Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie ekogroszku


damianpimp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym członkiem forum. Po zakupie mieszkania dostałem również kocioł z podajnikiem stalkot 38kw, powierzchnia do ogrzania ok 300m2.

Problem polega na spiekaniu się ekogroszku na palenisku i już nie wiem co dalej robić.

Sterownik Tigra, ustawienia:

temp. zadania 63 stopnie

Czas podawania 10s

Czas przestoju 95s

Krotność podawania 3

Dmuchawa 

Czas przedmuchu 10s

Przerwa pomiędzy przedmuchem 3m

Moc dmuchawy 30%

Moc dmuchawy w nadzorze 30%

Kombinowałem z mocą dmuchawy i nic nie pomaga

Samo spalanie również pozostawia wiele do życzenia gdyż popiół nie jest "normalny" tylko wygląda jak niedopalony ekogroszek.

Ogólnie temperaturę osiąga i jest ciepło ale samego popiołu mam nawet 3-4 wiadra z 3 dni.

Ekogroszku spala 6 worków (25kg) na max 3 dni.

Ktoś ma jakiś pomysł bo ja już sie poddałem.

1905415696_popi.thumb.jpg.89c61fdfaa4965b7016dd46cf496aac1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz spieki czy nie spalony groszek bo to różnica?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz foto stopionego popiolu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki to spieki, zmieniłem ustawienia Czas podawania 5s a przerwa doszła już do 1m20s (osiąga temperaturę ale nadal spieka się ekogroszek na palniku) robi się tak jakby korona w środku palnika i musze zejść co ok 12h i zrzucić to.

Fafał tylko te z pierwszego posta, jutro zrobię nowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za węgiel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochłaniacz nie wiem jaka firma ale na pewno lokalna (mazury), właściwości przetargowe (mieszkam nad lokalem użytkowym i mam piec z podajnikiem a lokal użytkowy który mieści sie na dole kamienicy zakupuje węgiel :

Min. 26-28MJ/kg oraz spiekanie do 1 RI i zawartość popiołu do 5%, worki standardowo 25kg

To co dostałem podobno się mieści w przedziale ale nie chce mi się wierzyć, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze bym zmniejszał. Kopiec zapadnięty, więc za szybko wypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mięknie popiół i robi się taki żużel, to masz za durzy nadmuch, może tak być, że ten węgiel nadaje się tylko na okresy przejściowe  do powolnego spalania na niższych mocach. 

Musiałbyś mieć mniejsze zapotrzebowanie na energię w stosunku do wielkości palnika.

W tym wypadku, żeby to spalać w miarę prawidłowo, musiałbyś zejść z mocą  i zmniejszyć nadmuch, ale kocioł nie dogoni zapotrzebowania jakie jest potrzebne.

Jakbyś miał koksiki, to by znaczyło, że za słaby nadmuch, a tak lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki węgiel , musisz mieszać  z innym aby to spalić, nie męcz się . Miałem takie coś. Schodziłem z nadmuchem bardzo nisko . A i tak wychodził wielki spieczony glut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się poddam, ustawiłem temperaturę 69 stopni, wszystko było ok, rano okazało się że jednak nie dał rady utrzymać tej temperatury i przesypał mi połowę zbiornika ekogroszku do pieca i przygasł na szczęście, wywaliłem 4 wiadra. Zauważyłem już wcześniej że en węgiel jest mieszany bo część spala się lepiej cześć gorzej, raz utrzyma temperaturę aby później cały dzień regulować. Ustawiam podawanie na 6s i spróbuje do 7 czy 8 a jeżeli nie pomoże to wracam do piertwotnej wersji i zrzucania spieków każdego dnia. Dzięki za pomoc, myślałem że już go mam :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ustawił króciutką  przerwę podawania i regulował przerwą

Zacznij od 4s podawania co 40s i koryguj przerwą - u mnie się to sprawdza, częste wzruszanie paleniska częściowo eliminuje spiekanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, damianpimp napisał:

Chyba się poddam, ustawiłem temperaturę 69 stopni, wszystko było ok, rano okazało się że jednak nie dał rady utrzymać tej temperatury 

Spróbuj jeszcze dodać wapna budowlanego  do węgla do zasobnika, węgiel trzeba najlepiej obtoczyć w wapnie, niektórzy to robili w betoniarce, powinno pomóc zerwać wiązania żużlowe.

Wapno kupisz w byle markecie budowlanym.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłem kur.. złą partię węgla bo już teraz (od 16) temperatura zadana 65stopni, na piecu jest 69 stopni

Czas podawania 7s co 50s i wgląda na razie ok, zobaczymy rano.

Wcześniej rano gdy miałem ogromny problem to strasznie dymił mi piec przy otwieraniu oraz zebrało się dużo sadzy na ścianach pieca (czyszczony był 24 grudnia) a teraz w ogóle nie dymi.

Czy to możliwe aby ten ekogorszek był takim syfem?

Można jakoś sprawdzić parametry tego paliwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszaj ten węgiel z pelletem i napisz czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z dmuchawką coś się dzieje. Klapa się zacina, lub całkiem traci moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,Jesli na wylotu dmuchawy jest klape z precziwaga,otwor ten potwor na stalo otwarty.To dobre do smieczuchow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, klapka od dmuchawa działa ok jest otwarta na maxa, ustawienia :

temperatura 58stopni

podawanie 5s

przerwa 45s

czas przedmuchu 10s

przerwa 3min

moc dmuchawy 30%

 

Nie wiem co jest przyczyną czy słaby opał czy sterownik się psuje ale przykładowo

piec działa w mairę normalnie, utrzymuje ciepło, spieki jeszcze większe niż wcześniej (cała korona w palenisku) i tak np cały dzień po czym temperarura spada do 45stopni a na sterowniku regulacja, ekogroszku przesypuje ok 2 wiadra i nie nabija temperatury.

Nie wiem co jest grane ale jest jeszcze gorzej niż na poczatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.