Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ECOCONDENS GOLD PLUS - 25 dwufunkcyjny z zasobnikiem 120l, duży pobór gazu


marian452140

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nic zmiana P13 z 6 na 10 nic nie dała. Dalej jest :

 

Pr  - 99 %

Fr - 28 % lub czasem  11%

I piec się przegrzewa, sprawdziłem na kaloryferach bo tu jest ten problem.

Niestety nic zmiana P13 z 6 na 10 nic nie dała. Dalej jest :

 

Pr  - 99 %

Fr - 28 % lub czasem  11%

I piec się przegrzewa, sprawdziłem na kaloryferach bo tu jest ten problem.

Sterownik pokojowy jeden na podłogówkę i jeden na kaloryfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie tylko ustawienia prędkości maksymalnej wentylatora oraz moc maks dla CO, którą ustawił serwisant. Miał analizator spalin do regulacji palnika/zaworu gazowego kiedy uruchamiał kocioł po raz pierwszy?

 Zostaw p13 tak jak jest, bo pompa powinna modulować do niższych prędkości.

Ja to widzę tak, jeśli problem jest z samymi grzejnikami, to wymuś pracę na grzejniki i podłogówkę przez cały czas, ale na niższej temperaturze zasilania. Będzie dłużej grzał, ale na niskiej mocy.

Ja ogrzewam dom 200m2 ze starą instalacją i grzejnikami płytowymi przez 24h. Przerwy wymusza tylko zasobnik podczas ładowania. Zużycie gazu z poprzedniej doby to 8,5m3. Temperatura zasilania 42 stopnie, której nie zmieniam od jesieni. Powrót 35 stopni. Palnik przez cały czas pracuje na fr 0. Przerwy pracy kotła wymusza tylko spięty z kotłem termostat pokojowy, który w słoneczne dni, kiedy temperatura wewnątrz jest wyższa niż zwykle wyłącza kocioł. Kiedyś grzałem z przerwami na wyższej temperaturze zasilania i spalał dobowo o wiele więcej gazu niż przy pracy ciągłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał analizator spalin, testował to.

No dokładnie powinien pracować wolno cały czas ale jak ustawie niższa temperaturę to przegrzewa się jeszcze szybciej i  wchodzi w L3, i tak w koło.

Wiec optymalnie bo najmniej taktuje czyli wchodzi w L3 jak jest 55 stopni. Na niższych było tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem. Spróbuj dać niższą temperaturę zasilania, ale wymuś pracę dwóch obiegów, podłogówki i grzejników, zablokuj możliwość wyłączenia któregokolwiek z nich tak, aby uniemożliwić wejście w L3. Stopniowo obniżaj temperaturę i obserwuj temperaturę powrotu, pracę pompy i moc palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.