Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam, 

Zastanawiamy się nad kupnem pieca firmy stalmark eko silver 2 19kw. Moje pytanie brzmi czy konieczne jest montowanie rury odprowaezajacej spaliny w kominie czy wystarczy pusty komin ?

Pozdrawiam 

Edytowane przez Ryszard
Zmieniono tytuł
  • Ryszard zmienił(a) tytuł na Eko Silver 2 - jaki komin
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, mam następujący problem. Pewna sekwencja zdarzeń doprowadziła do tego że musiałem przywrócic ustawienia fabryczne na piecu. Nie jestem w stanie ustawić go tak żeby działał prawidłowo. Może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć ?

Mój układ, 2 pompy co i cwu oraz zawór 3 drożny na powrocie. Brak czujnika lambda, brak regulatora pokojowego , temp regulowana na głowicach kaloryferów.

Po próbie ustawienia "na czuja" doszedłem do momentu że pięć się rozpala ale nie przechodzi w tryb normalnej pracy i przy 35 stopniach wyskakuje komunikat błąd czujnika c1. Nigdzie nie doszukalem się co to oznacza. Bo wyskoczeniu błędu i naciśnięciu ok piec znowu rozpoczyna rozpalanie. podaje świeżą dawkę startową i po uruchomieniu dmuchawy znowu wyskakuje błąd.

Prosiłbym o pomoc w jaki sposób ustawić pompy na sterowniku.

Postaram się wrzucić zdjęcia instalacji przy piecu.

Opublikowano

No to wrzuć te zdjęcia. Zadaną kotła ile masz?

Opublikowano

Temp zadana kotła 56, temp cwu 43 ( jest wpięta grzałka, więc tutaj piec traktuję jako support).

Zapomniałem dodać że mam układ otwarty. 

Na pierwszym zdjęciu skośnie do góry odchodzi rura miedziana w otulinie do naczynia wyrównawczego.

Zdj nr 2 pompa przy zbiorniku cwu. zdje 3 i 4 pompa na co.

IMG_20210929_172119.jpg

IMG_20210929_172127.jpg

IMG_20210929_172331.jpg

IMG_20210929_172628.jpg

Opublikowano

Masz coś ustawione jako Pompa dodatkowa 1 oraz 2? Czujnik C1 to czujnik dodatkowy - wykorzystywany przy urządzeniach dodatkowych takich jak pompa przewałowa, podłogowa.

Opublikowano

Zadana kotła powinna być 65* i 55* na powrocie wg zaleceń producenta. Zawór trzydrogowy w ogóle nie wiem czy poprawnie wpięty, żadnej ochrony powrotu, instalacja do gruntownej przeróbki. 

Jeszcze pokaż proszę jak wygląda kocioł w środku. 

Opublikowano

Temat połowicznie się rozwiązał.

Po konsultacji telefonicznej z serwisem stalmark udało się przynajmniej uruchomić piec tak by grzał i podawał na grzejniki. Problem był następujący: Jako Styk doddatkowy 1 ustawiłem pompę CO a jako Styk  2 ustawiłem CwU. Dodatkowo jako zawór wbudowny ustawiłem ochrona powrotu.

Co się okazało wystarczyło wszystko wyłączyć ( w zensie wszystkie powyższe) i piec dziala i pompy się załączają. 

Śledzę tereaz stare wpisy na forum i wiele zmieniłem. temp zadana na piecu dałem 60 st na boiler 45 st (bo tak jak pisałem wcześniej i tak jest wygrzany do 60 st grzałką.

Zmieniłem tryb pracy na modulacje. Bo w fabrycznych był standard.

Temp uruchomienia pomp 32 st.

 

Wcześniejsze ustawienia  (przed moim resetem) wydawały  się ok. W sensie popiół koloru szarego, drzwi i płyty osmolone (ale teraz  już wiem że to moja wina bo  trzymałem na niskiej temp.) Z rzeczy kttóre pamiętam ze starych ustawień to na bank miałem ustawione w trybie modulacji ( niestety nie wiem jakie parametry na kolejnych biegach).

 

Ale efekt był stosunkowo dobry. Tzn. Woda na kaloryfery od momentu uruchomienia pieca była ciepła w moment i spalanie też było na rozsądnym poziomie. Mówię to jak na fakt że mieszkam w poniemieckim domu częściowo ocieplonym.

Pellet który aktualnie używam to jakieś nieporozumienie. Bo kupiłem przemysłowy w tym sezonie, który ma kolor praktycznie brązowy i potrafi się "zakleszczyć/zablokować" w rurze podajnika i wygasić kocioł.

Opublikowano

Też mam ciemniejszy pellet i co z tego? Dlaczego boisz się ustawić 65*? Przy tej temperaturze włączania pomp dalej będzie kulał Ci powrót i w modulacji będzie Ci wciągał duże ilości pelletu, zresztą zobaczysz sam. A to blokowanie się w rurze podajnika to standard w tym modelu, musisz gnieść worek żeby kulki pelletu były krótkie. 

Opublikowano

Teraz po obserwacjach mam wrażenie jak by problemem nie był za długi pellet... Bo kilku krotnie miałem syt że dosłownie pellet zapchał palnik. Tak jak by palnik " nie nadążał " ze spalaniem i kolejna porcja zaduszala cały palnik. W efekcie po wejściu do kotłowni alarm na piecu " Palnik" rura cała zasypana pelletem i wlot palnika od góry.

Teraz pytanie, czy w modulacji ustawić dłuższe czasy w przerwie podawania ? Czy jak z tym walczyć?

Opublikowano

Możesz zrobić jak mówisz jeśli tak jest. Zmień, potestuj i nigdy nie ruszaj kilku parametrów na raz.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.