Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie grzejniki do peletu stalowe aluminiowe


Sathumax

Rekomendowane odpowiedzi

Mniej wody - czyli szybciej będą stygły, a wiec szybciej wychładzaly a co za tym idzie kocioł będzie szybciej się wychladzał. Dużo zależy od sposobu w jaki chcesz wykonać instalacje i jak nią sterować. No i jaka moc kotła i zapotrzebowanie budynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, robert1991 napisał:

Mniej wody - czyli szybciej będą stygły, a wiec szybciej wychładzaly a co za tym idzie kocioł będzie szybciej się wychladzał. Dużo zależy od sposobu w jaki chcesz wykonać instalacje i jak nią sterować. No i jaka moc kotła i zapotrzebowanie budynku. 

Mniej wody w instalacji z kotłem pelletowym to zawsze zaleta ,nie wada .Niepodważalny dowód mam u siebie ,gdy odetnę kilka grzejników ,kocioł dłużej jest w postoju ,odpala sie żadziej i szybciej dochodzi do zadanej temperatury 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robert1991 napisał:

Mniej wody - czyli szybciej będą stygły, a wiec szybciej wychładzaly a co za tym idzie kocioł będzie szybciej się wychladzał. Dużo zależy od sposobu w jaki chcesz wykonać instalacje i jak nią sterować. No i jaka moc kotła i zapotrzebowanie budynku. 

Do ogrzania mam 270 metrów

9 godzin temu, jurek72 napisał:

Mniej wody w instalacji z kotłem pelletowym to zawsze zaleta ,nie wada .Niepodważalny dowód mam u siebie ,gdy odetnę kilka grzejników ,kocioł dłużej jest w postoju ,odpala sie żadziej i szybciej dochodzi do zadanej temperatury 

Tak tylko wtedy dlurzej musi pracować piec aby osiągnąć temperaturę zadana w pokoju, a im więcej ciepła dasz tym krócej

Edytowane przez Sathumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jurek72 napisał:

Niepodważalny dowód mam u siebie ,gdy odetnę kilka grzejników ,kocioł dłużej jest w postoju ,odpala sie żadziej i szybciej dochodzi do zadanej temperatury 

a jak odetniesz wszystkie to w ogóle się nie odpali. Zobacz jaka oszczędność.

 

17 godzin temu, Sathumax napisał:

Widziałem ze aluminiowe maja mniejsza pojemność wodna to chyba prędzej się nagrzeją niż stalowe, ale maja mniejsza moc grzania.

Co byscie polecili?

stalowe, mniejsze problemy materiałowe przy instalacji. Im mniej rożnych materiałów(miedź, stal, aluminium, mosiądz) tym lepiej. Część metali nie współgra ze sobą(nie wnikam w szczegóły, zainteresowany znajdzie w internecie) i trzeba kombinować.

Są jeszcze grzejniki miedziane pewnej firmy.

 

11 godzin temu, TOMEK12345 napisał:

Im mniej wody w instalacji tym będzie lżej dla kotła, Zwykłe aluminiowe wystarczą

bez przesady, sama instalacja taka sama, a grzejnik? to zależy od grzejnika, jedne sa bardziej pojemne, inne mniej. Zbyt mała pojemność cieplna, tez nie jest dobra, bo mniej stabilna temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TOMEK12345 napisał:

Zwykłe aluminiowe wystarczą.

Oczywiście że wystarczą pod warunkiem zamontowania odpowiedniej ilości żeberek a nie zawsze znajdzie się tyle miejsca gdzieś tam pod oknem.

No i jaką temperaturę zasilania założyłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie puszcza wyższej temperatury na grzejniki jak 40-45 stopni. Mam u siebie aluminiowe i taka temperatura wystarcza na 23 stopnie w domu więc moim zdaniem kupowanie czegoś droższego robiącego to samo co tańszy produkt jest zbędnym wydatkiem, chyba że nie ma gdzie zawiesić to wtedy dyktuje inne rozwiązanie dane pomieszczenie. Kiedyś ludzie mieli żeliwne grzejniki dużo wody stygły co prawda dość długo lecz by je ogrzać to trzeba było ostrzej grzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeberko alu ma moc katalogową ~1050W przy zasilaniu 75*C , przy zasilaniu 55*C to samo żeberko ma moc ~500W

Wystarczy policzyć ile trzeba żeberek na te 270m2 żeby to ogrzać ...

Edit.:  Oczywiście moc podałem dla zestawu 10 żeberek bo pojedyncze ma moc 105W, przepraszam.

 

Edytowane przez Jozefg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi o tym że alu mają dużo mniejszą konwekcję ciepła. Mam grzejniki jak w opisie i wolał bym mieć same C/V22 niż alu. Puść 40* na stalowym i to samo na alu a poczujesz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo miałem aluminiowe, które były bardzo dobre ale musiałem je ostro grzać

Miejsca na dołożenie nie miałem zbyt wiele więc wymieniłem na C22 i piec ustawiony na 41*C i w domu ciepło...

Tylko nie da się ukryć że te alu były ładniejsze...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zainstalował niskotemperaturowe, stalowe Purmo C22 czy C33 bez względu na źródło grzania. Sam mam aluminiowe Fondital, ale na dziś bym wolał Purmo. Zaletą aluminiowych to ich modułowość - każde pojedyncze żeberko można dodawać lub odejmować.  Aluminiowe z racji ich konstrukcji ciężko je się czyści, ciężko utrzymać w czystości bezkurzowej - najlepiej zdemontować i latem umyć myjką ciśnieniową...

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, emigrant napisał:

Ja bym zainstalował niskotemperaturowe, stalowe Purmo C22 czy C33 bez względu na źródło grzania. Sam mam aluminiowe Fondital, ale na dziś bym wolał Purmo. Zaletą aluminiowych to ich modułowość - każde pojedyncze żeberko można dodawać lub odejmować. 

10 zeberek firmy ferolli to 80cm szerokości i wysokość 60cm, wydajność 1050kw. taka sama szerokość Purmo ma większą wydając bo 1400 prawie, to wielka różnica według mnie. Ile można dać max żeberek? 15?

26 minut temu, sambor napisał:

Raczej 105W/szt

ile max zeberek mzona dac?

Edytowane przez Sathumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.