Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamen multi k5 nie osiąga temperaturę


Thomas13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam piec kamen multi k5 15kw, sterownik bruli 1.1.30.c sposób spalania retortowy-grupowy, regulator pogodowy wyłączony.

Jestem na etapie wygrzewania posadzki temperatura zadana 60 piec podlogowka 55.

Kocioł nie potrafi osiągną tej temperatury zawór 4d otwarty na 100% wentylator cały czas chodzi. Stanęło na 52 stopnie na piecu podlogowka 46.

Tryb grzania między 8kw -16kw ustawione.

Na zdjęciach jak wygląda aktualnie sytuacja, proszę o pomoc.

 

IMG_20200607_134807.jpg

IMG_20200607_134831.jpg

IMG_20200607_134756.jpg

IMG_20200607_134839.jpg

IMG_20200607_134853.jpg

IMG_20200607_135144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spalony opał może świadczyć o małej kaloryczności opału - zła jakość opału.
Nie znam tego sterownika.
Są jakieś ustawienia czasu podawania i czasu przerwy?

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub zaniska kaloryczność ustawiona (jeśli sterownik ma taka opcje) I sypie tym weglem bo myśli że ma z trocinami do czynienia . Powietrze w górę lub kaloryczność też w górę.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruli nie ma parametru kaloryczność, jeśli nie osiąga temp. to zwiększyć moc z 16 na 20kw. w spalaniu grupowym trzeba dobrze dobrać wiatr dla danej mocy. Wygrzanie podłogówki jest dużym obciążeniem dla kotła po wygrzaniu pewnie mocy można będzie ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie mocy zwiększy nawęglanie palnika i będzie jeszcze więcej niespalonego węgla , trzeba podnieść powietrze i to sporo , a tak po za tym 55 na podłogę to za dużo , 30-35 stopni w zupełności wystarczy , przy paleniu w PID chodzi właśnie o to żeby piec modulował mocą i jak najrzadziej się odstawiał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak jest dla 12 ?

IMG_20200607_134839.jpg

 dla 8 jest 38% to dla 12 nie może być 25 % . Powinno być odpowiednio więcej , nie wiem ile to już musisz sam ustawic . Jeśli przy 8 jest ok to przy 12kw powinno być więcej powietrza . Czy to będzie połowa z 38 czy ile musisz już samemu dobrać. Jaka tam jest dmuchawa jakiej mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w spalaniu grupowym biorą udział dwie moce lub jedna np.8/8kw lub12/12kw, kolega ustawione ma   8-16 nie ma mocy pośredniej. To nie jest pid tylko coś pośredniego między dwustanem a pidem. Powietrze  z mojego doświadczenia powinno wzrastać o ok. 2 oczka na mocy dla dmuchawy 40 wat. Jeśli dla 8kw jest 38% i zakładając że jest poprawne to dla 12kw40% i dla 16kw powinno być 42% itd. na początek zwiększyć dmuchawę na 42-43% dla 16kw i obserwować.

Edytowane przez janklos12
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janklos12 dokładnie o to mi chodziło :) nie może wzrastać moc w sensie naweglanie a spadać nadmuch . To ma być w równomiernie dobrane . Więcej mocy więcej powietrza . I to już trzeba samemu dopasowac do każdego stopnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. mam na jednym kotle ogniwo10kw sterownik ecoal starszej wersji który ma między innymi spalanie grupowe i używałem go kilka lat. By to fajnie działało trzeba dobrze dobrać wiatr dla danej mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie dmuchawy wrzucam.

W kwestii wygrzewania wrzucam protokół który dostałem od wykonawcy jastrychu.

Jak doprowadzić do tego aby kocioł mi wskoczył na ustawia temp 60 piec i 55 podlogowka?

Ustawienie które widzieliście dla poszczególnych mocy już sam zmieniałem i nie mam już pomysłu.

 

Wrzucam jeszcze zdjęcia z reszty ustawień może coś jest nie tak.

IMG_20200607_175654.jpg

IMG_20200607_175548.jpg

IMG_20200607_181741.jpg

IMG_20200607_181758.jpg

IMG_20200607_181733.jpg

Edytowane przez Thomas13
Opcje zaawansowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj 5 podań dla 16kw i wiatr 43-45% i popatrz na palnik jak by było mało to ustaw 20 kw i 5podań i dobierz wiatr. płomień ma być jasno -żółty nie czerwony ale i nie świecocy jak w palniku gazowym.  to jest dla mocy max, minimalna może zostać na 8kw ta fotka to jest z silnika motoreduktora.

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpa 06 jest mocną dmuchawą i te ustawienia wiatru które podałem są dla mojej wpa 07  która ma 34wat i dla palnika Burner-s  a  twoja dmuchawa ma pewnie z 80wat. trzeba obserwować ale za wiele wiatru też nie dobrze. Jaki tam jest palnik? daj foto płomienia

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za palnik? jak miałem jeszcze ecoal na drugim kotle 25kw , teraz jest skzp02 to dla palnika żeliwnego brucer-p przy dmuchawie wpa06   80wat  spalanie grupowe 8kw miałem 5 podań i 32%wiatru a dla 12kw 5podań i 34% wiatru. 55% to u mnie by węgiel wyrzucało z palnika, nie wiem ile ta wpa06 ma u ciebie wat? słabo widać na foto. Jedno jest pewne, powietrzem domu nie ogrzejesz , jeśli nie ogarniesz tego grupowego to można przejść na retorowy ręczny i ustawić podawanie 10s. przerwa 50 lub 60s i dobrać wiatr. Trzeba też wiedzieć że nie wszystkie podajniki podają taką samą ilość węgla w jednostce czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może poświecić trochę po palniku jakimś światłem i zrobić foto . Kiepsko trochę wyglada ten płomień / tak nie równy . Czy czasem tam nie ucieka powietrze bokiem ? Na taka ilość powietrza powinna tam być rakieta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie powinna być rakieta przy tej dmuchawie i 55% wiatr.

Znalazłem stary filmik jak wygląda płomień przy spalaniu grupowym  12kw, 6 podań i 34% moc dmuchawy wpa06, płomień jasno żółty nie kopcący, popiół dobrze przepalony i kruchy   

 

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać tam przedmuchy , bez uszczelnienia można by powiedzieć że to maks jaki da się zrobić teraz . Powietrze które leci bokiem a moim zdaniem leci go stanowczo za dużo , chłodzi kocioł I koniec kropka z osiągami .

Trzeba uszczelnic palnik . I jak na tak wielka dmuchawe to  zjechać z powietrzem O polowe . Tylko to są plany na późnej . Teraz na szybko trzeba się brać za palnik i później stroic go .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie powód do reklamacji, dodać 1-2 podania do 16kw lub przejść na 20kw 5 podań a po wygrzaniu tej podłogówki uszczelnić palnik i dobrać jeszcze raz powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na 20kw 5 podań zobaczymy czy temperatura będzie rosnąć.

Jak nie będzie dalej rosnąć to chyba tylko zostało spróbować inny groszek ?

Macie może dla mnie jakiś dobry filmik/instruktaż jak uszczelnić palnik ?

A jakbym przejść na retortowy ręczny będziemy mieli wtedy większe pole manewru ?

Zmiana aktualnie nic nie dała groszek jest podawany częściej a temp nie rośnie....

Edytowane przez Thomas13
Spalanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.