 

@Visitor1230 ja nie jestem techniczny, człowiek uczy się całe życie a na temat w/w systemów informacji jest jak na lekarstwo, na pewno celowo utrzymywane są pewne rzeczy w tajemnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
3 minuty temu, Benton661 napisał:

Skończcie w końcu panowie szydzić z obrotówek, bo urągacie całej masie użytkowników, którzy je posiadają i są zadowoleni

Cofnij sie o kilka postow . I sprawdz kto tu zaczal z kogo szydzic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, poniosło mnie ;)

Mimo wszystko, kolegom Eliksowi i Visitorowi 1230 szczerze życzę zadowolenia ze swoich kotłów w nadchodzącym sezonie grzewczym. Mam nadzieję, że podzielicie się opiniami. A szuflowania węgla to raczej nikomu nie życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam taki plan aby wstawiać systematycznie filmy na YT. Palenie, czyszczenie i takie tam pierdoły jakie wyjdą w trakcie. Na pewno się tym z wami podzielę z czystej ciekawości i dla potomności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ja tam bede zdawal relacje na forum. A tak na krotko to wczoraj puscilem sobie kociol na noc bo chlodno bylo. I juz widze ze moj bufor to tylko polowa tego co min. potrzeba.  Ale o tym pozniej i na innym watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ciekawi mnie, jak poradzi sobie ten palnik z różnymi rodzajami pelletu. Wiem z doświadczenia, że każdy pellet ma inną gęstość nasypową, co za tym idzie i ciężar... Jak sprawdzam wydajność podajnika, wychodziło mi czasem 9 kg/h, ale zdarzało się i 20 kg/h... To wymagało konkretnej zmiany ustawień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję założyć oddzielny wątek, gdzie każdy mógłby podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami n/t swoich palników i kotłów, by nie zaśmiecać przypadkowych tematów. Tylko kulturalnie i bez kłótni ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o takim tematycznym dziale że każda marka kotła ma tam oddzielny opis pracy itd. tak? Kotłownia,  opis kotła , czym, ile i ogólne wrażenia /problemy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, myślałem o takim temacie np:

KOTŁY I PALNIKI PELLETOWE - Wasze wrażenia i opinie

Każdy może dodać coś o swoim kotle i palniku, szukającym też na pewno się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem... ;)  Zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Benton661 napisał:

Skończcie w końcu panowie szydzić z obrotówek, bo urągacie całej masie użytkowników, którzy je posiadają i są zadowoleni

Ale tu właśnie nikt z nich nie szydzi... Ja osobiście lubie obrotówki - mają swoje zalety, ale porównywanie konstrukcji np. kołtona, gdzie tech jeszcze 9 miesięcy temu nie mógł uruchomić dobrze KIPIego do producentów specjalizujących się w pellecie też dobre nie jest.

Jak autor kupi kocioł z obrotówką i dołoży bufor  a instalacja będzie po Bożemu to będzie więcej niż zadowolony - ustawi palnik w optymalnych warunkach i nawet mocą nie musi modulować bo zawsze będzie ładować bufor w podobnych warunkach. Może czasem coś grzebnie jak pellet zmieni.

 Jak ktoś kupi kocioł za 30 tys. i ma spieprzoną instalację to też zadowolony nie będzie.
Jak kogoś stać na piec za 20 tys. to raczej nie kombinuje z pelletem po 600 zł. Kupuje Olczyka i ma spokój całą zimę

Szkoda tylko, że część producentów kotłów węglopodobnych z palnikami przegina z cenami - 12, 13, 14 tysięcy to już dla mnie przegięcie...

Ciekawią mnie za to kondensacyjne kotły na pellet - ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł wstawiony i uruchomiony. Dzisiaj jego pierwsza dobra. Pellet jaki zakupilismy to Lava Premium Pellets. Na chwilę obecną pracują tylko dwa grzejniki, część ogrzewania podłogowego i zasobnik na wodę. Miejmy nadzieje, że wszystko bedzie dzialalo prawidlowo. Przy uruchomieniu serwisant dodatkowo podłączył moduł internetowy econet - czy ktorys z uzytkownikow ma cos takiego w kotle i moze wypowiedziec soe na temat jego funkcjonalnosc

Pozdrawiam

IMG_20180918_173813721_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Econet Pluma to najbardziej przejrzysta platforma do sterowania i podgladu parametrow jaka znam. Steruje kotlem i zmieniam parametry  bedac poza domem. Moze jakies zdjecia z wnetrza kotla poprosimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Visitor1230 napisał:

Econet Pluma to najbardziej przejrzysta platforma do sterowania i podgladu parametrow jaka znam. Steruje kotlem i zmieniam parametry  bedac poza domem. Moze jakies zdjecia z wnetrza kotla poprosimy.

Hmm... a ile znasz tych platform? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tedi90 napisał:

Tech od początku chciał i starał się o to by jego stery napędzały palniki KIPI to wiem na sto procent a że wybrano PLUM to już sprawa producenta palników jakies względy pewnie wygrały.

Pewnie temu, że PLUM już robił dla Pellasa, Lazara.
Tech wtedy też za bogato nie wyglądał.

Teraz Tech wypuścił 2 modele pod pellet - mieli problem, żeby to uruchomić jeszcze rok temu, ale producenci kotłów, którzy współpracują z techem wymagali, żeby kipi był też na tym.
Ciekawe jak to działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shogunzlasa napisał:


Teraz Tech wypuścił 2 modele pod pellet - mieli problem, żeby to uruchomić jeszcze rok temu, ale producenci kotłów, którzy współpracują z techem wymagali, żeby kipi był też na tym.
Ciekawe jak to działa...

no comment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.