Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet - kotłospaw


Rudka

Rekomendowane odpowiedzi

Zetka ma za zadanie "napowietrzać" kotłownię, za bardzo jej nie wychładzając. Nie ma znaczenia w jakiej odległości od kotła powinien być wylot, byleby nie bezpośrednio przy samym kotle. Rura 160 jak najbardziej ok. Nie ma znaczenia na której stronie świata będzie umiejscowiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat pasuje na ścianie  Zach.  tylko że tam będzie leżał pellet. czy nie ma obawy o wilgotne powietrze . l czy może być ten wylot wyżej nad posadzką  ? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie . Czy wylot ZETKI  może być  dużo wyżej nad posadzką  w kotłowni . 

Wlot do kotłowni  wysoko od zewnątrz , następnie kolanko  w kotłowni w dół , rura np. 1 m albo nawet 1.50 m w dół i kolanko wylotowe na kotlownie , nad  półką pod którą bedzie składowany pellet . Od  półki do  posadzki i tak zostaje ponad 2 m , ponieważ kotłownia jest obniżana . ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Slimko  12 kw  Kotłospaw zamontowany. Zawór 4 drogowy narazie bez siłownika ( mam zawory termostatyczne na kazdym grzejniku ), zetka 200 mm zamontowana przepisowo , RCK na rurze czarnej od kotla do komina , wklad kominowy 1mm ze stali 1.4404 . Narazie tryb letni od środy do soboty po poludniu 11 odpaleń. czas pracy na mocy max 2 g na min 1 g.

Chcę podziękować Panu Jakubowi z Kotlospawu za cierpliwość do mnie ( kilka razy dzwonilem zawsze odebrał albo oddzwonił, ) Kontakt z firmą super wcześniej rozmawialem z Panem Markiem i bylo podobnie. Dzięki wielkie dla Robin60 z forum. I slowa uznania i podziekowania dla dystrybutora kotłow CO  własciciela AMO z Sieradza gdzie kociołek kupiłem.

To tyle jeśli chodzi o zakup i montaż. A czas pokaże czy bedę zadowolony , okaze sie po sezonie .Na ta chwilę po zmianie z kopciucha na pellet jest super. Do usłyszenia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi wyjśni ? jak kocioł jest chroniony kiedy działa tryb letni . CWU wpiete  jak na schemacie wczesniej pokazanym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam kotła i też między innymi na oku mam slimko 12kw. Jak kocioł się sprawuje? Jak się go czyści i czy różni się czymś od kotła smart 5 od Witkowskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł SlimKO 12 różni się tym od pozostałych producentów  takich kotłów , że jest sam w sobie oryginalnym produktem który został zaprojektowany konstrukcyjnie w firmie Kotłospaw i tam produkowany z najwyższej jakości blachy kotłowej. Zaś pozostałe firmy które nie miały żadnego pomysłu na taki kocioł brzydko mówiąc popełniły plagiat w sposób dosłowny zewnętrznie  , ale konstrukcyjnie wewnętrznie nie do końca im się to udało. Radzę mieć to na uwadze przy zakupie tegoż kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, robin60 napisał:

z najwyższej jakości blachy kotłowej.

Dajcie już spokój z tą najwyższej jakości. Każdy robi na p265gh - chyba że są wymienniki z nierdzewki.
Jak nie ma bezpośredniego ognia to i grubość ma mniejsze znaczenie - najważniejsza jest temperatura...

Co do wewnętrznej budowy - jak przykładowo mielisz dodatkową pompą w samym kotle to i rostaw rur itp ma mniejsze znaczenie (a raczej niezauważalne dla Kowalskiego)...

Ogólnie te kociołki typu slim wyglądają spoko - na pewno jest wiele opcji ustawnych jeśli chodzi o gabaryty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie, tylko mają małą pojemność wodną, czy u mnie taki kocioł by się sprawdził? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich. Ja również szukam kotła na pellet, tylko naprawdę czytając wszystkie fora włos na głowie się jeży ale nic konkretnego nie mogę wybrać. Dom do ogrzania to piętrówka z lat osiemdziesiątych o powierzchni 210 m2. Na wiosnę będzie ocieplona styropianem grafitowym 15 cm. Kocioł ma działać na zasadzie start, stóp. Oczywiście uzupełnienie pelletu, wynoszenie popiołu oraz czyszczenie to działania w mojej kwestii. Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy jest na forum ktoś , kto fizycznie użytkuje kocioł Slimko 12 kw. Kotłospaw .  Chciałbym wymienić doświadczenia w użytkowaniu - ustawienia , spalanie , pellet . Opinie itd. 

                                                                           Pozdrawiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzeje kotleta: jak ktoś chce DTR-kę do kotłospaw DuoKo to w linku jest do wersji 24kW.

https://powietrze.malopolska.pl/wp-content/uploads/2019/07/Sprawozdanie-z-badań-DuoKo-24-pellet.pdf

Jak oceniacie DouKo po dłuższym czasie użytkowania? pytanie oczywiście do właścicieli kotła.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Gacek,

zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej - wskażę osoby które taki kocioł posiadają. Mogę również wysłać zdjęcia kotła po dwóch latach użytkowania, oraz jeśli jest Pan zainteresowany pokazać wykresy spalania i pracy z modułu internetowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.04.2020 o 18:16, gacek napisał:

Jak oceniacie DouKo po dłuższym czasie użytkowania? pytanie oczywiście do właścicieli kotła.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od tamtego tygodnia używam kocioł Slimko 12 kW firmy Kotłospaw. Po tych kilku dniach mogę powiedzieć, że to był bardzo dobry wybór. Ze względu na małą i niską kotłownię nie miałem zbyt dużego pola manewru. Wahałem się, pomiędzy Heiztechnik a Kotłospaw. Czytałem sporo opinii w Internecie. Serwis kotła był dla mnie priorytetem przy jego wyborze. Opinie o bardzo szybkiej reakcji serwisu Kotłospaw potwierdziły się w 100%. Pan Jakub, odpisał mi na moje pytania i zdalnie ustawił/poprawił parametry pracy kotła. Życzę wszystkim takich serwisantów.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krzysztof1973 napisał:

Opinie o bardzo szybkiej reakcji serwisu Kotłospaw potwierdziły się w 100%. Pan Jakub, odpisał mi na moje pytania i zdalnie ustawił/poprawił parametry pracy kotła. Życzę wszystkim takich serwisantów.

 

1 godzinę temu, Kotłospaw napisał:

Dziękujemy serdecznie za pozytywną opinię.

Mamo!

Chwalą nas - wy mnie a ja was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sambor napisał:

 

Mamo!

Chwalą nas - wy mnie a ja was.

I tu się z tobą nie zgodzę . Nie chodzi tylko  o chwalenie , ale może to poprawi sytuację w innych firmach .  Ja też już gdzieś pisałem , że Serwis Tej firmy jest jak najbardziej OK . Jestem po sezonie palenia w Slimko . Wszystko śmiga . Brakuje mi  tylko użytkowników tego akurat kotła - celem wymiany doświadczeń .

Pamiętam jak pisałeś kiedyś , że zawór 4 dr. jest w pelletowcu nie bardzo i pewnie miałeś rację , bo nie koniecznie podoba mi sie temp.powrotu  , w czasie jak temp. w domu osiagnieta a kocioł stygnie . Dlatego podczas serwisu kotła założyłem econeta. Czekam do nastepnego sezonu , żeby temat ogarnął serwis . Albo przeróbka ( sprzęgło ? albo może krótki obieg kotłowy i pompka smiga cały czas .  Boję się zadawać pytania  na tym forum , jest to mało komfortowe - kwestia zrozumienia . Ale wracając do Serwisu , życzę innym podobnego podejścia do tematu . Pozdrawiam i też polecam Slimko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 17.09.2018 o 17:23, Rudka napisał:

Dziękuje za pomoc. Zdecydowaliśmy się na kocioł 15kW kotłospaw Duoko. Przemówiło do nas wyjście czopucha które jest od góry a w naszym wypadku będzie to idealne gdyż w ścianie mamy je na wysokości 170cm. Dodatkowo będzie bufor około 500L na szczęście sterownik kotła obsługuje to w standardzie. Dziękuję za pomoc, na pewno zdam relację z montażu i pracy. Pozdrawiam.

Cześć

Jak sprawuje się kocioł? stoję przed identycznym dylematem, Slimko czy DuoKo. Mam bardzo ciasną kotłownię i uratowałby mnie piec z czopuchem od góry. Zastanawiam się tylko czy półkowa budowa kotła Duoko nie sprawia, że traci szybciej na sprawności, częściej trzeba czyścić i czy jest łatwy dostęp do czyszczenia. Ból głowy :)

Wszelkie informację będą dla mnie mega pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półki to najprostszy element do czyszczenia. Tutaj kita ognia idzie w element który podbija płomień w górę i podobno fajnie i czysto to spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 22.09.2020 o 08:58, Best123 napisał:

Jak sprawuje się kocioł? stoję przed identycznym dylematem, Slimko czy DuoKo. Mam bardzo ciasną kotłownię i uratowałby mnie piec z czopuchem od góry. Zastanawiam się tylko czy półkowa budowa kotła Duoko nie sprawia, że traci szybciej na sprawności, częściej trzeba czyścić i czy jest łatwy dostęp do czyszczenia. Ból głowy :)

Wszelkie informację będą dla mnie mega pomocne.

Slimko, zajmuje bardzo mało miejsca, a czyszczenie zajmuje 5-10 minut. Wyciągasz popielnik, wysypujesz popiół, wyciorem (dołączony do pieca) czyścisz kanały, resztę odkurzam

.IMG_1204.thumb.JPG.1343242ff82eafabc59c95d3d0edb324.JPG

IMG_1207.thumb.JPG.74f812304f530fe48355f02ee1319888.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.