Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ECOCONDENS GOLD PLUS - 25 dwufunkcyjny z zasobnikiem 120l, duży pobór gazu


marian452140

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem-pytanie:
1. Czemu piec na P4 - 1300 i P5 - 5800 i na ustawionej mocy P3 - 50 % spala aż 10.5 litra na 1 min skoro jest informacja że powinien 5 litrów na minutę ?
2. Fr nigdy nie spada poniżej 11-15 % nie moduluje do Fr - 00 ?
 
Parametry ustawione przez instalatora uprawnionego:

P1 -40

P2- 99

P3 - 50

P4 - 1300

P5 - 5800

P6 - 

P7 - 01

P8 - 00

P9 - 01

P10 - 01

P11 -02

P12 - 01

P13 - 06

P14 - 50

P15 - 00

P16 - 00

P17 - 

P18 - 99

P19 - 99

P20 - 5 STOPNI

P21 - 75 STOPNI

P22 - 00

P23 -01

P23 - 01

P24 - 20

P25 - 3

P26 -01

P29 - 01

P31 -00

Jak chodzi na kaloryferach i podłogówce to takie parametry są na piecu:

Piec - 55 stopni

In - -45 stopni

Pr  - 99 %

Fr - 28 % lub czasem  11%

 

Mam do ogrzania 96 m ale 61 m to jest podłogówka na której się nie przegrzewa piec a 35 m to grzanie na kaloryferach i tu mam problem. Mam na piecu ustawione 48 stopni lub 55 stopni i jak chodzą same kaloryfery to przegrzewa się i pojawia się L3 po 11 min.

Zużycie gazu wychodzi mi ok 10.5 litrów na min czyli sporo przy minimalnej pracy?

Piec głośno chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak dobrze, że dopiero po 11 minutach wyskakuje komunikat l3, w sumie 35 m i kocioł 25 kw 🙂. A jesteś pewny parametrów tego gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ?

Gaz jest z sieci  gazowej wiec PGNiG chyba jakieś normy ma.

Z licznika gazowego sprawdzałem, pobiera od 10.5 najmniej do 14-16 litrów na minutę  ?

Powinien modulować od 3 do 25 kw ale chyba mam więcej ustawione na min bo bierze dużo gazu piec, a przy 3 kw powinien brać 5-5.5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś ile idzie średnio na dobę, napisz jak długo mieszkanie jest użytkowane i jak jest sterowana temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko wylicz średniodobowe z jakiegoś dłuższego okresu, bo może okazać się, że minutowe jest duże ale w ostatecznym rozrachunku wszystko jest ok. Zastanawia mnie jeszcze głośna praca samego kotła. Co prawda termet w porównaniu do vailanda czy junkersa jest dość głośnym kotłem, ale na podtrzymaniu tj, na mocy minimalnej słychać, że pracuje ale to nie jest jakość uciążliwe. Za głośną pracę odpowiadają obroty wentylatora i czym są wyższe tym większy jest pobór gazu. Być może, że tu jest jakiś problem.        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz ustawione od 1300 do 5800. Z tego co wiem fabrycznie jest 1200, ale ustawienie od 1300 też nie powinno jakoś drastycznie wpływać na zużycie. Masz też ustawioną moc max na 50%. Parametrów sam nie poprawiaj, poproś serwisanta by to zrobił, ale bez analizatora spalin nich do Ciebie nie przyjeżdża.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie polega sprawa na tym że z serwisu już był, latał jak kura bez głowy i tego nie można tamtego nie można a jak powiedziałem mu ze przegrzewa się piec i ma duży pobór gazu to powiedział że tak ma być 🙂

I niby wszystko ok ale gazu zużywa sporo i nie moduluje do FR - 00 tylko przegrzewa się piec i wchodzi w L - 3 zamiast zmniejszać obroty i zużycie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mahony ustawienie obrotów wentylatora według mnie  ma wpływ na spalanie ( zmniejszenie mocy minimalnej ). U mnie obniżenie mocy startowej i zmniejszenie obrotów z 1500 na 1400 zmniejszyło spalanie o 2 M3 na dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moc startowa ma takie znaczenie. Podejrzewam, że tak, ale wtedy kiedy kocioł dużo taktuje. Na pewno ustawienia dotyczace  mocy minimalnej tak. Wszyscy wszędzie mówią, że ciągła praca na podtrzymaniu bez ,,szarpania" rytmem pracy daje najlepsze efekty czytaj ,,oszczędności ". Normalnie ,,jak jazda samochodem" Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niższej temperaturze jeszcze szybciej dochodzi do przegrzania pieca L3, a w sumie gazu bierze tyle samo co na 55 stopniach czy ustawie 48 czy 55 na piecu tyle samo gazu w sumie idzie. 

Serwisanci maja chyba za dużo marek piecy do serwisowania i nie kojarzą co w danym piecu jest i jakie ustawienia, mój powiedział że L3 nie da się zwiększyć a okazało się że jest zakres od 1-60 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Marian a jak to masz wszystko podłączone ? Grzejesz podłogę z takim samym parametrem jak grzejniki ?

W ustawieniach możesz zmniejszyć moc min do minimum, nic się nie stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.12.2021 o 15:58, marian452140 napisał:

Jak chodzi na kaloryferach i podłogówce to takie parametry są na piecu:

Piec - 55 stopni

In - -45 stopni

Pr  - 99 %

Fr - 28 % lub czasem  11%

 

Pompa pracuje Ci na 99% czyli za szybko. Taka prędkość jest potrzebna do szybkiego rozgrzania układu, potem powinna zwolnić, po to jest modulacja PWM.

P13 to delta T dla pompy z modulacja PWM. Masz ustawione na 6 czyli różnica 6 stopni między zasilaniem i powrotem. Automatyka stara się osiągnąć te 6 stopni, dlatego ustawia prędkość pompy na maxa, a w ustawieniach w P14 czyli w minimalnym wydatku pompy masz 50%, które sterownik ustawi po osiągnięciu delta t równym 6. Najwidoczniej nie jest w stanie osiągnąć zadanego 6, bo Twoja instalacja na to nie pozwala (różnica pomiędzy zasilaniem, a powrotem to 10 stopni). Pompa na ustawieniu 100% zbyt szybko przetłacza Ci czynnik przez układ, który nie jest w stanie oddać ciepła. Mało tego, przy tak szybkim przepływie przez wymiennik automatyka nie jest w stanie zmodulować panika do fr 0, bo musi zapewnić temp na wyjściu taką, jak jej zadałeś.

EDIT:

Nie rozumiem po co zmiany mocy maksymalnej kotła w parametrze P03 do 50%? Po to jest modulacja palnika, żeby automatyka sama sterowała mocą. Dla CWU w P02 masz 99% i tak jest dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P13 ustaw na początek na 10 czyli pompa po osiągnięciu różnicy między temp zasilania i powrotu 10 stopni zacznie modulować do prędkości zadanej w P14 czyli 50% maksymalnej prędkości.

Ustaw niższą temperaturę zasilania.

Zacznij obserwować od startu czyli od względnie zimnej instalacji.

Jeśli prędkość pompy spadnie do 50% palnik powinien zacząć modulować do fr 0, bo przy takim wolnym przepływie przez wymiennik palnik nie będzie potrzebował generować tyle mocy, aby utrzymać temp.

Jak rozumiem Tryb pracy ECO masz na pewno wyłączony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.