Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Comfort_pytanie o funkcjonalność


olvap

Rekomendowane odpowiedzi

Rys 6 str 20 i odppwiednia konfiguracja. Uważam, że wszystko jest opisane super w tej instrukcji.

A koniecznie potrzebujesz ten termostat? Chyba że masz sam moduł komfort bez nastawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa grzewcza jest ograniczona do minimum 40 stopni? Jeśli się ją obniży, zadziała w takiej konfiguracji? Bo rysuję sobie poniżej tej wartości a po zapisaniu jest to cienka linia. Gruba nadal na 40.

Robię to w demo, może tu tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zejść poniżej 40*

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem,tak samo jest z temperaturą maksymalną czyli 60 stopni.

W sumie taki zakres powinien wystarczyć jeśli kocioł pracuje w sposób ciągły. U mnie, przy nieocieplonym domu. Ale jeśli dom ocieplony a do tego kocioł ktoś ma przewymiarowany, 40 stopni może się okazać zbyt wysoką wartością.

Jeszcze jedno, w podstawowym zestawie jest czujnik zewnętrzny czy trzeba dokupić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z maksymalną można jechać wyżej, do 85*
U mnie przy zasilaniu 40*, to grzejniki są ledwo letnie, a powrót jest ok.34*.
Taka sytuacja w praktyce (przy ogrzewaniu grzejnikowym), to w zasadzie głównie spalanie gazu, ale bez ogrzania pomieszczeń.
Czujnika temperatury w zestawie nie ma.
 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
  • Nie zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. 

Co prawda mam Salusa Rt 310i wi-fi ale dobrze mieć na oku inne możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zglupialem😉

Gdzie tej opcji szukać?

Oczywiście grzebie sobie w demo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmm ??? Ciekaw jestem czy przypadkiem ten parametr jest dostępny w nastawach serwisowych.

Bo w samej aplikacji, nawet jak ustawiłem sobie minimum na 35*, to i tak na wykresie krzywej, było nadal 40*

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głównej stronie apki jest pasek regulator pogodowy, klikasz w okno gdzie są temperatury i otwiera się krzywa grzewcza,potem jeszcze klawisz edycji i otwiera się okno do edytowania krzywej.

Tylko ja mam ustawione na ogrzewanie podłogowe, czyli zakres temperatur 25-55* w menu instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki skoro tu jesteś. Pisałeś gdzieś że do pogodowki wystarczy dokupić czujnik. W sterowniku kotła mam opcję pogodowki. Gdybym podłączył tylko czujnik , zadziała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że zadziała. Ja tak grzałem poprzedni sezon. Tylko pogodówka z kotła,bo mój kocioł ma starą wersję oprogramowania i nie gadał z CR11011

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam znowu coś pożytecznego się dowiedziałem. Przyznaję że kocioł gazowy to dla mnie spora tajemnica😀

Fajnie że macie chęć by dzielić się wiedzą i doświadczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kod, który podałeś odnosi się do samego nastawnika. To nie wystarczy, potrzebujesz jeszcze modułu Comfort T9660010000 a najlepiej kupić pakiet podstawowy T9660000000, w skład którego wchodzą oba urządzenia. W zestawie wychodzi trochę taniej.

Dzisiaj właśnie dotarł zakupiony przeze mnie egzemplarz. Wygląd nastawnika na żywo niezbyt atrakcyjny i nie na te czasy ale po zdjęciach już było wiadomo, że szału nie będzie. Zobaczymy jak będzie się sprawował pod kątem technicznym, instalacja modułu w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Podejdę w piątek do sklepu gdzie kupowałem piec i zapytam jaką mogliby zaoferować cenę. Prawdopodobnie kupię przez internet, ale czytając komentarze nie będą to chyba źle zainwestowane pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki temperatury zewnętrznej różnią się obudową,a w środku siedzi NTC 10 K za parę złociszy.

Czujnik zewnętrzny oraz moduł komfort musi być połączony z kotłem, reszta ma łączność bezprzewodową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.