Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dom nieocieplony grzejnik goracy zimno w domu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , mam problem z CO na piecu 70*C grzejniki gorace a w pomieszczeniach zimno. Juz rece mi opadaja nie znam sie na tym ale wydaje mi sie ze "fachowiec" wybral zle grzejniki. Mam jakiejs firmy perfect c22 500xm1400 do grzejnika ne mozna sie dotknac a nie oddaje ciepla. Jedno z pomieszczen 20m2

Edytowane przez DejV212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryfer z radiatorem ????

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie same.

 C22 500x1400  ma moc:  2001W  katalogowo przy zasilaniu 75*C  -   70*C też wystarczy (100W/1m2)

Jeżeli masz taką temperaturę to powinien dogrzać spokojnie 20m2  chyba że chałupa sito albo solidnie wymrożona to trochę czasu upłynie zanim się dogrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkaczko napisał:

Kaloryfer z radiatorem ????

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Nie.

 

2 godziny temu, Jozefg1 napisał:

Ja mam takie same.

 C22 500x1400  ma moc:  2001W  katalogowo przy zasilaniu 75*C  -   70*C też wystarczy (100W/1m2)

Jeżeli masz taką temperaturę to powinien dogrzać spokojnie 20m2  chyba że chałupa sito albo solidnie wymrożona to trochę czasu upłynie zanim się dogrzeje

No to jak moc 2001 W u mnie wg. wyliczen musi byc przynajmniej 2500W. Wiesz to jest stary budynek , dziadek tutaj nigdy nic nie robil ja od 2 lat wzialem sie za remonty bo czekalem na przepis mieszkania ale mniejsza o to. Jest to poniemiecki budynek nieocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym ma byc na profilu mowa ? Opisalem o co chodzi , a wiecej nie bede w stanie nic dodac bo jak rowniez napisalem nie znam sie na tym. Chcialem tylko zapytac czy mozliwe to jest ,ze to wina grzejnika bo jestem zdecydowany na wymiane , chociaz grzejniki nowe ale "fachowiec" takie wybral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie temperatura w domu poniżej 24 to chłód. Prestiżowy komfort cieplny zimową porą to tak 25- 26 stopni.

Więc wyjścia masz dwa, albo zrobić docieplenie domu, albo dać większy grzejnik.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam jakąś pompkę? Ustaw najwyższy bieg. Żadne zasłonki ani firanki nie mogą zasłaniać grzejnika, nic nie może też tamować napływu powietrza dołem(np. kanapa). Upewnij się, że jest całkowicie odpowietrzony. Co to za kocioł? Jeśli węglowy, zapewne można dociągnąć do 80C. Jeśli jest głowica- kryzę na zaworze ustawić na największy przepływ.

Jak to wszystko nie pomoże-wymusić przepływ powietrza wentylatorem zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze warto zadać pytanie czy palone jest ciągle czy cyklicznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ByCygano napisał:

No dla mnie temperatura w domu poniżej 24 to chłód. Prestiżowy komfort cieplny zimową porą to tak 25- 26 stopni. ,,,

 

22 minuty temu, DejV212 napisał:

I o taka odpowiedz mi chodzilo ? Dziekuje ?


Wybaczcie koledzy, ale ja w tym temacie nie będę już zabierał głosu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry - mam na 1 biegu i powrot przy bojlerze lekko przykrecony. Grzejnik nie jest niczym zasloniety , firanka lezy praktycznie na parapecie. Grzejniki sa odpowietrzone , jest to kopciuch wiec pale drewnem i wegldm.  Przeplyw powietrza jest dibry - sprawdzane. 

 

ByCygano - pale prawie 24h i nic z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też komfort cieplny przy nieocieplonym domu przy minusowych temperaturach zewnętrznych to 26-27 stopni. Zwłaszcza jak jest to tylko instalacja grzejnikowa. Takie domy to durszlaki nawet jak mają pustkę w ścianie. Wygrzanie pomieszczeń a w tym też ścian zajmuje trochę czasu. Ten sam komfort cieplny, odczuwalny w domu energooszczędnym, ocieplonym już czuję przy 22-23 stopniach. Jeszcze kwestia w jakich ubraniach chodzi się w domu. U nas nikt nie lubi siedzieć/chodzić w bluzie, czy długie spodnie. Zawsze to krótka koszulka i krótkie spodenki. U mnie 22-23 stopni w zimę to kostnica - takie realia nieocieplonego domu, gdzie jeszcze wszyscy domownicy lubią jak jest ciepło, także w nocy. Każdy ma swoje upodobania. Niektórzy siedzą celowo w "zimnicy", bo szkoda opału.   

Edytowane przez emigrant
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie jakie mam grzejniki. Ważne, aby były prawidłowo dobrane do pomieszczenia. Mam aluminiowe - masz w moim podpisie/stopce. 

Poza tym grzejniki to najgorsze co może być. Całe ciepłe powietrze ucieka pod sufit. Ludzie po sufitach nie chodzą. Potrzebujemy ciepłego powietrza tak do wysokości max 2 metrów - tutaj najlepiej sprawdza się ogrzewanie podłogowe. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dobierałem grzejników. Robił to hydraulik. Do tego w starych, nieocieplonych domach powinna być zachowana stałopalność. Cały sezon grzewczy palimy 24/dobę. Inaczej ja tego nie widzę. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.