Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie odnośnie czyszczenia tej partii pieca. To zdjęcie z mojego pieca. Czy czyścić ten popiół czy nie?? Serwisant mówił że raz na pół roku bo tworzy się taki właśnie lejek do lepszego podawania peletu na ruszt. Już sam nie wiem. Drugie pytanie dotyczy popiołu gromadzącego się za klapką (tą metalową). Wczoraj wygasiłem piec i postanowiłem przeczyścić popielnik (było tam spieki i niedopalony pelet) ale cały praktycznie popiół był zgromadzony właśnie za ta klapką. Było go o wiele więcej w stosunku do tego co było w pudełeczku. Czy to normalne?? Proszę o jakieś porady. PozdrawiamIMG_20181120_162513.thumb.jpg.c939b516f28231143ea25b34cc4237fe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejek jest ok tego paleniska nie czyszcze ze względu na to iż pellet wpada tam gdzie ma być a i tak do popielnika spada to co ma spaść.Czyli nie czyścimy. Za pokrywą raz na dwa miesiące trzeba tam zajrzeć i wyczyścić. Tam znajduje się o wiele więcej pyłu niż w pojemniku to pyłek wyciągany do komina opada właśnie tam. Ja po dwóch miesiącach mam prawie całe wiadro pyłku i to jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączę się do tematu widzę jest nas sporo użytkowników Lazar SmartFire a że ja jestem w trakcie podłączania własnego kotła o mocy 15 Kw stoję przed wyborem sterownika pokojowego instalator zaproponował mi tech st 292 v2 a ja bardziej chyliłem się ku EcoSTER TOUCH różnica w cenie jakieś 250 zł. Myślałem ewentualnie EcoNET300 powiem że lubię nowinki i fajnie mieś podgląd na piec mobilnie dodając że casami w ciągu roku wyjeżdżam kilka razy i czytając komentarze widzę że i pewnie ja spędzę kilka godzin przy ustawieniu pieca do własnych potrzeb. Co doradzacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2018 o 23:44, Afro2012 napisał:

Witam ja też posiadam bufor z logicznego punktu to chyba chodzi o to że ma w miarę szybko dogrzać i sie wyłączyć bynajmniej ja mam taką teorie. Jaki duży  bufor i w ile go nagrzewa Pozdrawiam 

Jakie masz ustawienia na kotle, chodzi o moc nadmuchu i pracę podajnika przy 100% i 50%.  Ile Ci średnio spala pelletu na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Adamo169 napisał:

Witam podłączę się do tematu widzę jest nas sporo użytkowników Lazar SmartFire a że ja jestem w trakcie podłączania własnego kotła o mocy 15 Kw stoję przed wyborem sterownika pokojowego instalator zaproponował mi tech st 292 v2 a ja bardziej chyliłem się ku EcoSTER TOUCH różnica w cenie jakieś 250 zł. Myślałem ewentualnie EcoNET300 powiem że lubię nowinki i fajnie mieś podgląd na piec mobilnie dodając że casami w ciągu roku wyjeżdżam kilka razy i czytając komentarze widzę że i pewnie ja spędzę kilka godzin przy ustawieniu pieca do własnych potrzeb. Co doradzacie ??

Potwierdzam, ecoster i econet super sprawa. Przy ecoster jest więcej możliwości regulacji temp pokojowej. Nie trzeba ustawiać przesunięcia krzywej grzewczej, fajnie działa współczynnik temp pokojowej jak sobie dopasujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co nie warto bawić się w jakieś inne sterowniki nie firmowe sam widzę że nie będzie większości ustawień i powiadomień  możliwe za pomocą ecoster.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Adamo169 napisał:

Witam podłączę się do tematu widzę jest nas sporo użytkowników Lazar SmartFire a że ja jestem w trakcie podłączania własnego kotła o mocy 15 Kw stoję przed wyborem sterownika pokojowego instalator zaproponował mi tech st 292 v2 a ja bardziej chyliłem się ku EcoSTER TOUCH różnica w cenie jakieś 250 zł. Myślałem ewentualnie EcoNET300 powiem że lubię nowinki i fajnie mieś podgląd na piec mobilnie dodając że casami w ciągu roku wyjeżdżam kilka razy i czytając komentarze widzę że i pewnie ja spędzę kilka godzin przy ustawieniu pieca do własnych potrzeb. Co doradzacie ??

Cześć- Kolego to jest nieuniknione  ( każdy musi zapłacić tzw. frycowe) czyli odstać lub przesiedzieć swoje przy kociołku. Życzę cierpliwości i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RolandM napisał:

Cześć- Kolego to jest nieuniknione  ( każdy musi zapłacić tzw. frycowe) czyli odstać lub przesiedzieć swoje przy kociołku. Życzę cierpliwości i powodzenia.

Kolego ja się liczę i odliczam dni godziny minuty do tego jak rozpalę swojego SmartFire i będę czuł ciepełko w nowym domu swoje odsiedzę przy piecyku o to nie ma się co martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Giz napisał:

Jedni mówią, że jak maszeconet, to nie potrzebny ecoster, ale ja uważam inaczej. Ecoster ma prawie wszystko co sterownik na dole, no i ta regulacja dodatkowa.

Czyli co nie ma co iść w mobilność i kupić Ecoster  na pewno będzie lepiej jak to co mi polecił monter instalacji ja wiem że mu wygodniej zamontować bez przewodówkę mniej kucia pod kable itp ale tu chodzi o moje możliwości a nie jego wygodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adamo169 napisał:

Kolego ja się liczę i odliczam dni godziny minuty do tego jak rozpalę swojego SmartFire i będę czuł ciepełko w nowym domu swoje odsiedzę przy piecyku o to nie ma się co martwić

Ale to jest fajna zabawa i zbieranie doświadczeń a jeżeli masz sondę lambda to dopasowanie mieszanki paliwo- powietrze to jest poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek jest wyposażony w wentylator który zaopatruje kociołek w powietrze potrzebne do procesu spalania- bez tlenu ( powietrza) nic nie zapalisz . Proste doświadczenie ( weź zapal świeczkę i nakryj szklanką) po wykorzystaniu tlenu który znajdował się w szklance świeca zgaśnie. I tak samo z każdym kotłem- jeżeli nie dasz mu powietrza to nie spalisz w nim nic..

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.