Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie sezon grzewczy rozpoczynam. Posiadam SF22/400. Zmiana ustawień.W menu serwisowym zmiana ustawień i tak 100% podawanie 6s przerwa 6s 50% podawanie 6s przerwa 16 30% mocy podawanie 6s przerwa 50s.Piec pracuje 4:30-23:30.Temperatura na piecu 78 stopni a H2 23 stopnie H1 25 stopni.Wydłużyłem czas wygaszania z 5 na 8 minut w celu lepszego podpalenia co w palniku jest. Temperatura mieszacza 50 stopni. Na dworze 6 stopni.Piec pracuje z minimalną mocą wentylator 22% mało kiedy wchodzi na połowę mocy.Woda w piecu utrzymuje się na poziomie 55 58 stopnia.Pellet spala się całkowicie i w popielniku lekki pyłek po tygodniu nie ma co czyścić.Zużycie wieczorem zasypuje ful zasobnik następnego dnia wieczorem z biedą umie woreczek 15 kg dosypać czyli 15 kg na dobę. Na razie zostawie te ustawienia i zobaczymy jak będzie zimniej. Na sterowniku w pokoju mam ustawione 22 stopnie i trzyma się temperatura,jak osiągnie to mieszacz obniża  o 5 stopni wodę na grzejniki.Piszcie o swoich ustawieniach i problemach z SF od lazara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo już rozszyfrowalem, ale jak to jest z tą histereza h1 i h2? Jeśli h1 jest większa o h2 to wchodzi bezpośrednio na 30% mocy, to wiem. Ale nie bardzo rozumiem jaki wpływ ma w tym momencie h2? 

I jak masz te przepustnice ustawione? Bardzo mnie one zastanawiają

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Giz napisał:

Sporo już rozszyfrowalem, ale jak to jest z tą histereza h1 i h2? Jeśli h1 jest większa o h2 to wchodzi bezpośrednio na 30% mocy, to wiem. Ale nie bardzo rozumiem jaki wpływ ma w tym momencie h2? 

I jak masz te przepustnice ustawione? Bardzo mnie one zastanawiają

Jeżeli ustawie H1 większe niż H2 to piec będzie pomijał H2 i z mocy 100% będzie przechodził na 30% pomijając 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2018 o 10:20, Pawwweł napisał:

Witam szanowne grono. Nie wiem czy temat był poruszany, ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś sypie tylko i wyłącznie pelet o średnicy 8mm. Wszak w instrukcji jest napisane że ma być o średnicy 6mm. Chodzi mi o to czy ktoś pali takim peletem i jakie są różnice w pracy pieca niż na pelecie o średnicy 6mm. Pozdrawiam

Nie polecam 8mm. Dwa razy zerwała się śruba z powodu dużej średnicy pelletu. Przy 6mm ani razu więc kupuję 6 mm i mam spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, one mi nie dają spokoju. Moim zdaniem ta dolną powinna być otwarta, nie przymknieta na min, bo powietrze wpada gdzie ma łatwiej, czyli na górę, bo zawsze bardziej otwarta, a do tego jeszcze went na min i może nie zaciągać z dolnej. A dolna idzie pod palenisko i może w tych dolnych partiach paleniska jest za mało tlenu i robią się spieki i zasadzenie.? U Ciebie jest ona otwarta pewnie z 1,5 lub 2mm. Tak zacząłem wczoraj wieczorem rozmyślać. I wydaje mi się, że większe otwarcie dolnej ma znaczenie zwłaszcza przy małym nadmuchu. Ja miałem na min, ale nadmuch na 30% mocy miałem po zabiciu przez sondę 45%. Może serwisanci sugerują się tym rysunkiem? Ty masz otwarta bardziej i jak mówisz popiół ładny, bo chyba powinien być puszysty i jasnoszary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura 55 stopni trzyma cały czas. Podczas obserwacji w ciągu 3 godzin dwa razy wskoczył na 50%.Tylko podczas ładowania wody w bojlerze spada do 53 i piec włącza 50%,ale 100% nigdy się nie włącza.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Giz napisał:

To może ta dolną przepustnice trochę uchyla, bo może jescze troszkę powietrza brakuje i daj znać. A wcześniej to jak miałeś je ustawione?  

Dzisiaj poprawiłem tą dolną przepustnicę około 15mm, górna otwarta maksymalnie i po trzech godzinach pracy kotła popiołu w popielniku zero, chyba wywiało ze spalinami.

Na początku dolna była otwarta na około 3/4 , a górna na 1/4 otworu.

Edytowane przez zeno127
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.