Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Gunman napisał:

Jaką masz temp w domu? Jaka temp idzie na mieszacz do podłogowki przy takiej temp na zewnątrz jak teraz?

21,5-22 stopnie, na zewnątrz - 1°C, na mieszaczu 27°C, krzywa grzewcza mieszacza 0,3 z przesunięciem +1°

Edytowane przez ŁukaszL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Giz napisał:

My na mieszaczach mamy o 10 większą jak nie lepiej i podobna temp zadana w pom. I tytaj jest chyba ta różnica w spalaniu. 

Dokładnie tak. Nie ma opcji żebyśmy zeszli do takiego poziomu zużycia paliwa. Trzeba się z tym pogodzić i przestać szukać przyczyny bo jest ona prosta i oczywista - zapotrzebowanie na ciepło. Cytując klasyka czyli kolegę @trk "spali tyle ile musi"

Edytowane przez Gunman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie powiedziałem przed sezonem, że nawet jak spale tonę więcej pelletu w stosunku do tego co paliłem przy śmieciuchu to i tak będę zadowolony. Bo już nie muszę tracic czasu na znoszenie węgla, cięcie i układanie drewna naprawianie piły itp itd :D  A piwko w czystej kotłowni to sama przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gunman napisał:

Dokładnie tak. Nie ma opcji żebyśmy zeszli do takiego poziomu zużycia paliwa. Trzeba się z tym pogodzić i przestać szukać przyczyny bo jest ona prosta i oczywista - zapotrzebowanie na ciepło. Cytując klasyka czyli kolegę @trk "spali tyle ile musi"

 

3 minuty temu, Żółty napisał:

Ja sobie powiedziałem przed sezonem, że nawet jak spale tonę więcej pelletu w stosunku do tego co paliłem przy śmieciuchu to i tak będę zadowolony. Bo już nie muszę tracic czasu na znoszenie węgla, cięcie i układanie drewna naprawianie piły itp itd :D  A piwko w czystej kotłowni to sama przyjemność :)

No właśnie powinniśmy być dumni że posiadamy takie cacka w kotłowniach , swoją drogą bugatti veyron też pali 60l/100km i rogal na twarzy jak jedzie. Panowie te spalanie to też zależy od tego naszego pelletu,który jak wiadomo idealny nie jest ma dużo dodatków to nie jest czyste drewno sprasowane tylko szereg dodatków klejów,widać to na temp.pieca przy jednym pellecie tem.na piecu 65 stopni modulacja 30% i trzyma a przy drugim niecałe 60 i ciągle załącza się 50% a nawet 100% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo to to too..  Paliłem chwilę pelletem z lokalnego tartaku. Fajny czysty, palił się bez spieków itp tańszy o 300pln na tonie, ale co z tego jak spalanie x2, g.. nie interes :) dostałem też na próbę pellet niby z certyfikatem, a jak się później okazało facet mieli meble.. Dobrze, że nie wsypałem tego do pieca :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda po całości.

@ŁukaszL Też próbowałem tańszych rozwiązań i zawsze kończyło się kłopotami. Palę tak jak Ty Barlinkiem.  Być może robią go też z różnych trocin,  bo ten kupiony w lipcu ma inny zapach niż ten kupiony obecnie, ale jedno jest pewne, że spieków nie robi i ma deklarowane parametry. Za te parę zł na tonie wolę mieć spokojną głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma regulacji obrotów wentylatora w stosunku do zawartości tlenu w spalinach na modulacji 30%? Co autor miał na myśli? Czy mam 14% tlenu czy 9% to wentylator ma stałe minimum pracy. Gdyby mu ustawić minimum 1% to by chyba tak chodził (nie będę sprawdzać) :)

Na 50% modulacji przy 14% tlenu chodzi na minimum, przy niskim tlenie np. 9% podnosi obroty w górę i jest to logiczne.

Dla 30% tego nie rozumiem, może ktoś coś wie dlaczego to tak działa?

Obecnie do pracy na 30% sondę można wywalić do kosza i nic to nie zmieni w pracy kotła.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dobrać odpowiedni nadmuch. Nawet jak jest sonda, to i tak na 30%mocy obroty są zbijanebdo min zadanego, które u większości wynosi 20-25%. Jeśli chodzi Ci o wartość tlenu bliska zadanej i w miarę niska temp spalin, to u każdego będzie inaczej. Te wartości ściśle zależa także między innymi od ilości doprowadzone go powietrza do kotłowni, przekroju komina i jego ciągu oraz otwarcia dysz przy kotle i w jakich proporcjach. Ile ja godzin spędziłem na obserwacji. I doszedłem, że właśnie te 23% jest w moim przypadku optymalne, ale mam dość duzy komin i ciąg oraz doprowadzenie pow do kotłowni. Dysze ustawiłem tak, jak ustawił serwisant, góra full, dół min. I w moim przypadku mam najniższy tlen przy każdych obrotach. Mam regulator ciągu, ale w pewnych warunkach, prawie w większości i tak nie redukuje do 10 tak jak mam ustawione, zawsze jest więcej. Tak powiedzieli fachowcy. Na wyższych mocach sonda steruję obrotami, choć też bliżej do min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nawiew jest słabszy, a przez to ciąg, bo dysze z wcześniejszych zdjęć, to otwarte normalnie. Ale chyba kolega@Maciejoman mowil o tlenie 17% na 30% kiedyś, to obroty nie powinny rosnąć. Sonda zwiększa obroty, jak robi się mniej tlenu. Może faktycznie te ustawienia sondy są inne. Bo u mnie to tylko w sumie lekko są wyzsze niż 23% jak przechodzi z mocy 50% i trzeba dodać tlenu do zadanej. Później 23% i ani procenta więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.