Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Ecodens - ustawienia.


tommyp2

Rekomendowane odpowiedzi

Moje ustawienia, czy ktoś może się odnieść. Całość podłogówka + zasobnik 120l.

P1 - 40

P2 - 20

P3 - 60

P4 - 15

P5 - 56

P7 - 01

P8 - 00

P9 - 01

P10 - 00

P11 - 02

P12 - 01

P13 - 06

P14 - 15

P15 - 00

P16 - 01

P17 - 20

P18 - 99

P19 - 25

P20 - 05

P21 - 70

P22 - 00

P23 - 00

P24 - 15

P25 - 02

P26 - 01

P29 - 80

P31 - 00

Edytowane przez tommyp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że długo się zbierałem;)

Część ustawień jest dla mnie niezrozumiała ale nie twierdzę że na pewno są złe.

P2- trochę niska moc dla CWU co może powodować długie grzanie zasobnika

P8-  ogrzewanie tradycyjne,a mówiłeś że jest 100% podłogowe

P19- może wystarczy taki przepływ,ja zostawiłem fabrycznie max

P25-nie wiem czemu zmniejszył na 2 jak będzie traktował to lepiej jak są dłuższe przerwy,ja mam 10 min

P29- przy podłogowym powinno tam być max 55*,bo to zabezpieczenie grzyby coś się pomieszało sterownikowi .

Masz czujnik zewnętrzny?

Jakiś regulator pokojowy (jaki)?

Odnośnie tej ciągłej pracy pompy,to widzę, że kolejny kolega ma podobny problem,polecam zadzwonić do działu technicznego Termet, można z nimi pogadać są życzliwi, może pomogą wyjaśnić tą kwestię.

Jeszcze pytanie o komin, długość, średnica, pytam pod kątem mocy startowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P2 - mam zasobnik jeszcze po ekogroszku, wiszący z podwójną wężownicą. Tak ustawiłem, bo palnik się przegrzewa i wpada w L3. 

P8 - tak ustawiłem tymczasowo, żeby zobaczyć, czy pompa się wyłączy. Niestety nic to nie daje.

Komin długość 7m, 60/100.

U mnie jest jeszcze tak, że mam zawór 3D i do niego sterownik - również pozostałość po eko... 

Edytowane przez tommyp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś P19- na max czy też będzie przegrzewać przy wyższej mocy.

P8- ok, zostaje telefon do Termet.

Komin długi to zostaw tą moc startową jak jest, bo przy niższej (możesz spróbować) może być problem z zapalaniem (wybuchowe).

Z tym 3dr to kiepsko,nie da się go pominąć albo usunąć, otworzyć na max, żeby nie było mieszania,tylko prosto w kotle ustawiana temperatura . Masz tam jakąś pompę w tym układzie mieszającym. Narysuj schemat albo fotki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2020 o 20:52, WojtuNie napisał:

A próbowałeś P19- na max czy też będzie przegrzewać przy wyższej mocy.

P8- ok, zostaje telefon do Termet.

Komin długi to zostaw tą moc startową jak jest, bo przy niższej (możesz spróbować) może być problem z zapalaniem (wybuchowe).

Z tym 3dr to kiepsko,nie da się go pominąć albo usunąć, otworzyć na max, żeby nie było mieszania,tylko prosto w kotle ustawiana temperatura . Masz tam jakąś pompę w tym układzie mieszającym. Narysuj schemat albo fotki.

 

 

Mogę ustawić (otworzyć na maksa) bez problemu, ale... 

Dzięki temu, mogę załączać ogrzewanie w wybranych godzinach i po nagrzaniu pom. mam obniżenie temp. CO ile chce np. 3 stopnie. I powiem Ci, że na razie chodzi to bardzo fajnie. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz co będzie zimą, ale wg mnie to sam kocioł przygotowujący odpowiednią wodę będzie oszczędniejszy, niż dodatkowy układ. O ile dobrze pamiętam,to obniżenie po osiągnięciu zadanej i programator to ogarnia CR 11011. Zresztą podłogowka ma taką bezwładność, że ciężko sterować na minuty.

Niepisałeś czy jest czujnik zewnętrzny i dodatkowy sterownik do kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zew. zakupiłem, ale jeszcze nie podłączyłem.

A co sądzisz o TECHu 2801 WIFI

https://www.techsterowniki.pl/p/st-2801-wifi

on umożliwia jeszcze sterowanie obiegiem CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jeszcze czujnika i sterownika to P26 na 0.

Ten Tech fajny ale stanowczo za drogi jak dla mnie. Poczytaj instrukcję z CR 11011 funkcje mają bardzo podobne a cena 3x, też chyba ma programator CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zworę RT masz dalej włożoną,powinna być jak nie ma dodatkowego sterownika, może to ona powoduje ciągłą pracę pompy. Tak jak pisałem najlepiej telefon do Termet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem wszystkie parametry na fabryczne. 

Po wejściu w menu parametrów i bycie w nim pompa CO staje. Gdy wyjdę z menu odpala i chodzi cały czas. Taki efekt... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, został telefon do Termet, bo nie wiem co zmienili w oprogramowaniu i jaki był zamysł,a może jest jakaś wadliwa partia sterownika,albo dodali jakieś parametry których nie obejmuje instrukcja (jest do v12). Zadzwoń i pogadaj, poproś może o aktualną instrukcję serwisową (ja mam od nich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z Termetem i powiedzieli, że przy włożonej zworce RT pompa będzie chodzić cały czas.

Dopiero przy zamontowaniu czujnika temp. pomieszczenia w momencie, gdy czujnik da sygnał dogrzania pompa po wybiegu wyłączy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Termet Ecodens" - panowie, o którym kotle rozmawiacie bo nijak wydedukować nie mogę!

Edytowane przez Jozefg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne - mam golda 20k  1F

A możecie podpowiedzieć gdzie są opisane te wszystkie funkcje? Bo w mojej instrukcji widzę tylko  P17 i koniec.

Skąd można zassać taką instrukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.