Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Tak teraz dłurzej juz pracuje a wygasza sie dopiero jak tm zadana pokoju czyli u mnie 22 dojdzie do zadanej to wtedy sie wygasza,jak dogrzeje to gasi się

Zmniejjsze histeryzy i moze o narazie o 1 s przerwa podawania na 50%przy nizszych histeryzach dlurzej pracuje chyba nie

Mieszacz do 40znizylem i juz dlurzej dogrzywa

Napewno wolalbym by ugo sobie modulowal a nie gasił ale i na 30%a nie tylko 50%

Edytowane przez Robson24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ustawił takie histeryzy jak proponuję @Gunman. Przy niższych temperaturach lepiej jest podnieść temperature pracy kotła. Wtedy przy modulacji między 50% a 30% temp kotła tak bardzo nie spada przez co szybciej wraca na 30%.jak masz histeryze na pokoju 1* to pewnie i postój jest długi przez co mieszacz zimny i trochę mu schodzi żeby ustabilizowac pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobilem juz z H2-14 h1-11zeszlem na 12 i 9 o sekurda zmniejszylem przerwa podawaniapa na 50% z 26na 25

No i mieszacz mam38 i juz widze ze bardziej zaczyna modulowac sobie ale i dlużejj dogrzewa dom ,wrecz juz nieosiaga długo tm 22pokoju tylko próbuje tą tm złapać to chyba juz tak ma być nie ,mniej jest rozpaleń też

By gonił tm zadaną pokoju

A histeryza pokoju jaką macie?ja dalem 1stopień by czesto sie nierozpalał,niewiem czy to dobra myśl

Edytowane przez Robson24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników, którzy mają najnowszą produkcję kotła. Co to jest za ustrojstwo w zasobniku na pellet i część jest zamontowana z boku zasobnika, z osłonką podobną do tej na wentylatorze? Nie wiem, czy w innych to jest, ale SF15 na pewno. Niestety nie mam foto. 

Informacja dla osób czekających na serwisanta. Po zarejestrowaniu w systemie, praktycznie automatycznie zostaje przypisany kocioł do rejonu serwisanta i on dostaje info z lokalizacją i danymi. W moim rejonie od zarejestrowania w zależności od ilości zgłoszeń, kontakt ze strony serwisanta następuje po ok 2 dniach i wtedy ustalany jest rozruch. Ustala on sobie trasę. Od zgłoszenia czas oczekiwania na rozruch to ok 4-5 dni, potwierdzony w 3 przypadkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego jest osłona na górze, ale tak podejrzewałem, że chodzi o zawiechy. No ja mam z początku 2018r, jeszcze ze starą osłona wentylatora, innym prowadzeniem przewodów i osłonami. 

Swoją drogą nauczyłem się żyć z tym zostawaniem na ściankach. 

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co roku cos zmieniają i ulepszaja, a przynajmniej się starają:-) Ale rozwiązanie z tym slimakiem poprzecznym w zasobniku jest naprawdę dobre. U kolegi w tym samym modelu i pojemności zasobnika ale bez slimaka zawsze pozostawało z dwa worki peletu a u mnie prawnie do zera zejdzie. No i do pelna wchodzi 17 worków czyli 255kg. Zasobnik 400l. A wcześniej podobno 15 worków max

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z lokalnego zakładu stolarskiego po 800pln za tonę pellet bez nazwy i certyfikatu ale bezproblemowo z nim jest. Ale nawet z peletem od sąsiada co otrębami go skleja też na pyłek się spalił więc wg mnie opowieści, że Lazar lubi tylko pelet A1 można włożyć między bajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie rozwiązany problem zawieszenia pelletu. Tak jak piszecie u mnie dwa worki zostają na bokach i dnie . Zdarzało mi się zapomnieć przegrzebac kijem i robił się lej... No a potem wiadomo zabawa z rozpalaniem. A do do paliwa to staram się palić tanim i dobrym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam zdjęcia tak jak mam wpiete. Jeżeli chcesz żeby kocioł wylaczal się od termostatu to : blokada kotła, blokada mieszacza. Jeszcze jest blokada pompy kotła ale ja nie mam jej zablokowanej że względu na sprzęgło hydrauliczne i zasobnik cwu za nim.

IMG_20191207_182610.jpg

IMG_20191008_184447_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Żółty napisał:

Przesyłam zdjęcia tak jak mam wpiete. Jeżeli chcesz żeby kocioł wylaczal się od termostatu to : blokada kotła, blokada mieszacza. Jeszcze jest blokada pompy kotła ale ja nie mam jej zablokowanej że względu na sprzęgło hydrauliczne i zasobnik cwu za nim.

IMG_20191207_182610.jpg

IMG_20191008_184447_HDR.jpg

Dzieki za pomoc wiec masz 26 27 czy 28 29 ale to chyba 26 27 to pierwszy mieszacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.