Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Gazowy Zamiast Miałowego 75M2


Ksieciunio

Rekomendowane odpowiedzi

Kniaziu - powiedz czy piec jest głośny, bo też się z takimi opiniami spotkałem. Ponieważ będzie on montowany w łazience to trochę ma to dla mnie znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kniaziu - powiedz czy piec jest głośny, bo też się z takimi opiniami spotkałem. Ponieważ będzie on montowany w łazience to trochę ma to dla mnie znaczenie.

Nie doradcze Ci w tej kwestii, bo u mnie jest w kotłowni i nie zwracam uwagi poza tym nie miałem styczności z innymi żeby chociaż porównać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejne pytanie. U któregoś z producentów wyczytałem że do udzielenia gwarancji wymagany jest filtre / zmiękczacz wody na całą instalację, że niby kamień osadza się na palniku i nie uznają gwarancji. Ktoś się spotkał z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co jeśli kupię kocioł Termet'a to musi go zainstalować Instalator ze strony Termeta ? Ponieważ mam znajomego z wszystkimi papierami tylko nie jest wyszczególniony na stronie Termeta, co wtedy gdy taka osoba zamontuje kocioł, nie będę miał gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy można zawór różnicowy wykorzystać jako ZZ. Chodzi o to, że ostatnią w zimę podczas ogrzewania w kotle gazowym musiałem zakręcać zawór kulowy przy kotle węglowym, żeby woda ciepła nie płynęła przez niego.

Chciałbym zamiast zamykać obieg zaworem ręcznym, wykorzystać do tego celu różnicowy.

Jednocześnie informuję, że nie posiadam wymiennika, kotły (gazowy i węglowy) pracują w układzie otwartym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie i Panie.

Warto zastosować filtr TF1 Fernox ? W instrukcji termeta zalecaja w/w filtr, do tego zalewanie instalacji inhibitorami. Trochę droga to zabawa, warto czy nie warto ?

***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam problem. 

Firma ktora ma zrobic u mnie projekt powiedzial, ze nie moge miec ogrzewania gazowego w mieszkaniu, ponieważ dwoch sasiadow ma kuchenke gazowa na butle. Powiedzieli ze sasiedzi musze zlikwidowac butle, zalozyc gaz ziemny lub zmienic na prad.

Dodal, ze moga zrobic mi projekt, ja zrobie cala instalacje ale gazownia nie podlacz. 

Jakas paranoja, nikt nie mowil mi tego wczesniej, a przeciez nie zmusze sąsiadów do zmiany sprzętu w domu.

Co teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujesz , ale biuro projektowe ma rację , tylko częściowo,

Poniżej odpowiedni paragraf z Warunków Tech jakim mają odpowiadać budynki.

Przeczytaj uważnie i zwróć uwagę co piszą w pkt 7!

§ 157. 1. W przewodach gazowych, doprowadzających gaz do zewnętrznej ściany budynku mieszkalnego, zamieszkania
zbiorowego, użyteczności publicznej i rekreacji indywidualnej, nie powinno być ciśnienia wyższego niż 500 kPa,
a do ścian zewnętrznych pozostałych budynków wyższego niż 1600 kPa.
2. Instalacja gazowa w budynku powinna zapewniać doprowadzenie paliwa gazowego w ilości odpowiadającej potrzebom
użytkowym oraz odpowiednią wartość ciśnienia przed urządzeniami gazowymi, zależną od rodzaju paliwa gazowego
zastosowanego do zasilania budynku, określoną Polską Normą dotyczącą paliw gazowych, przy czym ciśnienie to
nie powinno być wyższe niż 5 kPa.
3. Instalacja gazowa w budynku o wysokości większej niż 35 m ponad poziomem terenu może być doprowadzona
tylko do pomieszczeń technicznych, w których są zainstalowane urządzenia gazowe, usytuowanych w piwnicy lub na
najniższej kondygnacji nadziemnej, a także na najwyższej kondygnacji budynku lub nad tą kondygnacją, pod warunkiem
zastosowania urządzeń stabilizujących ciśnienie gazu.
4. Zastosowanie instalacji gazowej w budynkach o wysokości ponad 25 m wymaga uzyskania pozytywnej opinii wydanej
przez właściwego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
5. Instalacje gazowe zasilane gazem płynnym mogą być wykonywane tylko w budynkach niskich.
6. Zabrania się stosowania w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej.
7. W budynku niskim, mającym w mieszkaniach instalację zasilaną gazem płynnym, dopuszcza się usytuowanie
kotłowni gazowej zasilanej z sieci gazowej.
8. Instalacje gazowe zasilane gazem o gęstości większej od gęstości powietrza nie mogą być stosowane
w pomieszczeniach, których poziom podłogi znajduje się poniżej otaczającego terenu oraz w których znajdują się studzienki
lub kanały instalacyjne i rewizyjne poniżej podłogi.
 

Jak jest gaz ziemny w budynku to pod karą administracyjną wszyscy mieszkańcy mają obowiązek przejść na ten gaz - powinna tego dopilnować administracja  budynku oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego - pisz do nich skargę

Ja dodatkowo sprawdził bym u dostawcy gazu ( gazowni) jak to będzie z tym podłączeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam administracji budynku (we 3 jesteśmy właścicielami budynku), jeden sąsiad ma kuchenkę na prąd, drugi na płynny - już go pytałem kiedyś to mówił, że nie chcę zmieniać - podłączać bo tu ma tanio.

Najlepsze jest to, że podpisałem umowę z gazownią i nikt mi nic takiego nie mówił, i co teraz zrobie instalację a gazownia nie puści gazu do mnie ? Jaka paranoja - pojadę jutro do gazowni przecież nie będę kogoś na siłe do czegoś zmuszał (sąsiada).

Co wg. punktu 7 mogę mieć gaz ale punkt 6 to wyklucza. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłem czujnik temperatury zewnętrznej, w instrukcji jest napisane, że należy go zamontować na ścianie północnej ew. północno- zachodniej.

Co jeśli bym zamontował na ścianie wschodniej (ściana na której będzie kocioł)? Duża różnica będzie w spalaniu ? Źle będzie to wszystko działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ksieciunio napisał:

Kupiłem czujnik temperatury zewnętrznej, w instrukcji jest napisane, że należy go zamontować na ścianie północnej ew. północno- zachodniej.

Co jeśli bym zamontował na ścianie wschodniej (ściana na której będzie kocioł)? Duża różnica będzie w spalaniu ? Źle będzie to wszystko działać ?

Czujnik zamontowany na innych ścianach niż podane w instrukcji będzie niewiarygodny,po prostu będzie narażony na działanie promieni słonecznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kolego zrób takie doświadczenie stań pod parasolem od wschodu jak świeci słońce i powiem Ci od razu , że będzie Ci ciepło tak samo czujka pogodowa będzie ogrzewana , kocioł się wyłączy a w mieszkaniu będzie zimno no chyba , że tylko od strony wschodniej masz pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ściany zewnętrzne z 3 stron. (wschód, południe, zachód) na grafice obwódka czerwona. Na to wygląda, że nie ma co kombinować tylko kupić z 13 metrów kabla i zamontować na północnej ścianie.

 

mieszkanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zew.zamontowany na ścianie północnej.

Kocioł już wisi, wszystko podpiete pod instalacje, rura gazowa wyspawana. Teraz zostaje tylko walka z papierami by to wszystko zebrać do kupy i podpisać umowe.

 

IMG_20181020_165845.jpg

IMG_20181019_160554.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się. Dzisiaj był instalator, zrobił "pierwsze uruchomienie" kotła, poustawiał przez analizator spalin, zmniejszył max moc do 10KW. Ustawił grzanie wody w CO na 50stopni i powiedział, że to starczy, ew.jak będą duże mrozy to dać do 60stopni.

Panowie jak to powinno się poustawiać ?

1) Na sterowniku pokojowym mam 21.5 w dzień i 19 w nocy - czyli kocił przy grzaniu 50 stopni na wyjściu będzie taktował ?

2) Co z modulacją ? Rozumiem, że przy starcie (przez sterownik "grzej") kocioł daje max 10KW i po chwili obniża sam do 3 KW czy będzie grzał na max mocy aż w mieszkaniu zostanie osiągnięta temp.zadana ?

3) Czujnik temp.zewnętrznej. Instalator nie podłączył (co zdziwiło mnie), mówiąc że jest zbędny i ludzie narzekają że przez to mają zimno w domach.

4) Mogę podłączyć ten czujnik sam ? Dokonuje sie tego jak czujnik wew. czy trzeba zwrócić uwagę na jakiś + /- ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Możliwe, że będzie taktował. Wszystko zależy, jak masz ustawioną moc minimalną kotła, którą uzyskuje się przy 1200 obrotach wentylatora. Kotły gold plus fabrycznie ustawione są na 1500 obr. Czujnik powinien podłączyć instalator, tak nakazuje instrukcja, ale możesz to sam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ksieciunio napisał:

3) Czujnik temp.zewnętrznej. Instalator nie podłączył (co zdziwiło mnie), mówiąc że jest zbędny i ludzie narzekają że przez to mają zimno w domach.

On tak serio? 

a0c12a49-cb48-471d-830d-b9df23eea829_830x830.jpg.28066fa9afb1891cbc9ad4ef69f7f146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam powiedzieć ? Tyle się napracowałem, 15 metrów kabla na 4 metrach wysokości i nie podłączył. Bo nie potrzeba, bo jest zbędny i nie dogrzewa mieszkań.

Cytat

Wszystko zależy, jak masz ustawioną moc minimalną kotła, którą uzyskuje się przy 1200 obrotach wentylatora. Kotły gold plus fabrycznie ustawione są na 1500 obr.

Gdzie to sprawdzić ?

Teraz kocioł dogrzewa do 21* i się wyłącza. Włącza się od 40* i tak przez dłuższy czas zwiększa temp.do 50* aż nagrzeje mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.