Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamen multi k5 -- Tryb letni -- problem


jeziorki66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jestem posiadaczem pieca Kamen multi k5 20Kw sterownik Tech ST-480K.
Wszystko jest OK dopóki nie przychodzi ciepło i chciałbym aktywować tryb "letni".
Wyłącza się pompka C.O, piec chodzi sobie i dogrzewa bojler 150L..
Temperatura na piecu ustawiona na minimum czyli 60st.
Temperatura na bojler ustawiona na 40st.
Przez 3/4 dnia nie ma zużycia ciepłej wody gdyż nie ma takiej potrzeby.
Efekt jest taki, że piec nagrzewa się do temperatury 78st i zawód czwórdrożny upuszcza nadmiar temperatury na kaloryfery i tak średnio co godzinę, półtorej.
Czy jest jakaś możliwość, żeby temu zapobiec?
Siedziałem długi czas przy ustawieniach i albo zjadę tak nisko, że kopczyk się zapada i wygasza, albo trzyma palenisko, ale przegrzewa piec.
Wg. mnie winą jest brak zużycia wody więc gdzieś ciepło musi ujść..
Jest na to jakaś rada?
Dodam, że w sterowniku minimalna temp. pieca to 60st, a zabezpieczenie temperaturowe ustawione programowo to 78st..
Nie potrafię się wbić w te widełki 18st, dlatego odstawiam piec na lato i grzeję bojlerem elektrycznym, ale piec znowu rosi się strasznie i boję się, że po czterech latach wyjdą dziury w nim.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podłączył bym pompę CWU dodatkowo do wyjścia pompy dodatkowej i załączył opcję pompy cyrkulacyjnej, w ten sposób wytrącana byłaby temperatura kotła w bojler. Tyle żeby dobrać odpowiednio parametr pracy i przerwy.

poza tym masz tam pompę kotłową ? pompowanie na powrót może wystarczyć jeżeli tego ciepła nie ma dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie w tym sterowniku można ustawić temperaturę ochrony kotła dowolnie. Spróbuj to zmienić o ile już tego nie zrobiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.