Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena instalacji


jacekje1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,możecie ocenić moją instalacje ? Teraz gdy zrobiło się trochę chłodniej kocioł potrafi pracować po 10-12 godzin i nie jest w stanie nagrzać bufora .Temperatura na buforze to około 37 C i nie chce być więcej , temperatura na mieszaczu 40C .Kocioł to Ferroli bio pellet 12KV ,tempertura na nim 65C.Coś jest nie tak i nie wiem czy to winna instalacji czy coś innego .To moja pierwsza zima w nowym domu. Narysowałem jak to wszystko jest połączone, bez szczegółów .    

img120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor pierwszy instalator ,który miał wykonywać instalacje nalegał na bufor po czym gdy wszystkie było kupuje wycofał się .Jak powinien podłączony być ten bufor ?. @kiminerojutro podniosę temperatur na kotle do 75 C będzie ok ?

Edytowane przez jacekje1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor @kiminero

@sambor mógłbyś napisać jak powinien być podłączony ten bufor .Kocioł pracuje w trybie auto ale najczęściej na najwyższym poziomie czyli 5 ,tylko czasami schodzi do 4

Edytowane przez jacekje1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tą niska temp na buforze masz na dole czy u góry bufora? I czy mieszacz na zaworze gdzie idzie woda na grzejniki osiąga zadaną temperaturę czy nie?

Sprawdź korekty na piecu

Jak masz i paliwo i powietrze w minusie, to tak naprawdę zmniejszyłeś moc kotła.
Weź te korekty obie w górę o co najmniej 3 lub 4 punkty. Stosunek paliwa do powietrza się nie zmieni, a moc kotła wzrośnie. Płomień będzie zauważalnie większy
Masz w instrukcji kotła napisane żeby korekty robić na początku tylko podawaniem paliwa, i dopiero jak tam ci się skończy skala zaczynasz ruszać powietrze ale w przeciwnym rysunku. Zajrzyj do instrukcji, jest to dobrze opisane

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KarolBl temperatura na górze bufora 37 na dole 36 C ,mieszacz ustawiony na 37 C .Podawanie pelletu 0 ,powietrze +2 .Teraz właśnie dałem temperaturę na kotle na 75 C i będę testował .Kocioł czyszczę co dwa tygodnie tz komorę spalania ,bo widzę duża różnicę na temperaturze spalin .Przez czyszczeniem 170C po 130C 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiminero po podniesieniu temperatury na kotle jest trochę lepiej ,tz kocioł jest w stanie dogrzać bufor i instalacje w krótszym czasie czyli około 7 godzin . Kocioł ma teraz ustawiona temperaturę 75 ,ale nie dobija do takiej ,najczęściej jest to temperatura około 68  -70 C

Edytowane przez jacekje1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po sezonie grzewczym planuje przerobić ogrzewanie na dwa obiegi grzewcze .Czy takie coś będzie ok ? Jeszcze nie wiem na jaki sterownik wymiennie ten co mam czyli tech i 1  może na tech i2 .

img001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor taki był i została zmieniona wkładka na 45 C , bo wyglądało na to że kocioł grzeje na krótkim obiegu ,Nie wiem czy to dobrze tłumacze ale kocioł grzał sam siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł musi mieć odpowiednią temp , gdyż przy za niskiej produkuje smołę i jest małoefektywny.

ten zaw mógł być też źle zamontowany.

A sam AVT otwiera się po dobrych kilku minutach, nawet do 20 minut, zależnie od mocy kotła.

 

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.