Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

No OKI @ŁukaszL  skoro tak pracuje sonda u Was w kotłach to u nas podobnie  górna wartość około 50-55 pośrednia 30-35 i niższa taka sama. Pytałem by utwierdzić się w przekonaniu czy z tą sondą jest coś nie tak , czy może kocioł jest nie szczelny. Ale jak tak to wszystko w jak najlepszym porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=83305]kamix[/mention] wyższe obroty mogą tworzyć spieki, przez co będzie gorsze spalanie, czyli mniej ekonomiczne Druga sprawa to przy wyzszych obrotach bedziesz miał większą temperaturę spalin , czyli więcej ciepla idzie (wydmuchuje) w komin. Sonda lambda ma za zadanie nie tyle sterować temperaturą pieca( zmniejszając czy zwiększając obroty wentylatora) co sterować tak spalaniem by nie tworzyły się sadze i inne szkodliwe związki.

 

 

Trochę jak by zapytać czy jesli pojadę szybciej samochodem to spale mniej paliwa, bo szybciej dojadę do celu?

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak ruszam samochodem dynamiczniej i szybciej dojdę do nadbiegu to jest ekonomiczniej niż dojście do nadbiegu delikatniej ale 2 razy dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczna jazda jes zawsze mniej ekonomiczna wg. mnie, wiec pewnie wiecej.
Ale wracając do pytania kolegi@kamix wedlug mnie wieksze obroty wentylatora to może i szybsze nagrzewanie kotła, ale i pewnie mniej ekonomiczne spalanie. Ale to tylko moje wnioski i mogę sie czasem mylić:-)

Ja posiadam do swojego SF22 bufor ciepła 500l i na początku mialem ustawienia mocny 100% podawanie peletu 4s, przerwa 7s i minimalne obroty 30% i przy tych ustawieniach nagrzewalo bufor do 60*c w ok 80min. A po zmianie ustawień na 100% 4sek, 12sek. I minimalna moc nadmuchu 18% czas nagrzewania sie nie zmienił ( moc nadmuchu ustawiana przez sondę 20-27%)


Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest z tym tlenem?

w końcu pojawił się serwisant na rozruch zero,  niestety nie mogłem przy tym być, ale nie chciałem go już odmawiać na inny termin bo czekał bym kolejny miesiąc.

wracając do tematu:

serwisant poustawiał swoje ustawienia, lambda działa, ale kazał mi dołożyć wentylację w piwnicy (mam jedną w kominie fi120) gdyż przy paleniu na 100%  gdzie tlen zadany 8.5% , sonda pokazywała 6.2-6.5% , stwierdził że to zdecydowanie za mało

wentylacja dołożona (zetka od okienka - rurą fi150 puszczona na podłogę i skierowana do pieca w odległości ok 150cm) jest lekka poprawa, ale np na 50% przy tlenie zadanym 10% tlen spada do 8.5%

na 30% tlen zadany 12.5% i tutaj dochodzi nawet do 15% , 

to brakuje tego tlenu czy nie?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 16:34, KristofSX napisał:

u mnie 80-90 na 30% , na 100% 130-140, generalnie temperatura zależy od mocy nadmuchu, i zauważyłem że temperatura spalin jest niższa gdy piec jest wyczyszczony, wyższa gdy popiołu jest już sporo.

bo tak sobie mysle czy czasem za duzo ciepla u mnie nie idzie w komin… co uwazacie?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop. We wtorek doszły mi głowice termostatyczne elektronicze Eqiva EQ-3n. Polecam każdemu. Utrzymują dokładnie taką temperaturę jaką trzeba. Na wcześniejszych głowicach termostatycznych (nie elektronicznych) potrafiły być wahania o 2-3 stopnie na tym samym ustawieniu. Działały totalnie losowo. Teraz w końcu nie muszę gonić po domu i kręcić nimi nonstop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam brać z amazona. Tam kosztują 8 euro za sztukę a najtańsze w polsce 50zł. Od 30euro wysyłka darmowa. Ja zamówiłem 6 sztuk i wyszło mnie około 210zł (bo jeszcze jakiś śmieszny VAT do tych 8 euro dodają). W PL musiałbym zapłacić 300zł za taki zestaw.

Zamówiłem w sobotę, w poniedziałek wysłali paczkę a już we wtorek kurier mi ją dostarczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2017 o 20:43, Norberto77 napisał:

Witam, poszukuję posiadaczy pieca jak w temacie, takich co mają już uruchomiony i pracuje u nich. Chciałbym się dowiedzieć na temat ustawień w tym piecu, jakie macie. Ile spala pelletu. Ja mam taki piec od 1 m-ca i przez ten miesiąc spalił mi 960kg.

Powierzchnia do ogrzania 125m2 wszystko w podłogówce + 2 kaloryfery drabinki w łazienkach

Dom ocieplony Pustak ceramiczny duży w środku styropian 2x5 na końcu pustak ceramiczny mały - ściany 3 warstwowe

Okna plastikowe 5 komorowe

Poddasze nieużytkowe - strop ocieplony 20+5 wełna

Ustawienia:

Temperatura na piecu 70st

Histereza 1 - 14 stC

Histereza 2 - 9 stC

Temperatura na mieszaczu za zaworem 4 drogowym i siłowniku 45 stC

Temperatura na podłogówce ustawiona na piecu na 32 stC (na czujniku wskazuje ok 27 stC)

W podłogówce poustawiane rotametry na ok 2-2,5 l/min zawory na powrocie odkręcone na max (12 obiegów każdy ok 70m)

Nastawy pieca Moc nadmuchu/Praca podajnika/Przerwa podajnika/Tlen:

przy mocy100% - 75% /6 sec/ 14 sec/ 8,5%

przy mocy 50% - 60% /4 sec/ 18 sec/ 10,5%

przy mocy 30% - 45%/4 sec/ 42 sec/ 12,5%

Czy na piecu jak jest pompa pieca i zawór motylkowy to ma on być na max, czy może być przykręcony? (serwisant mi coś mówił o 1,5 obrotu, ale miałem tyle informacji w głowie, że mi wyleciało co i jak)

 

Proszę o podanie waszych parametrów.

Pozdrawiam Norbert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie się ustawiało żeby piec jak dojdzie temperatura to żeby przeszedł w nadzór a nie się wygaszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gwint napisał:

Panowie gdzie się ustawiało żeby piec jak dojdzie temperatura to żeby przeszedł w nadzór a nie się wygaszał

Już znalazłem. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Lazar smartfire 22 kw.

Tak wygląda komora spalania która była czyszczona niecały rok temu. 

Proszę o opinie - wszelkie uwagi mile widziane.

Nie posiadam sondy lambda.

Pozdrawiam

20200215_165612.jpg

20200215_165558.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecały 3 miesiąc użytkowania i wygląda n pierwszą awarię.

piec nie może dość do h1, 

przy przejściu z h2 na h1 mniej więcej w okolicach 65-67 stopni, instalacja zaczyna buczeć w całym domu i temperatura spada do 63,

i kolejny cykl, nagrzewanie do 65-67 --->buczenie--->temp spada-->cisza-->nagrzewanie-->

rura przed zaworem kryzującym (powrotna) robi się raz mega gorąca, raz ciepła.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zielony146 Co do białego nalotu tez tak miałem ale chyba bym sie tym nie przejmował jesli tylko blacha jest bez oznak rdzy

@KristofSX Dlaczego uważasz że awaria? Może cos z instalacją nie tak?

 

 

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.