Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

A po co dezynfekujecie cwu? Macie za dużo pelletu? To chętnie przyjmę :)
Serwisant mi powiedział, że to ma sens jedynie wtedy kiedy przez długi czas nie ma poboru wody i stoi ciągle, czyli np. przy dluzszej nieobecności w domu. Ja mam zużycie ciągle, woda się sama wymienia, podgrzewa się ciągle z kotła więc nie stosuje dezynfekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie jak włączyć ter.pok.mieszacza 1 ba mam wyłączony nie wiem czemu?nie obniża mi przez to temperatury w pokoju.

1546793709737-1822138822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gunman napisał:

A po co dezynfekujecie cwu? Macie za dużo pelletu? To chętnie przyjmę :)
Serwisant mi powiedział, że to ma sens jedynie wtedy kiedy przez długi czas nie ma poboru wody i stoi ciągle, czyli np. przy dluzszej nieobecności w domu. Ja mam zużycie ciągle, woda się sama wymienia, podgrzewa się ciągle z kotła więc nie stosuje dezynfekcji 

A na jaką temperature grzejesz cwu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gwint napisał:

Cały czas było ok czyli co reklamować?

Kolega @Gunman dobrze powiedział. Off oznacza w tym oknie tylko informacje, że styki się rozwarly i pomieszczenie jest nagrzane. Jak jedziesz na pogodowce, to pewnie mróz i krzywą poniosła Ci wodę. Jeśli na sztywno, bez pogodowki, to zobacz obniżenie mieszacza od termostatu w tym oknie co na zdjęciu. Ty masz ecostera i jak masz pogodowke włączona, to tutaj ustawiasz na 0, a korygujesz współczynnikiem temp. pokojowej. Nie przesunięciem, Ecoster sam dobiera przesunięcie, a koryguje y współczynnikiem. Ale teraz jeśli masz off, to na bank termostat rozaczyl. U mnie też dzisiaj podskoczyła na 23, słoneczko zaswiecilo, a mieszacz puścił wodę od pogodowki - 9

DSC_0152.JPG

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gunman napisał:

A po co dezynfekujecie cwu? Macie za dużo pelletu? To chętnie przyjmę :)
Serwisant mi powiedział, że to ma sens jedynie wtedy kiedy przez długi czas nie ma poboru wody i stoi ciągle, czyli np. przy dluzszej nieobecności w domu. Ja mam zużycie ciągle, woda się sama wymienia, podgrzewa się ciągle z kotła więc nie stosuje dezynfekcji.

Ja nie używam, w lecie sprawdzałem. Wiesz, że musialem:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Giz napisał:

Kolega @Gunman dobrze powiedział. Off oznacza w tym oknie tylko informacje, że styki się rozwarly i pomieszczenie jest nagrzane. Jak jedziesz na pogodowce, to pewnie mróz i krzywą poniosła Ci wodę. Jeśli na sztywno, bez pogodowki, to zobacz obniżenie mieszacza od termostatu w tym oknie co na zdjęciu. Ty masz ecostera i jak masz pogodowke włączona, to tutaj ustawiasz na 0, a korygujesz współczynnikiem temp. pokojowej. Nie przesunięciem, Ecoster sam dobiera przesunięcie, a koryguje y współczynnikiem. Ale teraz jeśli masz off, to na bank termostat rozaczyl. U mnie też dzisiaj podskoczyła na 23, słoneczko zaswiecilo, a mieszacz puścił wodę od pogodowki - 9

DSC_0152.JPG

Giz jak rozumiem to po osiągnięciu temperatury w pokoju termostat też powinien zmniejszyć temperaturę krzywej grzewczej mieszacza 1(A MI NIE ZMNIEJSZA)chyba że źle to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gwint napisał:

Giz jak rozumiem to po osiągnięciu temperatury w pokoju termostat też powinien zmniejszyć temperaturę krzywej grzewczej mieszacza 1(A MI NIE ZMNIEJSZA)chyba że źle to rozumiem.

Krzywej termostat nie zmniejszy, powinien zmniejszyć temperaturę mieszacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz rację ale właśnie nie zmniejsza mi temperaturę mieszacza,pogodówka włączona.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam teraz prawie 23, a zadaną 22. Na zewnątrz -10 i zauważyłem, że jak jest właśnie mocno zimno, to wolniej zbija temp mieszacza. Ty masz ecostera, to termostat pokojowy mieszacza musi być na 0. Ustaw go na 0 i będziesz miał w ustawieniach mieszacza1 wsółczynnik temperatury pokojowaj. Ustaw go sobie testowo(ja tak mam) na 25 i zobaczysz. Pewnie zaraz Ci nie zbije temp mieszacza, ale zobacz. Z ecoster przesunięcia i tego termostatu pokojowego mieszacza nie ustawiasz. Korygujesz tylko tym współczynnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.