Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ten dół ustawić najgorzej. A jak chodzi w modulacji 20% to wystaje Ci ogień z palnika?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do przesypu i zawartoŚci kosza to nie apteka bardzo duzo zależy od granulacji opału i podajnik też raz pracuje więcej raz mniej są to mili sekundy ale to wystarczy żeby przeciągu paru dni było odchylenie od normy bardzo fajnie pokazuje to jockey na jednym ze swoich filmów zachęcam obejrzeć.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, popo76 napisał:

Zresetowałeś licznik po przesypie? Może trzeba?
Ja po założeniu pieca z instalatorem także zrobiliśmy przesyp i do dziś nie wiem dlaczego licznik pokazywał 30 kg a węgla zabrakło i piec prawie zgasł :)

Na liczniku było 120 i tyle nasypałem.Przesyp wyszedł na poziomie 9,06kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten dół ustawić najgorzej. A jak chodzi w modulacji 20% to wystaje Ci ogień z palnika?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie wystaje wszystko zależy od węgla ja robię tak blokuje palnik na 15 proc z taka mocą pracuje u mnie czekam 15 minut idę zobaczyć jak się pali jak kopci podnoszę jak nie zostawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w kotle. U mnie czarno i węgiel jakby niewypalony. Ekogroszek niby Pieklorz 27MJ/kg, przynajmniej tak mi powiedział gość co kupiłem od niego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kaibuk napisał:

Na liczniku było 120 i tyle nasypałem.Przesyp wyszedł na poziomie 9,06kg.

Pisaliśmy tu wcześniej o przesypie.  U mnie jak pamiętam wyszedł 10,2 ( chociaż głowy nie dam) , ale to i tak chyba nie jest właściwe, bo najbardziej się zgadza na poziomie 12,2. Przynajmniej u mnie tak wychodzi na Skarbku. 

Dużo zależy od wilgotności. Kupiłem kiedyś jakieś mokre jak się okazało, to po wsypaniu do kosza od razu było widać, że jest tego bardzo mało. Nawet nie napiszę ile brakło, bo i tak podobno kłamię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, przy suchym groszku jak pieprz Bartex Silver wg metody Jockeya mierzone 3 razy wychodzi 12,9 dla palnika 15kW. Z przesypu wychodziło 10,9 wiec metoda z przesypu jest niedokładna, przynajmniej u mnie. Wg metody Jockeya jest praktycznie co do kilograma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w kotle. U mnie czarno i węgiel jakby niewypalony. Ekogroszek niby Pieklorz 27MJ/kg, przynajmniej tak mi powiedział gość co kupiłem od niego.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja od 1 listopada czyscilem kocioł 2razy tak że brudno nie ma jak niedopalony wegiel zjedz z mj albo podawaj mniej ale jak masz powietrze dół 29 to bardzo duzo u mnie gora kończy się na 24 a przy tym jak wejdzie na 100 proc to dmucha jak w górach

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie opał był mokry i każdy worek miał niedowagę.Pozwole dojechac mu do końca .Kupie inny groch i jeszcz raz zrobie przesyp .Czy jest możliwość wyzerowania licznika opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kaibuk napisał:
Faktycznie opał był mokry i każdy worek miał niedowagę.Pozwole dojechac mu do końca .Kupie inny groch i jeszcz raz zrobie przesyp .Czy jest możliwość wyzerowania licznika opału.

Jest wchodzisz w ustawienia fabryczne i tam jest opcja żerujące licznik spalania

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w kotle. U mnie czarno i węgiel jakby niewypalony. Ekogroszek niby Pieklorz 27MJ/kg, przynajmniej tak mi powiedział gość co kupiłem od niego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ten pieklorz to prawdopodobnie Chwałowice lubi przykapcac.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marcinjanas55 napisał:

Jest wchodzisz w ustawienia fabryczne i tam jest opcja żerujące licznik spalania

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

a gdzie je szukać w ARGOSIE bawie się nim od czwartku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaibuk napisał:

Na liczniku było 120 i tyle nasypałem.Przesyp wyszedł na poziomie 9,06kg.

A w samej żmijce weszło z 5kg... Jak dobrze obliczysz przesyp to praktycznie jak pokaże spalone 50 kg to wsypujesz 2 worki i musi być ok. Tylko jedna uwaga: liczymy wagę suchego opału. Jsk zważysz mokry to inna waga względem objętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, altoro napisał:

U mnie, przy suchym groszku jak pieprz Bartex Silver wg metody Jockeya mierzone 3 razy wychodzi 12,9 dla palnika 15kW. Z przesypu wychodziło 10,9 wiec metoda z przesypu jest niedokładna, przynajmniej u mnie. Wg metody Jockeya jest praktycznie co do kilograma.

Bo przesyp jest na początku jak jak nie znasz żadnych danych. Po kilku dniach palenia robisz tak jak Jockey pokazuje żeby dopieścić parametry.

Jak przesyp jes źle wpisany to z kompa wychodzi niektórym spalanie na poziomie 4 kg na 150m2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8010 dokładnie jest tak jak piszesz, tak biorą się rekordy w spalaniu :-)

ps. jak jest z przesypem to wierz mi, że wiem na swoim przykładzie.Napisałem tylko dla mniej doświadczonych żeby zbytnio nie sugerowali się przesypem.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa rekordów w spalaniu jest raczej instalacja niż oszukiwanie na przesypie. 

PS. Drugie to temperatura pomieszczeń i korekty tu też można oszukać. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altoro wiem że  piszesz dla mniej doświadczonych.  

Powiem tak: jak ktoś pisze że piec / lub samochód  / pali z dokładnością  rzędu  0.001 to mnie śmieszy. Ja spalam np. 3 worki na tydzień. Przecież  jak nie złożysz  to nie wyjmiesz. Innymi słowy jak chce mieć 25 stopni  w pokoju to mam a jak chcę  21 to skręcam termostat. Chcę  ciepło a na zewnątrz  chłód  to palę więcej itd. Ile ciepła  jest potrzebne do uzyskania żądanej temp. tyle pobierze z zasobnika. 

Kiedyś pisałem na forum o skzp i teraz powtórzę:  jak komuś za dużo grochu pali kocioł to proponuję gaz. Po pierwszym rachunku albo polubi zimno w domu albo przeprosi piec i groch :) 

znam takich co na gazie nagle siedzą w 20 stopniach a na węglu mieli 25 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pieklorz napisał:

Kaibuk było pracować na tym, co ustawione. Wbite było pod palnik 12,2kg/h po spaleniu kosza najwyżej byś delikatnie skorygował

Jak dopale to co w kociołku to tak zrobię.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.