Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komfort eko Ekoenergia z PID


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

ktoś z użytkowników tego kotła podzieli się nastawami do pracy w pid. Czy z tym palnikiem da się normalnie palić w algorytmie czy tak jak kiedyś pisano jest ciężko ?
Któryś już sezon działam w dwustanie kocioł 30kw palnik 25kw groch 23-25mj aktualnie 5sek / 60sek 25% nadmuch .

Co do PID da się ustawić jakieś widełki pracy dzięki którym sterownik ogarnie i wydoli jak będzie strzał na mrozy -20 , które miewam z racji położenia nad wodą , dwustan przy 0 przestawiam na 5/35 30% . Kocioł tez przewymiarowany do zapotrzebowania sięgającego 12kw wiec sztywna nastawa pod palnik z menu PID odpada . 

Z góry dzięki jak coś to menu serwisowe znam wiec tam tez mogę coś pozmieniać w PID .

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego opisu nic nie wynika, domyślam się tylko że palnik ekoenergia i co dalej ? Jaki piec jaki sterownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie powinna wyglądać praca płomienia. Ma lekko dotykać deflektora. Jeżeli deflektor jest za nisko, płomień obmywa deflektor i są z tego tylko straty i sadza w bonusie. Jeżeli znowu mamy węgiel płomienny to lepiej już go całkiem wyrzucić.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2021 o 18:40, adamu napisał:

Podzielisz się czymś więcej czy tylko chciałeś się pochwalić co w piwnicy u ciebie siedzi ?

Kocioł mam taki jak Ty, moc 25 kW, ogrzewam 250 m2. Ustawienia PIDu mam fabryczne. W styczniu i lutym 2021 wyglądało to tak:

styczen2021.thumb.jpg.3eabfe4e4a40f14e450416808ac441e1.jpg

luty2021.thumb.jpg.fb46cf3f2eed7d12e94940b116dda644.jpg

dla porównania w listopadzie 2021 wygląda to tak:

listopad2021.jpg

Edytowane przez mart102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, topicktm napisał:

@Adamu fajnie to wygląda, jaki masz deflektor i ile nad palnikiem?

Deflektor ceramiczny od Defro z oryginalnym uchwytem wysokość na paleniskiem ok.20cm.

3 godziny temu, mart102 napisał:

Kocioł mam taki jak Ty, moc 25 kW, ogrzewam 250 m2. Ustawienia PIDu mam fabryczne. W styczniu i lutym 2021 wyglądało to tak:

styczen2021.thumb.jpg.3eabfe4e4a40f14e450416808ac441e1.jpg

luty2021.thumb.jpg.fb46cf3f2eed7d12e94940b116dda644.jpg

dla porównania w listopadzie 2021 wygląda to tak:

listopad2021.jpg

Rozbudowane te statystyki , to zasługa modułu wifi ?

U mnie kocioł 30kw palnik zmieniany z dużej Ekoenergii 35kw na mniejsza 25kw jednak przy zapotrzebowaniu 12kw przy -20 sprawność przy temperaturze średniej zimowej jest słaba do tego długie podtrzymanie w dwustanie dlatego przeszedłem na PID i ustawiłem wartości w menu serwisowym takie jakie ma fabrycznie palnik 15kw , skoro waszym zdaniem jest ok to fajnie , próbowałem jeszcze ustawić moc kotła np.85% to o dziwo zaczął przebijać temperaturę i wykres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zrzuty z programu eModul.pl, ja łącze się przez moduł WIFI ale można też przez moduł LAN. Wygodna rzecz, monitoring to jedno, ale można też sterować kotłem. Na powyższej stronie jest konto pokazowe, można się pobawić.

PS Wersja na androida też jest.

Edytowane przez mart102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam temp . Kotła 65 stopni , powrót 62 st. Pompa kotlowa 1 bieg, Temperatura spalin 70-80 stopni, zaw 4d pompa na autoadapt i 40 stopni na CO dalej głowice , ale nie wiem jaki wpływ ma instalacja grzejnikowa na prace kotła bo mam problem ze zrównoważeniem zaworów termostatycznych i ich nastaw wstępnych temat umilkł na forum …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.