Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za mocna dmuchawa kociol ekogroszek 10kw


Arczichw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyszla pora na walke z dmuchawa , wszystko ladnie sie juz pali ale teraz tak dmuchawa ustawiona na minimum czyli 1 z 24 poziomow obrotow , przyslona zamknieta na maxa a dmuchawa robi mi z palnika silnik odrzutowca .. zeby dalej za bardzo nie dmuchalo pozeklejalem tasma ta szczeline w przyslonie w kształcie ksiezyca , pomozcie czy zmieniac dmuchawe czy wina sterownika , nadmienie ze dziala tak odkad kupilem kociol... dmuchawa wpa x6

Palnik ekoenergia 10kw

Sterownik byl z kotlem w standardzie fuego foster v2

Dodam ze dzieki takiemu zaklejeniu idzie ustawic kociol zeby sensownie pracowal i ladnie spalal groszek ..

20201219_130008.jpg

20201219_130025.jpg

Edytowane przez Arczichw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz skąd bedzie zasysać powietrze jak wszystko zakleiłeś?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie jest wszystko zaklojne zostawilem poprostu tyle na ile moj kociol potrzebuje powietrza , jak to odkleje to mam tornado w kotle

Edytowane przez Arczichw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado masz..bo jak zaklejasz otwory zwiększa się ciśnienie w dnuchawie i mocniej dmucha... otwórz na max to zwolni

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sa jeszcze w sterowniku ustawienia serwisowe dla dmuchawy.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie otworzyc na max razem z przeslona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale obserwuj jak się tornado zachowuje. Na 1 biegu to klapka powinna się minimalnie otwierać moze jest źle wyregulowana.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie jak zle wyregulowana ? Klapka jest na 2 motylki i recznie trzeba odchylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie na 24 powinna na maxa się otworzyć a na 1 minimalnie i potem dobierasz bieg. Przynajmniej ja kiedyś tak mialem w starej dmuchawie z klapka

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik pracuje w dwustanie? Moze sa ustawienia serwisowe dla dmuchawy.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach serwisowych tez zmienione na minimum i tez ostro wali , nie wiem co tu robic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ustawienia 

5 s podawania 

74 s pauza podawania 

Po odslonieciu wentylatora 

5 s podawanie

34 s pauza 

I kociol stoi w podtrzymaniu 50min nie wiem czy tak powinno byc prosze o rady to ewentualnie zostawie tak jak jest teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam sterownik i dmuchawe w wersji pieca 19kW. Rowniez mam przeslone przymknieta na max i 23-25% w sterowniku. Z wegla mam popiolek jak z papierosa i jeden spiek z tylu retorty (podajnik z lewej). 

Przeslona otwarta na max powoduje ze w podtrzymaniu kopiec znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy to samo u mnie tez spieki w jednym miejscu tylko nie wiem co teraz robic kupic dmuchawe slabsza czh co .. poki co ekspertówtu nie bylo bo zzadnych rad pomocnych nie uzyskalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie spieku by sie przydalo. Poza tym obserwuj i wyciagaj wnioski. Piec musi miec tyle wegla w czasie by temp rosla i tyle powietrza zeby zdarzylo sie wypalic zanim spadnie do popielnika. Skoro wypala przy zamknietej to po co grzebac. Otworzyles na max i stosunek z 1:15 skoczyl na 1:7... Ogromna roznica. Ustaw cos po srodku i tyle.

Co chcesz osiągnąć ze grzebiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chce osiagnac ze jak mam tak dmuchawe zakrytą to sie strasznie grzeje kolego. A tak nie powinno byc zebym ja musial zaklejac tasma kazda szczeline bo dmuchawa za bardzo daje i robi wir w kotle .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik daje za duże napięcie przy minimalnej mocy dmuchawy- musisz je obniżyć. Gdzieś na forum czytałem że gościu między sterownik a wentylator zamontowal żarówkę żeby je obniżyć. Rozwiązanie na dłuższą metę bez sensu ale na początek zeby zobaczyć ile je musisz zmniejszyć może być.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Panowie , do obniżenia ciągu kominowego służy RCK. - Regulator Ciągu Kominowego.

Bez tego mamy cug i zaczynamy opisywanie problemów na forum. A to że sterowniki nie są kompatybilne z dmuchawą montowaną w kotle od nowości to nie nowina. To wina producenta. 

Po pierwsze montaż RCK ,to konieczność aby mieć oszczędność. Po drugie synchro , ster z dmuchawą.

W dniu 19.12.2020 o 16:47, Arczichw napisał:

nie wiem co teraz robic kupic dmuchawe slabsza czh co .. poki co ekspertówtu nie bylo bo zzadnych rad pomocnych nie uzyskalem

Jeśli chcesz mieć spokój . To zajmij się tematem i zamknij to do końca. Kup sterownik z dedykowaną dmuchawą, lub kup dmuchawę do dedykowanego sterownika . Sprawdź co dla Ciebie z ekonomicznego punktu widzenia lepsze. Sam kocioł to kawał zwykłej blachy pospawany i obłożony wełną , zapakowany w kolorową obudowę. A serce dobrego spalania i sterowania leży w sterowniku który współpracuje z dmuchawą.  A jak z palacza dupa to zwęgla kamieni kupa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna droga do obnižania ilosci podawanego powietrza bezinwestycyjna.W srodok dmuchawy(lopatkowego kola) wložyc tasme papierowa i zakryc polowe szerokosci lopatok.Odsredna grawitacyja trzyma na miejscu sama ta tasme..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz założyć pomiędzy dmuchawę a kocioł taki regulator ciągu, wyregulować klapkę żeby bardzie blokowała przepływ powietrza. N.p taki https://www.domer.pl/regulator-ciagu-przepustnica-110-x-85-x-90-tr-6-zestaw-uszczelki-i-wkrety.html tylko musisz sprawdzić wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.