Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Oldek napisał:

Tak, jak wsypałem do podajnika groszek z Syberii, był to Diablo.

Ja pytam poważnie. 

Czy jest  tu  ktoś ,kto użytkuje kocioł na ''styk''?

Idealnie dopasowany do kubatury budynku ?

2 godziny temu, krisgie napisał:

Tak, przy dłuższej pracy na 5% mocy i minimalnym lub zerowym odbiorze.

A przy 100% odbiorze ,Wielkie Płomienie niebieskawo-fioletowo czerwone. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, CIHYMUR napisał:

A przy 100% odbiorze ,Wielkie Płomienie niebieskawo-fioletowo czerwone. ?

Przy 100% mocy nie, to co mówisz pewnie bardziej od węgla zależy.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że nie od węgla , tylko odpowiedniego ciągu wraz z odpowiednią dawką powietrza (tlenu)WP_20180926_08_54_58_Pro.thumb.jpg.048c1cac278e0a0864c2671e0ddae653.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to groch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem.(Janina -JARET chyba, ale to coś jest inne niż to co mam teraz)  

Taka ciekawostka.

Kupiłem na lokalnym składzie worek 28 kg. ekogrochu. Na testy ,ale nie zdążyłem przetestować. 

Paliło się tak jak wyżej na foto.

A dlaczego tak się już nie pali ?Bo się skończył.

Potem 2 tony suchego luzem.

Do podajnika  najpierw zasypałem woreczek, potem szuflą  tego suchego luzem do pełna podajnik . 

Kocioł w miarę  nagrzewał i ładnie palił. To co z woreczka oczywiście . Jak się wypaliło to piec nie mógł nabrać temperatury. Inny opał a ustawienia te same. Znowu muszę zmniejszyć  czas przerwy i obserwować. Po prostu kiszka.   :-(

Wentylator w skali 1-100 ustawiony na min-max 3-10%  Tego nie zmieniam. 

Czas Podawania 10 sek. Tego nigdy nie zmieniam. 

Przerwa w podawaniu 60, 50, 40sek. Tym parametrem ogarniam wszystko.

Jak groszek wysoko kaloryczny to 60sek. Jak dziadostwo to 40 a nawet mniej. 

Taka moja recepta!  Wentylator ma chuchać  a nie wychładzać kociołek :-) 

I stąd takie płomienie. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Wydaje mi sie , ze to wegiel typowo plomienny. Maja duza zawartosc substancji lotnych. Stad tez pewnie takie ciekawe kolory. Te niebieskie dodatki przypominaja plomien metanowy jaki widzimy w kuchence gazowej. Takie wegle sie nie spiekaja. To ich plus. Takich wegli jest w naszych kopalniach coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda popiół z tego co było wartościowe :-)

WP_20180926_09_33_02_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak prawda. Każdy węgiel suchy (mokrym nigdy nie paliłem, to nie wiem)jestem w stanie tak ustawić. 

To ''dziadostwo'' 24MJ co tak przeklinałem , po odpowiednich ustawieniach spala się teraz tak. Ale na początku nie było tak różowo. Są lepsze węgle. 

Mogę wstawić fotki jak było na początku ustawiania. Tak dla świadomości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikuj swój płomień .   Zaznaczam że tak kocioł pracuje na 100% jego mocy. Jeśli zaobserwujesz u siebie wydmuchiwanie zarzewia(wylatujące iskry) to znaczy że masz za dużo powietrza . Obniżaj powietrze (dmuchawę)do momentu aż przestanie sypać iskrami. Nie patrz na procenty tylko na płomień. To będzie jego max.  Na retorcie utrzymuj dużo żaru, podczas ustawiania kotła na 100%. Jeśli przesypuje węgiel, nie zmieniaj czasu podawania .(Danych od producenta kotła) Zwiększ czas przerwy między podawaniami.Każdy węgiel ustawia się inaczej.Zmiana opału, to zmiana ustawienia (przerwa między podawaniem) Węgiel potrzebuje czasu żeby się wypalić i odgazować. Trzeba stworzyć mu warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2018 o 16:14, CIHYMUR napisał:

Czy ktoś z was zaobserwował u siebie  na retorcie niebieskie płomienie ?

Czy tylko żółto-pomarańczowe ?

Nie wiem, czy o taki kolor płomienia Ci chodziło. W rzeczywistości od spodu, to był taki jakby przeźroczysty fioletowy. Paliwo to ekoret.

http://www.youtube.com/watch?v=pr325e_JAgw

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , o takie płomyczki mi chodziło. Tylko większe . Jak na pierwszym zdjęciu które wkleiłem w tym temacie. Masz takie?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam, bo mam inne paliwo. Retopal, którego teraz używam, pali się bardziej na żółto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.10.2018 o 10:42, CIHYMUR napisał:

Zweryfikuj swój płomień .   Zaznaczam że tak kocioł pracuje na 100% jego mocy. Jeśli zaobserwujesz u siebie wydmuchiwanie zarzewia(wylatujące iskry) to znaczy że masz za dużo powietrza . Obniżaj powietrze (dmuchawę)do momentu aż przestanie sypać iskrami. Nie patrz na procenty tylko na płomień. To będzie jego max.  Na retorcie utrzymuj dużo żaru, podczas ustawiania kotła na 100%. Jeśli przesypuje węgiel, nie zmieniaj czasu podawania .(Danych od producenta kotła) Zwiększ czas przerwy między podawaniami.Każdy węgiel ustawia się inaczej.Zmiana opału, to zmiana ustawienia (przerwa między podawaniem) Węgiel potrzebuje czasu żeby się wypalić i odgazować. Trzeba stworzyć mu warunki.

Co to za kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisany w moim profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2018 o 21:19, CIHYMUR napisał:

Tak wygląda popiół z tego co było wartościowe :-)

WP_20180926_09_33_02_Pro.jpg

Masz duze spieki i to pewnie pseudoEKOGROSZEK" pakowany luzem ?  Jest sposób na spieki (nieczysty ekogroszek) dodawanie wapna budowlanego. Dodaje sie łopatke wapna na kazdy worek (25kg)   wrzucony do zasobnika  zobacz pierwszy film, a drugi film  to potwierdza...ze warto dodawać Wapna budowalnego.   

Film    

1.   Ekogroszek i wapno ....poszukiwania.

2.  Ekogroszek+Wapno Spalanie Bez spieków

 

 

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Palę jakimś najtańszym ekogrochem (ale nie brunatnym) z lokalnego składu - zostało mi z ubiegłego roku. Po wypaleniu dostaję taki popiół jak na zdjęciu.

20181028_085735.jpg.15b3fd94a7a34f7cfefebe6c8c93f68e.jpg

W prawym górnym rogu widać kilka ziarenek ciemniejszych - jakby niedopał.

Czy przy takiej jakości popiołu mam się przejmować i regulować jeszcze spalanie, czy jest to akceptowalny poziom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega ten popiół niezły ma, tylko że kolega nie napisał ile musiał spalić węgla aby uzyskać tą ilość popiołu, co ogrzał, oraz w jakim czasie i jakim kotle?

Pozdrawiam. YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam budynek przedwojenny ok. 190m2. Spalam dziennie 15k kg eko (na składzie powiedzieli, że ma 24 kJ/kg). Ten popiół jest z 5 dni więc zakładam, że poszło jakieś 75kg eko. Objętościowo jest to węglarka do której mieści się 10-11 kg ekogroszku.

Kocioł Konstal 25 kW z rusztem wodnym i żeliwnym ślimakiem. Według tabliczki znamionowej "klasa 1" rok produkcji 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zeszłorocznych bojach z ustawieniami rzędu 5/25 teraz jadę na 4/55 i mam podobnie jak jojoro

Dom 200m2 bez ocieplenia, spala się fajnie (kilka kalafiorków się trafi, ale kruszą się w dłoni), w tej chwili 15-17kg  na dobę

Oczywiście problem rozwiązany, to jest kolejny do rozwiązania, ale to już raczej wina instalacji i starego typu bojlera, bo 00L nagrzewa się 3-4h i niestety przez ten czas grzejniki się chłodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem świeżakiem w paleniu piecem retortowym. Od miesiąca przerzuciłem się z drewna na ekogroszek. I tu pojawił sie problem. Walczę z ustawieniami i nie radzę sobie. Albo piec wygasa, albo nie dopala groszku, zamiast popiołu robią się skrzepy. Temperaturę max uzyskałem 44°C i nijak nie umiem ogarnąć ustawień żeby było lepiej.

POMOCY!!!

15420095975177650094312352886547.jpg

15420096412542292248562477086713.jpg

15420096656532312003810896763178.jpg

15420096823562622410537588319254.jpg

15420099505681723326657365877369.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję rownież ustawienia sterownika:

n55

d5

b240

U50 (na 35 wygasza)

o30

L1

u--

P22

Chwilowo robie rozruch po wygaszeniu. Podam max co osiagnie piec za jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.