Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dmuchawa piec Stalmatk eko vegas 14 -problem


Miriam77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

nie wiem czy we właściwym dziale i czy nie powielam tematu…jeśli tak to prosze o link…

 

Piec Stalmark eko vegas 14 -dmuchaw nie zalacza się praktycznie wcale…a jak sie zalaczy to jakby mial slaba moc tj pracuje cicho i gaśnie płomień po zamknięciu drzwiczek.

 przy pracy ręcznej jakby pracował.

Wcześniej dwa razy zrobila sie duza czapa z popiołu ,została rozbita,ale po tym piec zatrzymał się.

Wewnątrz na ściankach pojawia sie duza ilosc smoły… po tym nie mogę rozpalić…

Co moze byc przyczyna. 

Dziekuje z gory za rade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dmuchawą tak sama z siebie nie zatrzymuje się. Za mało informacji aby jednym zdaniem określić przyczynę. Rozumiem że praca w PID, ale jakie nastawy temperatur, jaka instalacja i jakie parametry pracy PID. Czy było coś zmieniane w sterowniku w menu serwisowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłam ustawienia fabryczne po tym zdarzeniu i  zamowilam kominiarza.

Dolaczam zdjecie min.wyświetlacza .

Tak praca w PID.

Kocioł na ekogroszek.

Kiedy rozpalam to płomień gaśnie przy zamkniętych drzwiczkach , przy otwartych pali się…ale gdy zamknę to przygasa a dym cofa się do wnętrza.

Na pracy ręcznej jest trochę lepiej ale płomień słaby i  nie moze osiagnac temperatury do załączenia pom.

Nie wiem czy to palenisko czyści się czy nie. 

Piec ma drugi rok, komory i kocioł są regularnie czyszczone z paleniskiem nie wiem…

Piec pracował na jednej pompie tej gornej. Trzy grzejniki. 

Podlogowka jest ale była wyłączona, gdyż wystarcza  ciepła z grzejników.

 

WP_20150413_003.jpg

WP_20150413_009.jpg

WP_20150413_010.jpg

WP_20150413_012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem kominiarz wskazany ale nie sądzę aby też wyczyścił palnik. Wychodzi na to że cały palnik to znaczy kanały powietrzne są zasypane miałem i popiołem. Trzeba zdjąć koronę palnika i wyczyścić znajdujące się pod nią kanały powietrzne. Jak to zrobić można obejrzeć na YT , są filmiki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1mps napisał:

kominiarz wskazany ale nie sądzę aby też wyczyścił palnik.

Wyczyści komin, ale czy czopuch również? Na zdjeciu widać, że kocioł stoi dość daleko od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyscilem palnik i kanały…

Po wyczyszczeniu zauważyłam że na automatycznej pracy jest wg mnie ⅕ 

tego podmuchu przez otwory niż na ręcznej, więc zakupiłam kondensator do dmuchawy do wymiany. 

Jednak mam problem gdy dopinam kondensator ten nowy nie działa i   ten stary jak podpinam  to dmuchawa nie startuje ani automatycznie ani na ręcznej pracy.

Dopinam w te same miejsca gdzie byla podlaczona.

Zapewne cos robie nie tak. 



 

Komin i czopuch został wyczyszczony przez kominiarza…

a piec stoi dalej od ściany, gdyż za nim jest zamontowana rura widoczna na pierwszym zdjęciu która jest otwierana na dole /foto nr 2/…i można wygarnąć tam sądzę.

 

 

WP_20150414_014.jpg

WP_20150414_015.jpg

Ta pomarańczowa kostka nie jest wymieniona tylko kondensator. 

WP_20150416_011.jpg

WP_20150416_010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator wpięty tylko jednym przewodem ? A te pozostałe brązowy i czarny ?  Pozatym kondensator powinien być tej samej pojemności co stary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ta sama pojemność ale drugi kabel od kondensatora nie jest podłączony.

Tu masz Prawidłowe połączenie, kurcze jak ja to poskladam.🤔16415764906372537124389191371914.thumb.jpg.8ed62ccba817ed6857ad1bdec5bdcb31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyszlem z piwnicy,tež montowalem 🙂 ale myslalem jak elektryk amator,že tak ma byc,tylko chcialem upewnic sia,czy czarny jest na linii i brazowy cez kondenz.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłam kondensator i pompa działa …Jutro rozpalę i zobacze… ale bez zasypanego kotla z moca jest tak samo przy recznej  wentylator wewnątrz pompy smiga a przy automatycznej słabo go słychać ten wewnątrz pompy…bo ten malutki kręci się..

Praca pid…jeśli dobrze rozumie ustawiona na pompy równoległe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to jest przepływomierz, ten drugi to dmuchawa nie pompa. Zasada jest taka jeżeli ten pierwszy kręci się słabo to znaczy że za mało powietrza i wtedy ten drugi dmuchawa zaczyna przyspieszać aż do momentu kiedy sterownik pokarze że została przekroczona temperatura spalin zadana przez sterownik do osiągnięcia zadanej temperatury kotła.  To tak z grubsza. To że dmuchawą zwalnia tak ma być, po chwili będzie rosła temperatura na kotle. Dotyczy to PID.

Kiedy temperatura spalin zacznie spadać a temperatura kotła nie uzyskała zadanej dmuchawą zacznie przyspieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.