Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, MarcinŻywiec napisał:

Witam wszystkich!

Po zmianie ustawień na kotle. Po kilku godzinach pracy zauważyłem ze kocioł praktycznie wiekszosc czasu pracuje na 50% mocy i utryzmuje temperatute kotla na 55stopni nie chce zejsc na 30% mocy a na 100% wskakuje jak ma zagrzac wode w bojlerze ale i tak utrzymuje temperatute w granicy 55-56stopni
Zalaczam kilka fotek z ustawien.IMG_0554.jpgIMG_0555.jpgIMG_0556.jpgIMG_0557.jpgIMG_0558.jpgIMG_0559.jpgIMG_0560.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na tych ustawieniach może nie pójść, masz większe zapotrzebowanie na moc przy tym budynku. Musisz zmienić dawki i czas przerwy, oraz nadmuchy. Podaj jeszcze jak masz ustawiony minimalny nadmuch i zaktes korekcji nadmuchu przez sondę. Kolega @Gunmanpewnie podrzuci na początek nastawy, on ma 22kw. Koniecznie napisz o powietrzu do kotłowni. 

A, jeszcze czym sterujesz temp w pomieszczeniach, jaki termostat. I zastanów się nad włączeniem pogodowki. 

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poinformuj nas jakie masz ustawienia i co zmieniłeś. Na tą chwilę, to czyszczenie na 4h raczej i napisz czy masz doprowadzenie powietrze z zewnątrz do kotłowni. 
Saonda jak jest i jest włączona, to pojawi się na głównym ekranie któraś tam po przewijaniu. Będa napisane wartości w procentach i O2. Jeśli nie ma, to i tak nie świadczy, że jej nie masz, może być wyłączona.
Masz sondę. Dopatrzylem się. 

Giz na wstępie dzięki za zainteresowanie.
A więc tak mam sonde i jest załączona
Jakoś specjalnie nie mam doprowadzonego powietrza do kotłowni ale to jest stara piwnica gdzie jeszcze otwiera się co chwile drzwi na dwór tak że jest tam przewiew caly czas.

Na wstępie pozmieniałem modulacje nawiewów oraz czas i ilośc podawania peletu.
Kocioł ustawiony na 75stopni
H-2 15 stopni
H-1 10 stopni
Po zmianie ustawień zresetowałem licznik h pracy i po okolo 8h pracy 7h to praca na 50% a 1h to 100%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych ustawieniach może nie pójść, masz większe zapotrzebowanie na moc przy tym budynku. Musisz zmienić dawki i czas przerwy, oraz nadmuchy. Podaj jeszcze jak masz ustawiony minimalny nadmuch i zaktes korekcji nadmuchu przez sondę. Kolega [mention=80371]Gunman[/mention]pewnie podrzuci na początek nastawy, on ma 22kw. Koniecznie napisz o powietrzu do kotłowni. 

Minimalny nadmuch mam ustawiony na 25% a zakres to 20%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Giz napisał:

Korekta nadmuchu na 25%

Min nadmuch 20%

Pomoge @Gunman:

Na 100% paliwo zostaw, nadmuch 65%

50%- podajnik 4, przerwa 16s, nad 55%

30%- 4s/46s, nad 45%

Jak coś, to kolego Gunman zadaj korektę:). 

NAWIEW DO KOTŁOWNI! 

Zgadza się, nadmuch musi być.

@MarcinŻywiec jak chcesz dokładnie moje ustawienia to wpisz te, u mnie w SF22kW się sprawdzają:

 

Do tego H2 - 10, H1 - 8.

 

sf_mod.png

Edytowane przez Gunman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiewu nie masz przyslonietego niczym? Możesz jeszcze spróbować zejść z nadmuchem o 5% na 100% mocy i 50%. Ale najpierw poobserwuj pracę sondy jakie ma wartości na tych mocach. Jak jest w okolicach zadanych to ok. Ale z wykresu wynika, że masz troszkę większy na 100% i 50%. Chyba, że źle widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki

Jeszcze przed pracą ustawiłem parametry tak jak podal goodman w nocy zobacze czy cos sie zmienilo. Jeszcze zmienie ustawienia czyszczenia pieca co 6h
Zostawie te ustawienia na dzien dwa i zobacze ile mniej wiecej pracuje na jakich mocach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno jak sadzicie?
Lepiej grzać bojler caly czas i zeby tylko dogrzewał ewentualne ubytki ciepła czy lepiej zostawić tak jak mam do tej pory że grzeje 3xna dobe rano/wpołódnie/ i na wieczór. Zaznaczę tylko że w domu mieszkają 4 dorosłe osoby i 6 dzieci (2 rodziny) i Pytanie jedno. Panowie i Panie jesteście zadowoleni z wyboru akurat lazara czy teraz po roku czasu zmienili byś cię jednak kocioł na inną firmę? Szwagier kilka dni temu zamontował kocioł z tekli ale mi się osobiście jakoś nie podoba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie raczej bym zmienił na 4h, ale jak chcesz to zostaw. 

Ja bym zadał temp stała i jakaś histereze cwu i zostawił. Ja mam 55* i histereze 10*. Tak mam teraz. Testowałem różnie. 

Ja jestem bardzo zadowolony z Lazara. Liczyłem się z tym, że trzeba będzie posiedzieć i dostosować. Ważna rzeczą jest dobre wykonanie instalacji i całej reszty. No i potem dostosowanie ustawień. Niea rzeczy idealnych, tak samo kotły maja swoje wady. Każdy swoje chwali, a już żyje na tym świecie jakiś czas i większość ludzi prawdy nie powie. Mówią o spalaniu przy innych kotlach, a każda instalacja jest inna, kocioł pracuje w innych warunkach. Z wyciagnietych wniosków wynika, że pellet nie wybacza błędów. Dobrze wykonana instalacja, komin, regulator ciągu kominowego, nawiew do kotłowni to podstawa. Jakiego byśmy nie wystawili, będzie działał. A w cudowne maszyny, które nic nie pala, przycisk naciskam i działa, do końca nie wierzę.  A jakbym miał czyścić tak raz w tygodniu, czy co dwa, to dopiero bym się wkur... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w popielniku? Rozwalaja się po dotknięcie? Może pellet? Może to być pozostałość po czyszczeniu,  możesz wydłużyć lekko czas wygaszanie i podnieść nadmuch wygaszania. To proponuję. Jak często otwierasz popielnik? Jeśli często, to proponuję również zamknąć i otworzyć po spalonej tonie i wyczyścić za klapką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich:

Posiadam Smartfire 22/240 + sonda

Chciałbym abyście spojrzeli swoim już doświadczonym okiem na moje ustawienia dokonane przez serwis czy coś zmienić:

ustawienia serwisowe:

100% moc nadmuchu - 60%

100% praca podajnika - 4 s

100% przerwa - 6 s

100% tlen - 8,5%

50% moc nadmuchu - 45%

50% praca podajnika - 4 s

50% przerwa - 16 s

50% tlen - 10,5%

30% moc nadmuchu - 30%

30% praca podajnika - 4 s

30% przerwa - 44 s

30% tlen - 12,5%

Temperatura zadana kotła 75

temperatura na mieszaczu: CO - 40, CWU - 40

czyszczenie co 4g

teraz ustawienia modulacji mocy w zwykłym menu:

H1 - 15

H2 - 16

H kotła - 10

100% korekta nadmuchu 1

100% korekta podawania -1

50% korekta nadmuchu 0

50% korekta podawania -2

30% korekta nadmuchu 0

30 korekta podawania -2

 

Po 24 godzinach od ustawień czasy pracy:

100% - 4g

50% - 11g

30% - 10g

rozpalenia - 6

praca podajnika - 3g

Kocioł spala około 2 worków na 24 godziny, nie dobija nawet do temperatury 70 stopni, powierzchnia domu do ogrzania to 180 m2, same grzejniki aluminiowe + 200l bojler.

 

Z góry dziex za podpowiedzi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj min wartość  nadmuchu i zakres korekcji przez sondę. Pogodowke masz podlaczona? Wyłącz wszystkie korekty w zwykłym menu, te od nadmuchu przy sondzie i tak nie działają. 

H kotla daj na 15

H1zobaczysz, jak będzie wchodził w nadzór to zwiekszysz, daj teraz 8, potem jak cieplej będzie dochodził do zadanej to dzasz 10 i zobaczysz. 

H2 na 15 

Przerwę na 30% zobacz jak u @Gunman46s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł nie musi podbijać do zadanej. Może pracować 66-68. Korekty pracy podajnika raczej stosuj tylko na 30% mocy, bo na innych mocach nie ma sensu. Masz dogrzać do 30% i tam ma pykac, robi się chłodniej, modułowac 30%/50% i analogicznie w dół. 

No i napisz coś o do prowadzeniu powietrza, od tego powinieneś zacząć :). 

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.