Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komfort eko Ekoenergia z PID


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

ktoś z użytkowników tego kotła podzieli się nastawami do pracy w pid. Czy z tym palnikiem da się normalnie palić w algorytmie czy tak jak kiedyś pisano jest ciężko ?
Któryś już sezon działam w dwustanie kocioł 30kw palnik 25kw groch 23-25mj aktualnie 5sek / 60sek 25% nadmuch .

Co do PID da się ustawić jakieś widełki pracy dzięki którym sterownik ogarnie i wydoli jak będzie strzał na mrozy -20 , które miewam z racji położenia nad wodą , dwustan przy 0 przestawiam na 5/35 30% . Kocioł tez przewymiarowany do zapotrzebowania sięgającego 12kw wiec sztywna nastawa pod palnik z menu PID odpada . 

Z góry dzięki jak coś to menu serwisowe znam wiec tam tez mogę coś pozmieniać w PID .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie powinna wyglądać praca płomienia. Ma lekko dotykać deflektora. Jeżeli deflektor jest za nisko, płomień obmywa deflektor i są z tego tylko straty i sadza w bonusie. Jeżeli znowu mamy węgiel płomienny to lepiej już go całkiem wyrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2021 o 18:40, adamu napisał:

Podzielisz się czymś więcej czy tylko chciałeś się pochwalić co w piwnicy u ciebie siedzi ?

Kocioł mam taki jak Ty, moc 25 kW, ogrzewam 250 m2. Ustawienia PIDu mam fabryczne. W styczniu i lutym 2021 wyglądało to tak:

styczen2021.thumb.jpg.3eabfe4e4a40f14e450416808ac441e1.jpg

luty2021.thumb.jpg.fb46cf3f2eed7d12e94940b116dda644.jpg

dla porównania w listopadzie 2021 wygląda to tak:

listopad2021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, topicktm napisał:

@Adamu fajnie to wygląda, jaki masz deflektor i ile nad palnikiem?

Deflektor ceramiczny od Defro z oryginalnym uchwytem wysokość na paleniskiem ok.20cm.

3 godziny temu, mart102 napisał:

Kocioł mam taki jak Ty, moc 25 kW, ogrzewam 250 m2. Ustawienia PIDu mam fabryczne. W styczniu i lutym 2021 wyglądało to tak:

styczen2021.thumb.jpg.3eabfe4e4a40f14e450416808ac441e1.jpg

luty2021.thumb.jpg.fb46cf3f2eed7d12e94940b116dda644.jpg

dla porównania w listopadzie 2021 wygląda to tak:

listopad2021.jpg

Rozbudowane te statystyki , to zasługa modułu wifi ?

U mnie kocioł 30kw palnik zmieniany z dużej Ekoenergii 35kw na mniejsza 25kw jednak przy zapotrzebowaniu 12kw przy -20 sprawność przy temperaturze średniej zimowej jest słaba do tego długie podtrzymanie w dwustanie dlatego przeszedłem na PID i ustawiłem wartości w menu serwisowym takie jakie ma fabrycznie palnik 15kw , skoro waszym zdaniem jest ok to fajnie , próbowałem jeszcze ustawić moc kotła np.85% to o dziwo zaczął przebijać temperaturę i wykres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam temp . Kotła 65 stopni , powrót 62 st. Pompa kotlowa 1 bieg, Temperatura spalin 70-80 stopni, zaw 4d pompa na autoadapt i 40 stopni na CO dalej głowice , ale nie wiem jaki wpływ ma instalacja grzejnikowa na prace kotła bo mam problem ze zrównoważeniem zaworów termostatycznych i ich nastaw wstępnych temat umilkł na forum …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.