Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Ecodens - ustawienia.


tommyp2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. 

Podłaczyłem TECH ST 2801- ogólnie fajnie chodzi. Niestety do wyłączenia pompy CO potrzebny jest termostat pokojowy - oddzielny. 

Pompę za sprzęgłem załączam od termostatu na razie chodzi fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jak u was zachowuje się temp. kotła?

Ja ustawiam np. 28 st. kocioł utrzymuje 29-30 st., tez tak macie?

Może podnieść najniższy wydatek pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy sprzęgle możesz zostawić max zakres pracy pompy. A co do temperatury,to może być tak, że kocioł pracuje już na minimum i nie jest w stanie zejść niżej z temperaturą,a jeszcze jak ma ograniczony przepływ to tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę :-)

Może jeszcze jak przyjdą chłodniejsze dni to z podłogi temp., która wraca będzie również chłodniejsza i wtedy temp. zadana może będzie taka jaka ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem - chyba trza by zmienić i popatrzeć co się będzie działo...

WG - to chyba woda grzewcza, ale fakt opis trochę taki niezbyt jasny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem - histereza dla warunków wył. przy pracy w obiegu WG. 

A tak po naszemu? 

Może chodzi tu o różnice pomiędzy temp. zadaną, a temp. którą kocioł ma. 

Można ustawić przy jakiej różnicy się wyłączy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 21:17, ray1243 napisał:

Cześć,

też mam Termeta Golda 25kw 1F. Ma ktoś z was ten kocioł + czujnik pogodowy + jeden sterownik np w salonie ? Zastanawiam się nad taką opcją tylko nie wiem jak to będzie działało w sensie 1 sterownik na cały dom. Idzie to jakoś ogarnąć ?

mam ten kocioł od miesiąca, bez pogodówki i czujnika pokojowego, a to dlatego że dom zamieszkuja 2 rodziny, góra-dół, ustawione mam na wyjsciu 40 stopni i chodzi cały czas, zasobnik 300 litrów, zużycie gazu 8m3/doba, daje rade, jak na razie było max -6 na zewnątrz, też sie zastanawiam nad pogodówką, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowy dom 180m2 + ogrzewany garaż (24 m2) + bojler 120l (3 osoby) sama podłogówka wychodzi ok. 7m3/doba.

Kotłem steruje pogodowo+ST 2801.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tommyp2 napisał:

U mnie nowy dom 180m2 + ogrzewany garaż (24 m2) + bojler 120l (3 osoby) sama podłogówka wychodzi ok. 7m3/doba.

Kotłem steruje pogodowo+ST 2801.

Ten sterownik o którym piszesz - w sensie masz jeden sterownik w całym domu bez termostatów pokojowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przepływami mam ustawione temp. w każdym pomieszczeniu. Czujnik mam w pom. tzw. "wzorcowym" i steruje on całym domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki - macie dodatkowe pompy czy piec sam ciągnie ? ja mam po 1 pompie na piętro i na I biegu przepływy w okolicach 1l. Z kolei jak ustawiam na II bieg to kocioł zaczyna mocniej chodzić co jest logiczne bo musi szybciej nagrzewać. Powinienem lecieć na II biegu czy I ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.