Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura na zewnątrz rośnie, spalanie również!?


o6483256

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem takich mocnych powiewów. W dodatku moja miejscowość leży w dolince niedalekiej Odry, osłoniętej nieco od silniejszych powiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja niedaleko wisły, i wieje zazwyczaj dosyć mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, carinus napisał:

Może nie wiało tak silnie jak u Ciebie.

Albo wiatr pogorszył jakość spalania, co w pompie nie występuje. Przecież w zasypowcach srogi wiatr potrafił zagotować wodę i wypalał zasyp 3 razy szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotłach na bank jest odczuwalna taka zmiana siły wiatru. Do momentu instalacji RCK miałem problemy z przeciąganiem temperatury na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ma pogorszyć jakość spalania? To podajnikowiec, poda tyle ile trzeba, gdyby szybciej spalał opał to temperatura rosłaby na kotle.

Jak miałem śmieciucha to w taką pogodę miałem 80*C na kotle albo więcej i faktycznie zasyp szybko wysysało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło nałożyć się wszystko na raz, ale głównym problemem na pewno było skuteczniejsze wychładzanie budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HarryH napisał:

Albo wiatr pogorszył jakość spalania, co w pompie nie występuje.

 

11 godzin temu, Animus napisał:

obniżenie kopca na palniku wtedy odsłaniają się dysze i powietrze studzi kocioł. 

 

2 godziny temu, carinus napisał:

W kotłach na bank jest odczuwalna taka zmiana siły wiatru. Do momentu instalacji RCK miałem problemy z przeciąganiem temperatury na kotle.

 

Silny wiatr, ciąg kominowy, jak się kocioł odstawi powoduje wypalenie kopczyka, odsłaniają się dysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przez RCK uciekaja m3 ciepla z kotlowni. Tak zle i tak nie dobrze (ale z RCK lepiej niz bez -stabilniej chociaz w kotle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, wiem. Mnie nie przekonuje do konca, ale niech se bedzie. Tzn ciag reguluje pewnie - ok. Reszta jestem sceptyczny - a jak ktos mi mowi o 25% zysku na opale po zamontowaniu to od razu zapala sie czerwona lampka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki z przepływomierzami (te tępione na tym forum "turbinki" Techa znane z Sas, DEFRO itd) muszę powiedzieć z doświadczenia - radzą sobie z wiatrem znakomicie. Nie mam RCK i 3 sezon nie doświadczyłem żadnych problemów nawet w czasie konkretnych wichur. Widzę tylko, że wentylator kotła pracującego na minimum w bezwietrzną pogodę idzie na 19, a w konkretnym wietrze na 12. 

9 minut temu, PioBin napisał:

a jak ktos mi mowi o 25% zysku na opale po zamontowaniu to od razu zapala sie czerwona lampka.

Nie wyobrażam sobie czegoś takiego nad swoim kominem, gdzie spliny na kotle nie przekraczają nawet w konkretne mrozy 100C. Taka "chłodnica" na wylocie zalewałaby mi komin kondensującą parą wodną. Do starego zasypowca ok, ale raczej nie do kotła ecodesign.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej turbinki - to moje zdanie znasz 🙂 Dziala ale montaz jest z bani - i zdania nie zmienie dopoki nie poprawia.

Jest tylko jedno ale... w nadzorze turbinka nic nie daje... wiaterek wegiel kominem wyciaga.

Jednak wiecej na (+) jak na (-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa 🙂 A kocioł w minimum startuje od 200 obr małej turbinki, czyli ze 2 kW, zatem nadzór jest stanem, którego w listopadzie już nie doświadczam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi RCK, jak 8m rury 130mm nie powoduje nadmiernego ciągu kominowego nawet w wichurę.

Może jak ktoś ma dużej średnicy komin, to robi się wtedy problem. W podajnikowcu nie ma u mnie absolutnie żadnych zmian, a wzrost spalania wynikał wyłącznie z powodu silnego wiatru, co zresztą udowodniłem 😉

 

Teraz:

image.png.2b94e0a152be5d1f3c5b623cd3aec282.png

 

Wiatr osłabł, ale dla niektórych rejonów PL to już będzie silny wiatr 😄

image.png.fd384125f44ce784c4f48999f7b405d2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PioBin napisał:

Jest, wiem. Mnie nie przekonuje do konca, ale niech se bedzie. Tzn ciag reguluje pewnie - ok. 

To można RCK doposażyć w zasysanie powietrza ale nie z kotłowni.

Kiedyś chciałem to przetestować, podłączyć do dmuchawy rurę i wentyl miał ciągnąć powietrze z zewnątrz a nie z kotłowni. 

5 godzin temu, HarryH napisał:

wentylator kotła pracującego na minimum w bezwietrzną pogodę idzie na 19, a w konkretnym wietrze na 12. 

Czyli masz jakiś problem przy odstawieniu.

Nie mam turbinki, hallotron z czujnikiem żaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd tak to mam zrobione, bo wylot z zetki mam może z pół metra od turbinki.

10 minut temu, Animus napisał:

Czyli masz jakiś problem przy odstawieniu.

Nie rozumiem - jaki problem przy odstawieniu, jak sie wcale nie odstawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Animus napisał:

To można RCK doposażyć w zasysanie powietrza ale nie z kotłowni.

No nie, tak to raczej nie wolno.


 

14 minut temu, Animus napisał:

Kiedyś chciałem to przetestować, podłączyć do dmuchawy rurę i wentyl miał ciągnąć powietrze z zewnątrz a nie z kotłowni. 

To juz lepiej jak @HarryH ma zrobione. O ile sie da ze wzgledu na umieszczenie kotla, zetki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PioBin napisał:

No nie, tak to raczej nie wolno.

Miałem gdzieś nawet taki schemat  z niemieckich opracowań kominka z RCK.

11 minut temu, PioBin napisał:

To juz lepiej jak @HarryH ma zrobione. O ile sie da ze wzgledu na umieszczenie kotla, zetki itd.

Najlepiej to chyba pociągnąć powietrze ale z rury kanalizacyjnej  przez dmuchawę do kotła, powietrze cieplejsze i można gazy dodatkowo dopalić hihihi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień już po jakimś akceptowalnym wyregulowaniu podłogówki i oto wynik:

7dni:

image.png.82f23b17d6419e89f05cad6ee14e36a5.png

346kWh/tydzień 49,5/dzień

image.png.aca91dc88d1d328fa13297cef9efa898.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w okresie ostatnich 6 dni spalanie jednak delikatnie wzrasta z 16,6kg/24h na   16,66kg/24h

A przy spadku temperatury kocioł z bardzo małym poślizgiem  się nie odstawia.

https://i.imgur.com/MCZ40sn.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za listopad:

image.png.47735bbf1bb73ba80852b3c8666182fe.png

spalanie:

image.png.0984fb8a03f0929ec155793462b57c5c.png

spalanie w listopadzie:

image.png.8052878080b6a74836d4d4516def50a0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.