Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

@Riker74 masz centralkę którą wpinasz do gniazda elektrycznego i podłączasz do pieca dwoma kabelkami. Sam termostat komunikuje się bezprzewodowo z centralką i możesz go zanieść w dowolne miejsce w domu. Ja mam:

https://allegro.pl/oferta/tech-st-292-v2-regulator-pokojowy-bezprzewodowy-8584732474?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zmieniłem u siebie wszystko wg. twojego schematu..nie mam pojęcia skąd ja miałem aż tak rożniące się nastawy...Być moze gdy wzywałem serwis bo piec się kiesko rozpalał to serwisant to poprzestawiał. Teraz niech piec popracuje na tych ustawieniach które zamiesciłeś i zobaczę jaka bedzie rożnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linxus mam pytanie masz podłogowe czy grzejniki jaka masz histereze regulatora I czy masz histereze kotla ? Co ile się rozpala . I czy masz blokadę kotla czy mieszczą? Ja teraz zrobiłem tylko obniżenia miesza za żeby się nie wygaszal bo po paru godzinach podłoga się wychladza I woda. Potem długo doGrzewa . To chyba żeby lepiej chodził cały czas czy mają  podłogowe sądzicie inaczej jak wygląda to u was? Bo miałem histereze w domu 0.6 stopnia I długo piec nie chodzi A potem podłoga chłodna przy 30 na mieszaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłogowe w całości i muszę dawać na mieszacz ok 32st, bo jakiś chłód po domu lata. Chyba dodatkowo docieplę dom na zewnątrz i może kominek wstawię, aby sobie dogrzać na jesieni/zimie. Podsumowanie grudnia 960kg za 704zł. Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2019 o 12:09, linxus napisał:

@Riker74 masz centralkę którą wpinasz do gniazda elektrycznego i podłączasz do pieca dwoma kabelkami. Sam termostat komunikuje się bezprzewodowo z centralką i możesz go zanieść w dowolne miejsce w domu. Ja mam:

https://allegro.pl/oferta/tech-st-292-v2-regulator-pokojowy-bezprzewodowy-8584732474?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Wygląda porządnie. Ja mam aktualnie regulator taki zwykły analogowy w salonie. Ale on jest podłączony do pompy rozdzielacza podłogówki...Jak osiągnie zadaną wartość temperatura to wyłącza tą pompę.. to pozostałość po piecu węglowym. Może to można zaadoptować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jagodkaa89 napisał:

więc piec ci się wylacza  masz blokady po właczane?? kotla pompy kotła i mieszacza?? i jaka  masz histerezę jaka temperatura w domu?? i co ile masz podawanie na 30%??

Piec wyłącza się tylko na czyszczenie, nie mam blokad kotła i mieszacza, histreza 14st/10st, na piecu 75st ustawione, na pompie mieszaczu nr 1 - 45st rozdzielającym na podłogę i 2 drabinki (włączane tylko przy wieszaniu drobnego prania do wyschnięcia, które nie zmieściło się na suszarce :) ), mieszacz nr 2 na podłogę 32st, w domu temperatura od 19 do 21-22st, podawanie na 30% co 52sec. 3 sezon grzeję piecem, już się przyzwyczaiłem 1mc=1tona. Jak zmniejszałem na mieszaczach to temperatura w domu spadała do 18-19. W sumie piec chodzi teraz większość na 50%. Kupowałem pellet drogi certyfikowany - w sumie miałem to samo co teraz od lokalnego producenta, jedynie co to może więcej popiołu - częstsze czyszczenie - no pojawiają się jakieś drobne spieki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norberto próbowałeś pracować na wyższych temperaturach kotła? Moj SF22 najlepiej pracuje na h -10/8 jak jest cieplej na zewnątrz to h11/9 a jak są większe mrozy to podciągam na h 9/7 . Wtedy kocioł na pełnej mocy szybko dochodzi do 50% a potem już tylko pracuje miedzy 50 a 30% mocy. Jakbyś go właśnie rozpędził i zmniejszył różnice w histerezach to myślę ze wyszło by na plus.  Być może próbowałeś już takiej pracy w końcu to nie pierwszy Twój sezon. Moim zdaniem przy wysokich temperaturach na mieszacze lepiej utrzymywać wyższa temperaturę pracy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jagodkaa89 mam grzejniki plus podłogówka w łazience. Histerezę regulatora mam 0,8 st. C a histerezę kotła 20 st. C. Powyżej 5 st. C na zewnątrz mam wszystkie blokady włączone (kocioł, pompa CO/CWU, mieszacz) a poniżej wyłączam i pracuje stale. Kocioł rozpala mi się co 3-4 godziny, wszystko zależy jaka temperatura, wiatr.

 

 

 

Edytowane przez linxus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Żółty ,dzieki,a testował ktos z was pytam tych co posiadaja pokojowy sterownik ,jest tam kilka opcji pracy jego np ,konfortowy ,harmonogram ,ekonomiczny ,lato,  co cie zmienia miedzy ,opcja komfortowy  i ekonomiczny w pracy mieszacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko temperatury. Nie zmienia nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, linxus napisał:

To są tylko temperatury. Nie zmienia nic więcej.

Jesli to tylko temperatury to jaki sens ma wybranie opcji np.ekonomiczny w zgledem np komfortowego ? Bo opcja harmonogram jest zrozumiala gdyz zaznacza sie opcje dziennej i nocnej temp, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U mnie październik, listopad praca od temostatu, grudzień, styczeń, luty praca ciagła, marzec kwiecień mam nadzieje od termostatu. A kto wie czy i w maju nie trzeba bedzię ogrzewac :) Harmonogramu nie stosuje

Edytowane przez Żółty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter38 Ekonomiczny ustawiasz sobie jak na przykład jedziesz na narty na dwa dni i nikogo w domu nie będzie a nie chcesz by sie za bardzo dom wychodził i kwiatki zmarzły :-) Jest parę trybów które mozna sobie ustawić pod siebie i wg mnje to jest fajne rozwiązanie

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bisiasty ,tez tak myslalem tylko ciekawi mnie co sie zmienia bo juz włączałem ta opcje i nic nie zauważyłem aby inaczej dzialalo wtedy dlatego pytam sie was bo moze testowaliscie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy trybie ekonomicznym tylko temperatura zadana pomieszczenia, w funkcji Wietrzenie ustawiasz czas wietrzenia i wtedy wyłącza odczyt temp w pomieszczeniu ( według mnie przydatna funkcja zwłaszcza jak sie ma wlaczone sterowanie pogodowe zaworem mieszacza)
Reszty nie testowałem

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PITER38 te temperatury możesz ustawić w sterowniku według swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.