Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa na powrocie


sati

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakończeniu sezonu grzewczego chcę założyć pompę na powrocie w celu ochrony powrotu. Teraz chroni cwu ale zakładam fotowoltaikę i cwu będzie elektrycznie i dlatego chcę przerobić instalację . Dołączam schemat instalacji.

post-18578-0-93133100-1483313955.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler zostaje tylko będzie podłączany sporadycznie, bo będzie grzane prądem z fotowoltaikę. A tą pompę na powrocie to należy podłączyć na baypasie czy bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeszcze mam takie pytania 

- czy jak będą dwie pompy na zasilaniu i na powrocie nie będą na wzajem zakłócały pracy 

- czy mogę zastąpić rury wychodzące z pieca 2 całe zastąpić na 1 cal.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sati napisał:

Jeszcze mam takie pytania 

- czy jak będą dwie pompy na zasilaniu i na powrocie nie będą na wzajem zakłócały pracy 

- czy mogę zastąpić rury wychodzące z pieca 2 całe zastąpić na 1 cal.

 

 

 

 

 

 

 

Jakie dwie pompy na zasilaniu?Ja takowych nie widzę przynajmniej na schemacie załączonym przeze mnie.Na zasilaniu jest tylko pompa do bojlera i pompa za 4D

Jak bardzo chcesz to mozesz zamienić na 1" tylko po co? Po zamianie już obowiązkowo pompa na powrocie z zaw.4D bo grawitacja nie zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tą pompę która jest dostawioną na powrocie. Czy  ta pompa i ta która jest na zasilaniu nie będą zakłócały sobie pracy. 

Teraz i tak nie ma szansy na grawitację. A chcę wymienić rury dlatego że będę kasował w jednej piwnicy zasilanie ponieważ muszę nowy pion pociągnąć do podłogówki.  Stąd moje pytanie o wymianę już pozostałych w jednej piwnicy, a zarazem to mniej wody w obiegu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pompa za 4D to zasilanie i to co dorysowałeś to ma być powrót i te pompy pytam czy nie będą się zakłócały. A dodatkowo na podłogówkę pociągnę odejście przed 4D na którym będzie zawór mieszający i pompa do podłogówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego tak?

 Na grzejniki daje niską temperaturę.

Ja chciałem podłączyć się przed 4d. Temp  na zawór mieszający pójdzie jaka jest na piecu, i to będzie chyba dobre dla podłogówki.

Teraz mam w łazience podłogówke podłączoną do pionu od grzejnika i jak idzie temp jak teraz na grzejniki 35  to podłoga grzeje ledwie. A jak pójdzie zasilanie  jak na kotle 52 to będzie cieplejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o opinie który z dołączonych schematów jest lepszy. Jeśli coś nie jest tak to proszę o uwagi i poprawę schematu. Piszę w tym temacie z uwagi żę w moim pierwszym poście jest mój obecny schemat który funkcjonuje.

schemat 3D.pdf schemat 4D.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.