Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja myślę że tutaj obroty motoreduktora na tym etapie są nieistotne, chodzi o to by ustawił czas obrotu ślimaka- ilość podanego węgla do czasu przerwy podawania w sposób który zapewni spalenie tej porcji paliwa beż przesypywania i umożliwi kociołkowi osiągnięcie zadanej temperatury w przyzwoitym tempie. jak tego się nauczy to potem dopiero będzie mógł iść dalej żeby "dopieścić" spalanie. Niech mu się najpierw zacznie efektywnie palić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voytekm

jak sytuacja ??? jakieś wyniki po zmianach????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety. bardzo to dziwne, ale zero jakichś pozytywów. Non stop wszystko pracuje, paliwa bierze od cholery, spieki i jeszcze raz spieki. Zmieniłem kabelki na regulatorze pokojowym i nic. dalej to samo. Na sterowniku mam załączona funkcje regulatora pokojowego. Dzwoniłem juz do producenta i w niedzielę ma przyjechac do mnie. Twierdzi, ze prawdopodobnie cos mi firma instalacyjna popierdzieliła. A gość w sumie niedaleko mnie mieszka wiec akurat w niedziele bedzie. Na pewno dam znać co bylo przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety. bardzo to dziwne, ale zero jakichś pozytywów. Non stop wszystko pracuje, paliwa bierze od cholery, spieki i jeszcze raz spieki. Zmieniłem kabelki na regulatorze pokojowym i nic. dalej to samo. Na sterowniku mam załączona funkcje regulatora pokojowego. Dzwoniłem juz do producenta i w niedzielę ma przyjechac do mnie. Twierdzi, ze prawdopodobnie cos mi firma instalacyjna popierdzieliła. A gość w sumie niedaleko mnie mieszka wiec akurat w niedziele bedzie. Na pewno dam znać co bylo przyczyną.

 

a spróbuj go wyłączyć i niech piec pracuje tylko na tym co Ty mu podasz bez patrzenia na pokojówkę?????

potem weź stoper kartkę długopis i pisz:

1nastawy jakie masz zrobone

2 ile czasu piec na nich pracuje żeby dojść do temperatury zadanej

3 ile potem czasu jest w podtrzymaniu

4 zanotuj kilka takich cykli żeby obejmowały dłuższy okres czasu

5 zamieść swoje wyniki i będziemy myśleć dalej

Ja tak siedziałem często nim ogarnąłem swój kocioł.

może paliwo masz kiepskie i na spieki nie da się nic zaradzić ze względu na jego charakterystykę ale można zacząć od prowadzenia kotła tak żeby spalał efektywniej i mniejsze ilości opału

cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą przyczyną jest brak dopływu świeżego powietrza i to potwierdza się zawsze gdy występują tego typu objawy. Wykuć otwór w ścianie i podprowadzić rurę fi 100 pod sam wentylator a efekt będzie niespodziewany. Pozdrawiam - fan ogrzewania.

Co to daje, że pod sam wentylator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem na sugestię NT z Katowic i mogę z spokojem napisać że to co było a jest nijak ma się do tego co było a jest obecnie, jeśli wypowiedź ta jest z treści zrozumiała to wyjaśnienia do niej są zbędne. W końcu powietrze to tylko rozrzedzona woda i gazy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą przyczyną jest brak dopływu świeżego powietrza i to potwierdza się zawsze gdy występują tego typu objawy. Wykuć otwór w ścianie i podprowadzić rurę fi 100 pod sam wentylator a efekt będzie niespodziewany. Pozdrawiam - fan ogrzewania.

Może i masz rację, ale kocioł jest w dużej piwnicy zrobionej z 3 mniejszych. W tym dużym pomieszczeniu są 3 okienka zsypowe na węgiel. Czyli chyba powietrza jest sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj go wyłączyć i niech piec pracuje tylko na tym co Ty mu podasz bez patrzenia na pokojówkę?????

potem weź stoper kartkę długopis i pisz:

1nastawy jakie masz zrobone

2 ile czasu piec na nich pracuje żeby dojść do temperatury zadanej

3 ile potem czasu jest w podtrzymaniu

4 zanotuj kilka takich cykli żeby obejmowały dłuższy okres czasu

5 zamieść swoje wyniki i będziemy myśleć dalej

Ja tak siedziałem często nim ogarnąłem swój kocioł.

może paliwo masz kiepskie i na spieki nie da się nic zaradzić ze względu na jego charakterystykę ale można zacząć od prowadzenia kotła tak żeby spalał efektywniej i mniejsze ilości opału

cierpliwości

Zrobie tak z rana. Spieki przesiewam i jeszcze raz idą do kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety. bardzo to dziwne, ale zero jakichś pozytywów. Non stop wszystko pracuje, paliwa bierze od cholery, spieki i jeszcze raz spieki. Zmieniłem kabelki na regulatorze pokojowym i nic. dalej to samo. Na sterowniku mam załączona funkcje regulatora pokojowego. Dzwoniłem juz do producenta i w niedzielę ma przyjechac do mnie. Twierdzi, ze prawdopodobnie cos mi firma instalacyjna popierdzieliła. A gość w sumie niedaleko mnie mieszka wiec akurat w niedziele bedzie. Na pewno dam znać co bylo przyczyną.

 

 

Witam

 

Nim zdemolujesz całą kotłownię powiedz z kąd jesteś może uda się wysłać kogoś kto posprząta ten bałagan

Dzisiaj walczyłem z gosciem który nie wie co to doszczelnienie retorty :rolleyes:, ma zamontowaną podłogówkę bez czujników oczywiście odkreconą na max, pompy jak to bywa na 3 biegu i płacz.Jakiej firmy masz palnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie. Ale nie wiem co dzis zrobiłem, ale zaczął działać regulator pokojowy. Hurrraaaaaaaaaaa!!!!. Poczekam teraz ze 2 dni i zobaczymy jak to wszystko bedzie sie zachowywać. Pompa się wyłącza i włącza tak jak powinna. a więc teraz pozostalo mi trzymanie kciuków, że to był ten powód i wreszcie zacznie sie normalne spalanie groszku. Na razie pozdrawiam. Na pewno dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem na sugestię NT z Katowic i mogę z spokojem napisać że to co było a jest nijak ma się do tego co było a jest obecnie, jeśli wypowiedź ta jest z treści zrozumiała to wyjaśnienia do niej są zbędne. W końcu powietrze to tylko rozrzedzona woda i gazy. Pozdrawiam

Nie, nie jest zrozumiała z samej treści, dlatego dopytuję.

Czyli zrobiłeś dziurę w ścianie i podciągnąłeś pod wentylator czy dziurę już miałeś wcześniej a tylko podciągnąłeś pod wentylator?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie. Ale nie wiem co dzis zrobiłem, ale zaczął działać regulator pokojowy. Hurrraaaaaaaaaaa!!!!. Poczekam teraz ze 2 dni i zobaczymy jak to wszystko bedzie sie zachowywać. Pompa się wyłącza i włącza tak jak powinna. a więc teraz pozostalo mi trzymanie kciuków, że to był ten powód i wreszcie zacznie sie normalne spalanie groszku. Na razie pozdrawiam. Na pewno dam znać co i jak.

to tylko pogratulować koledze :D

teraz tylko żeby jeszcze efektywnie spalał i nie za dużo i będziesz zimę na salonach spędzał

Pzdr.

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest zrozumiała z samej treści, dlatego dopytuję.

Czyli zrobiłeś dziurę w ścianie i podciągnąłeś pod wentylator czy dziurę już miałeś wcześniej a tylko podciągnąłeś pod wentylator?

Pozdrawiam.

 

Wpierw miałem dziurę w ścianie i to gdzieś tak 2 m od kotła. Spalanie nie było najgorsze ale jak można zrobić lepiej to dlaczego nie posłuchać słusznych racji. A więc podciągnąłem rurą pcv fi 100 kanał prawie pod sam wentylator no i efekt nie dał na siebie długo czekać. Teraz jest żeczywiście to co powinno być czyli spalanie o dużym intensywnym i czystym płomieniu. Po 11 sezonach i patrz taki szczególik. Pozdrawiam

 

 

 

post-24904-0-33364800-1319390075_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opisałeś jeszcze co się dzieje, gdy tę dodatkową rurę zdejmiesz na pół godzinki.

I zdjęcia za bardzo nie widać z tego doświadczenia...

Przydałoby się to w sytuacji, gdy nie potrafisz wytłumaczyć dlaczego takie zmiany mogą mieć dobroczynny wpływ na proces palenia paliw węglowych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu na zrobienie zdjęć i opis. Na pewno je tutaj zamieszczę. Na razie nie mogę pokazać samego palnika w akcji ze względu na dodatkowy "dinks" który jest nowym rozwiązaniem w tym palniku a w szczególności przydał by się do palników typowo rynnowych. Przyjdzie czas i na to. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie robię wynalazków ale słucham sugestii innych którzy mają coś w tym temacie do powiedzenia. W chwilach wolnych w ramach hobby próbuję coś tam pozmieniać z tym czy innym efektem. Wystarczy mi już to że przeszedłem na tańsze paliwo typu odsiewka eko czy miał niskospiekalny. (Centrum, kop. Kaz. Juliusz) Poprawę widać "gołym okiem" po amatorsku. Widziałem w akcjii rynny i okopcone wymienniki, rozwarstwione i zdeformowane obudowy na połączeniach żeliwa i stali, zapchane otwory napowietrzania oraz niedopalone paliwo. Ze względu na koszty eksploatacyjne nie wypowiadam się w temacie retort z którą przeżyłem 11 lat i za to jej chwała. Ze względu właśnie na szczegóły i drobnych podrabiaczy nie mam zgody firmy na upublicznienie ich prototypów i dokonywanych zmian i dlatego piszę ogólnikowo że coś się zmienia ? Przecież powietrze to nic innego jak rozżedzona woda i dlatego zastosowanie rury pcv dało idealny strumień dopływu świeżego powietrza pod sam wentylator. Czekam na kolejne rozwiązanie problemu zbyt wysokich spalin i pyłu w kominie (temp. na kominie przy 65`C kotła -190 `C) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno w powyższym temacie to to , że ilekroć serwis przyjeżdrzał do kotła i palnika to pracowali przy otwartych drzwiach i oknach bo było ciepło i wszystko hulało bez problemów a po kilku godzinach płomień "siadał" i robił się czerony i niedopały - efekt , skracanie podawania paliwa, wydłużanie przerwy postoju podajnika i wentylator na pełną przesłonę. W ścianie kratka fi 100 dwa metry od kotła (wentylatora) . Jest to częsty błąd serwisantów popełniany podczas usługi, praca przy otwartym dopływie powietrza z dworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie poprzeć kolegę.

powietrza do spalenia nalezy doprowadzić minimalną ilość potrzebną do pełnego spalenia. jeśli doprowadzimy dużo za dużo to owszem efekt wizualny będzie piękny- super płomień wysoki itd itp tylko że miast ogrzewać chałupę to będziemy grzać okolicę :( :(

a jeśli jest ta dziura w ścianie fi100 to dmuchawa sobie bez wspomagania rurami poradzi z pobraniem z otoczenia ilości powietrza jaką potrzebuje. Jest tylko jeden warunek:

MUSI BYĆ WŁAŚCIWIE USTAWIONA

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to nie jest kwestia doprowadzenia rurą powietrza pod samą dmuchawę.

Chodzi o to, że masz nieciekawie doprowadzone/odprowadzone powietrze do kotłowni oraz połączonych z nią pomieszczeń.

Powietrza w koltłowni (bez żadnej rury wentylatorowej) ma być tyle, żeby można było tak ustawić dmuchawę, że palnik zamienia się w "narzędzie do spawania". Innymi słowy można osiągnąć płomień rażąco biały, krótki i ostry.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne jak to zwać ale ważny jest efekt ekonomiczny. W nawiązaniu do współpracy z NT chcą mi jeszcze wykonać podgrzewacz powietrza z spalin oraz odpylacz spalin i wtedy rura napowietrzająca przeprowadzona ma być poprzez podgrzewacz tak by zimne powietrze nie przechodziło bezpośrednio do palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.