Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Robson24 napisał:

A ja wogle nieumiem ustawić tego procentu pelletu w zbiorniku ciagle zero mam tej kalibracji

Na razie zobacz film, później jak się nie mylę czekasz i pilnujesz prawie minimum peletu w zasobnik i wtedy znowu wchodzisz w kalibrację i zamiast 100%ustawiasz 0%i ok, ja dzisiaj robię od nowa to w razie czego wyślę drugą część nagrania. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo gwint

Własnie już tak dwa razy zrobiłem i po naciśnięciu o%na koncu kalibracji,dosypałem do pełna zbiornik i potem już przytrzymałem 3sekundy opcja  paliwa.wskoczyło 100%ale po paru godz zeszło aż do zera

I niewiem jak to działa a czekałem az do  pustego zasobnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zasypałeś do pełna zbiornik przed kalibracją? Jak ja to zrobię to dam ci znać za parę dni 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gwint napisał:

To mój licznik od początku czyli 15 miesięcy, wydaje mi się że dużo Ci chodzi na 100%.chociaż spalanie 15kg to chyba dobry wynik ale jeszcze nie ma dużych mrozów, ja bym zmienił podawanie peletu na 52s na 30%na początek

IMG_20191126_075419.jpg

Gwint a jak u pana h1i h2bo ciekawy licznik pan ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robson24 napisał:

Hallo gwint

Własnie już tak dwa razy zrobiłem i po naciśnięciu o%na koncu kalibracji,dosypałem do pełna zbiornik i potem już przytrzymałem 3sekundy opcja  paliwa.wskoczyło 100%ale po paru godz zeszło aż do zera

I niewiem jak to działa a czekałem az do  pustego zasobnika

Ja jeszcze u siebie nie robiłem kalibracji ale chyba niedługo spróbuję. Właśnie poczytałem trochę instrukcję i tam napisali tak:

Zasypać zasobnik paliwa do poziomu, który odpowiada pełnemu załadunkowi 100%, po czym ustawić wartość parametru:

Ustawienia kotła > Poziom paliwa >Kalibracja poziomu paliwa > Poziom paliwa 100%

W oknie głównym wskaźnik ustawiony zostanie na 100%. Oznaką trwania procesu kalibracji jest pulsujący wskaźnik poziomu paliwa. Wskaźnik będzie pulsował do czasu zaprogramowania punktu odpowiadającego minimalnemu poziomowi paliwa. Należy na bieżąco kontrolować obniżający się poziom paliwa w zasobniku. Z chwilą, gdy poziom obniży się do oczekiwanego minimum, należy ustawić wartość parametru:

Ustawienia kotła > Poziom paliwa > Kalibracja poziomu paliwa > Poziom paliwa 0%

Z tego opisu chyba wynika że przez cały czas tej kalibracji wskaźnik poziomu powinien migać. Zaciekawiło mnie to zaraz pójdę sprawdzić jak to u mnie wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 19:49, dzali0 napisał:

Ja jeszcze u siebie nie robiłem kalibracji ale chyba niedługo spróbuję. Właśnie poczytałem trochę instrukcję i tam napisali tak:

Zasypać zasobnik paliwa do poziomu, który odpowiada pełnemu załadunkowi 100%, po czym ustawić wartość parametru:

 

Ustawienia kotła > Poziom paliwa >Kalibracja poziomu paliwa > Poziom paliwa 100%

 

W oknie głównym wskaźnik ustawiony zostanie na 100%. Oznaką trwania procesu kalibracji jest pulsujący wskaźnik poziomu paliwa. Wskaźnik będzie pulsował do czasu zaprogramowania punktu odpowiadającego minimalnemu poziomowi paliwa. Należy na bieżąco kontrolować obniżający się poziom paliwa w zasobniku. Z chwilą, gdy poziom obniży się do oczekiwanego minimum, należy ustawić wartość parametru:

 

Ustawienia kotła > Poziom paliwa > Kalibracja poziomu paliwa > Poziom paliwa 0%

 

 

Z tego opisu chyba wynika że przez cały czas tej kalibracji wskaźnik poziomu powinien migać. Zaciekawiło mnie to zaraz pójdę sprawdzić jak to u mnie wygląda

U mnie nie miga tylko po jakimś czasie zmienia się kolor na szary. 

 

W dniu 26.11.2019 o 19:34, Robson24 napisał:

Gwint a jak u pana h1i h2bo ciekawy licznik pan ma 

Bez Pana, h1 12 a h2 14

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 20:02, Robson24 napisał:

Zadana na 75?

Kocioł 15tka tak 

Ok spoko

 

75*,15kw podawanie 53sekundy na 30%

 

W dniu 26.11.2019 o 20:02, Robson24 napisał:

 

Może komuś się przyda

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, gwint napisał:

U mnie nie miga tylko po jakimś czasie zmienia się kolor na szary. 

Byłem zobaczyć u mnie tą kalibrację i wygląda to tak. Po wejściu do menu są 2 opcje Kalibracja poziomu paliwa i Poziom alarmowy paliwa. Żeby w ogóle pojawiła się opcja kalibracji to trzeba najpierw ustawić poziom alarmowy paliwa np na 10% potem dopiero wejść do menu Kalibracja poziomu paliwa i dosypać na maxa pellet i ustawić na 100% ale u mnie raczej nic nie miga tylko jest info obok wskaźnika że trwa kalibracja i zapewne jak jak bedzie już blisko pustego zasobnika to trzeba wybrać 0%. tak to wygląda u mnie:

 

kalibra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokladnie tak samo i po wbiciu 0% zasypuję na nowo i przytrzymuję kalibrację3sek i wskoczy 100%

Ale co z tego jak do 5godz zejdzie mi do 0%

Moze ta ostatnia opcja zle robię,to przytrzymanie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle że robisz błąd chyba przytrzymując przycisk bo w instrukcji nic o tym nie piszą. spróbuj otworzyć to okno:

 

kal.thumb.jpg.913025447cdc8e95814631438b4c09d4.jpg

Może spróbuj tak: najpierw ustaw poziom alarmowy paliwa np. na 10%. potem tak jak na zdjęciu ustaw aby belka podświetlała 100% i nie przytrzymuj jej tylko nacisnij OK. Jak paliwo zejdzie do odpowiedniego poziomu to znów wejdź do tego menu kliknij belkę na poziom 0% (nie przyciskając jej na te 3 sekundy) i wciśnij OK.

Może tak się uda. Być może jak przyciskasz i przytrzymujesz to sterownik wariuje. A skąd miałeś info że trzeba tą belkę nacisnąć i przytrzymać?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie. W aktualnym sofcie kalibrację robi się tak jak już pisano. Po zasypaniu na max trzeba skalibrować poziom 100 potem dojechać do minimum i ustawić 0. W czasie kalibracji na wyświetlaczu jest CAL.

Po skalibrowaniu zasypujemy max i ustawiany 100% ale na ekranie głównym, przytrzymując na ekranie liczbę określającą poziom paliwa. Pojawi się okno do potwierdzenia ustawienia

Po każdym zasypaniu max ponownie ustawiamy 100%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Robson24 napisał:

W książce kotła jest ale faktycznie to moze 2opcja tego

Wbilem min 5%paliwa

Czyli mam rozumieć że po włączeniu juz na kącu 0% i ponownym zasypaniu zbiornika nietrzeba juz nic robić,samo wskoczy na 100%paliwa?

Tak. Jak ci pellet zejdzie do takiego poziomu jaki chcesz żeby ci pokazywał monit o niskim poziomie to tak jak pisałem podświetlasz (zaznaczasz) belkę "Poziom paliwa 0%" naciskasz OK i po kalibracji. Daj znać czy ci się udało.

Może nam dają jakieś stare instrukcje do kotła a oprogramowanie sterownika może być nowsze bo u mnie nic o przytrzymywaniu przycisków niema

Edytowane przez dzali0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. po każdym załadunku do pełna należy ustawić poziom paliwa na 100%. To już się wyjaśniło kiedy trzeba przycisnąć i przytrzymać ten przycisk :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tego co pamietam to kalibracja u mnie wyglądała tak, ze wszedlem do menu poziom paliwa>kalibracja, zasypalem zbiornik do pelna i zaznaczylem poziom 100% ( w aplikacji econet i na ecosterze w okienku poziom paliwa bylo "CAL" ) Gdy spalilem prawie caly zasobnik ponownie wszedlem w meniu "poziom paliwa>kalibracja i klik w ikonkę "poziom 0% następnie wyskoczył komunikat "Czy ustawiać poziom 100%?" Kliknąłem TAK i zasypalem zbiornik do pełna.
Od tej pory jesli zejdzie poziom poniżej 10% wyskakuje komunikat "niski poziom paliwa " i po kliknięciu na OK wyskakuje nastepny komunikat "Czy ustawić poziom 100%?" Można kliknąć TAK i zasypać zbiornik lub Kliknąć NIE i palic dalej jesli mamy jeszcze coś w zbiorniku.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli dosypujemu peletu gdy mamy jeszcze np pół zasobnika to wtedy wystarczy przytrzymać ikonkę z poziomem paliwa i po wyskoczeniu komunikatu "Czy ustawiać poziom 100%" kliknąć OK

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakieś doświadczenia i przemyślenia macie na temat ustawień pompy kotłowej i zaworu kryzującego? Trochę mnie ten temat zastanawia. Ciekawe, że nie ma jakiegoś ustalonego schematu jak są dobierane ustawienia. Ja już się gubię. Niektórzy producenci kotłowni, Ci którzy stosują taki system zabezpieczenia, nie używają takich zasów, zaworow krzyżujących. Kolega @tomekkalata1986uzyskał informację odnośnie instalacji że sprzęgłem, zawór otwarty na 1-2 obroty, żeby ograniczyć obieg przez kocioł, kierując więcej na instalację, sprzęgło. Ja jakiś czas temu dowiedziałem się, że na 2 obroty i popa na 2 biegu w charakterystyce ciśnienia stałego. Mam sprzęgło. Ciekawi mnie jaki mają wpływ te ustawienia na pracę kotła, może ktoś testował i coś zaobserwował. Serwisanci ustawiają znowu na jedną wartości nie zwracają uwagi, czy jest sprzęgło czy nie ma. Pytał ktoś serwis, jak, ma być, kiedy nie ma sprzęgła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.