Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie ekogroszku


damianpimp

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieszałeś z innym groszkiem ewentualnie z peletem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2020 o 12:04, damianpimp napisał:

Zauważyłem już wcześniej że en węgiel jest mieszany bo część spala się lepiej cześć gorzej,

I tu masz odpowiedź o co chodzi.

Jak masz miejsce to łopatą przemieszaj ten węgiel żeby był jednolity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, damianpimp napisał:

Nie wiem co jest przyczyną czy słaby opał czy sterownik się psuje ale przykładowo

piec działa w mairę normalnie, utrzymuje ciepło, spieki jeszcze większe niż wcześniej (cała korona w palenisku) i tak np cały dzień po czym temperarura spada do 45stopni a na sterowniku regulacja, ekogroszku przesypuje ok 2 wiadra i nie nabija temperatury.

Nie wiem co jest grane ale jest jeszcze gorzej niż na poczatku

Jak przesypuje tyle to albo wygasza kocioł gdzieś za duża temperatura na czujnikach wyskoczyła, albo czujnik jakiś się wysunął, żar schodzi do środka itd..

Weź kup tego wapna, posypuj węgli w zasobniku w czasie wsypywania, a życie stanie się łatwiejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za film, spróbuję. Byłem właśnie sprawdzić czujniki i czujnik podajnika miałem ustawiony na 70stopni (zwiększyłem na 75 - maxymalny), dodatkowo mam w ustawieniach :

czas podawania 7s

przerwa 43s

przedmuch 8s

przerwa 3min

moc dmuchawy 30

Kopczyk jest zapadnięty lub na równo i tutaj pytanie bo na filmiku jest wysoko nad retortą. Czy zwiększyć podawanie? pytam bo w porównaniu z poprzednimi ustawieniami i tak podawanie jest długie jak na 43s przerwy?

Jutro zrobię z rana zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kopczyk zapada w podtrzymaniu, to albo za mało w podtrzymaniu węgla podajesz, albo nadmuch za duży, jak odciągu, to musisz kupić terminator..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z piecem nadal walczę'

Problemy z przesypaniem węgla z zasobnika wynikają z zacinającej się dmuchawy (tak bynakmniej sądzę), zauważyłem że gdy na serowniku czasami załącza się dmuchawa to fizycznie ona nie startuje i potrzebuje mechanicznego rozruchu tzn - uderzenia w nią czymkolwiek. Musze dzisiaj kupić nową dmuchawę, piec ma 38 kw a dmuchawa 76W i uważam że jest za duża, bo przy najniższym nastawieniu 10% płomień szaleje na retorcie, nie jest spokojny i jednostajny tylko mocno dmucha. Jak macie ustawiony czas przedmuchu i przerwy w nadzorze ??? ja mam 13s na 3 min i nie wiem czy nie za często?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup pierwsze kondesator . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.