Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem kamen multi k5 20 kw


Kubek007

Rekomendowane odpowiedzi

To sprawdź czy napewno wyłączyłeś ochronę powrotu. W menu instalatora sprawdź parametr kontrola tempoeratury. Ile jest sekund?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwarciu dolnych drzwi do palnika ogień praktycznie w całej komorze tak chyba nie powinno to wyglądać ?

Ochrona powrotu wyłączona, kontrolą temperatury wynosi 30 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od węgla. Zapewne masz ten płomienny. A palnik w tym kotle to pewnie 25 albo nawet 30 kW. A kocioł zasuwa w tej chwili na mocy max. Po otwarciu drzwiczek do komory dostaje się wiecej tlenu. Po zamknięciu na palniku jest trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kordjano napisał:

no to  wszyscy wzięli to za bajpas z pompą i nawet burza była .

I wszystkie moje "warianty" w p...u. 🙂

Podstawa: dobry szkic i/albo zdjęcia CAŁEJ instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedł w podtrzymanie, co dalej ??

16357074362996641929911233204651.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Outsider napisał:

To zależy od węgla. Zapewne masz ten płomienny. A palnik w tym kotle to pewnie 25 albo nawet 30 kW. A kocioł zasuwa w tej chwili na mocy max.

To jest "średnia" Ekoenergia 15-25 kW.

Co do instalacji to faktycznie tam jest zasilanie CWU na obiegu instalacyjnym za 4D, zaś powrót wpięty do obiegu kotłowego. Tego w żaden sposób dobrze nie zbilansuje.

 Jedynie przez ustawienie 4D 100% na instalację i ochrona powrotu pompą CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola temperatury 30 sekund

Czas otwarcia 2 minuty

Skok jednostkowy 5%

Minimalne otwarcie 5%

Ochrona kotła wyłączona 

Ochrona powrotu wyłączona 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kontrola temperatury, skok jednostkowy, nieczułość i minimalne otwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na kotle wzrosła do 75 stopni, zawór skoczył nagle do 64 bo zaczął się otwierać teraz się przymyka i temperatura spada 

Rury z centralnego zaczęły stukać 

 

Powrót też spadł do 33 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolę temp załącz na 60 sek. Nie będzie latał w te i we wte. Lekki problem może wystepować po załączeniu pompy CWU. Bo może działać za wolno i nie nadążać. Przy pompach równoległych. Czazs otwarcia... Naprawdę taki czas ma siłownik zaworu? bo nastawa w serze i wartość na siłowniku musi się zgadzać. Skok jednostkowy zrób 2-3% i obserwuj jak się zawór zachowuje. Minimalne otwarcie to zależy od instalacji grzejnikowej. Ochronę kotła możesz załączyć i ustawić na 85 stopni. Gdy kocioł  przebije te temperaturę wtedy załączają się wszystkie pompy a zawór otwiera się na ,max żeby schłodzić kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Outsider napisał:

Ochronę kotła możesz załączyć i ustawić na 85 stopni. Gdy kocioł  przebije te temperaturę wtedy załączają się wszystkie pompy a zawór otwiera się na ,max żeby schłodzić kocioł.

W tej instalacji to akurat ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubek007 napisał:

Temperatura na kotle wzrosła do 75 stopni, zawór skoczył nagle do 64 bo zaczął się otwierać teraz się przymyka i temperatura spada 

Rury z centralnego zaczęły stukać 

wzrost temp to konsekwencja wysokiej mocy kotła. I jest to tzw wzrost spoczynkowy. Dziwne że otwiera się zawór. Ochronę kotła miałeś niby wyłączoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pozmieniałem, ochronę miałem wyłączona, teraz dałem 85 stopni,

Ale piec teraz stracił całe ciepło i jest na nim 58 stopni i dalej spada..

Już 54 stopnie na piecu 

50 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinien się załączyć. Jaką masz histerezę temperatury zadanej? To jest spadek od zadanej po jakim uruchamia się palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histerezę CO mam 2 stopnie 

Załączył się, zaczął chodzić ale temperatura i tak spada 

No i ta temperatura ślimaka wzrosła do 47 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ten naggły wuskok temperatury za zaworem to efekt za duzego skoku zaworu i zbyt krótkiego czasu kontroli temperatury. I w konsekwencji spadek na kotle. Kocioł musi pracować stabilnie ale i odbior na CO sterowany na grzejniki też musi działać stabilnie.

Zastosuj ustawienia z postu 111

12 minut temu, Kubek007 napisał:

No i ta temperatura ślimaka wzrosła do 47 

To efekt wyższej temp. w kotle. To ciepło przenosi się na rurę podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również z powodu obniżonego żaru na palniku oraz niższego biegu dmuchawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też. Ale na ostatniej focie żar na palniku zdawał się być OK.

Zanim Kolega @Kubek007 się odezwie i pozbiera po ciężkich przeprawach z jak to określają producenci "bezobsługowym" kotłem to jeszcze jedno w jego instalacji wydaje mi się dziwne. Z fot wywnioskowałem, że pompa CWU jest na powrocie 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No byliście zajęci palnikiem , na dłuższą metę kolega @Kubek007nie będzie z tego zadowolony i trza było by przerobić to zgodnie ze sztuką ,proponuje przeczytać to co Kolega @gmaj22napisał w poście 106 i zastanowić się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się zgadza. Też pisałem o tym, że obieg boilera nie ma prawa działać. To jest ewidentnie do przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dzwonie do tego instalatora, żeby przyszedł to poprawiać jak ma być ja już nie mam siły do tego pieca, co jest to przerobienia w tym bojlerze żeby mieć co mu powiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Kubek007 napisał:

Jutro dzwonie do tego instalatora, żeby przyszedł to poprawiać jak ma być ja już nie mam siły do tego pieca, co jest to przerobienia w tym bojlerze żeby mieć co mu powiedzieć 

 

 

Matko Bosko. Ten kocioł podłączał instalator? Prędzej Janusz. To prosta instalacja i podejrzewam, że to układ otwarty. I jeżeli tak to powinno wyglądać to jak poniżej. Pozycję 13 i bypass z różnicówką można sobie darować. Niestety Takie kotły wymagają wiele uwagi i dosterowania wszystkiego. Czyli kotła i obiegu CO. A to wymaga niestety podstawowej wiedzy i trochę ogarnięcia. Inaczej przy dzisiejszych cenach węgla można pójść z torbami. U ciebie Kolego trzeba jeszcze przyjrzeć się ustawieniom palnika w pottrzymaniu. Jeżeli kocioł wejdzie w ten ten tryb żeby na palniku po dłuższym czasie nie pojawiał się krater. Ale też żeby nie było na nim czarno i niespalony węgiel nie wpadał do popielnika.

Moje początki walki z ekogroszkowcem wyglądały podobnie. Żona powiedziała żebym już na stałe zamieszkał sobie w kotłowni.

Przechwytywanie.JPG.1e532935297141568a5636b3c8a087df.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, na wstępie dziękuję wszystkim za rady, przemyślenia i poświęcony czas, odkąd uszczelnilem pokrywę zasobnika pali się o niebo lepiej, uszczelnienie korony retorty też zrobiło swoje, piec szybciej dochodzi do zadanej temperatury, smole z półek zdarłem na ciepło i szybciej się nagrzewają, popiół też wygląda dużo lepiej, instalator powiedział że ta pompa z bojlera pomaga dogrzać powrót w mojej instalacji, która jest stara na grubych rurach, włączyłem ochronę powrotu i na razie śmiga tylko musze zwiększyc jego moc żeby miał siłę dogrzać się na pompę na instalację bo na razie zadana mam 40 a osiąga 35

Obecne ustawienie to 8 sekund podawania, 44 sekundy przerwy nadmuch 33% czopuch otwarty na maksa nie ruszam tej przegrody, podtrzymanie jeszcze muszę dopracowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.