Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Giz napisał:

Jak chcesz to sproboj moje. 

Moc 50%-podawanie 4s, przerwa 20s

30%  odpowiednio 4s/44s

Napisz czy masz sondę i jaka korekta nadmuchu przez nia

SF22/400 100% podawanie 6s przerwa 6s, 50% podawanie 6s przerwa 16s ,30% podawanie 6s przerwa 44s. Kolego piec chodzi na 100% bo musi osiągnąć aż 72 stopnie bo masz H1 ustawione na 3 stopnie,a jak masz mało kaloryczny pellet to będzie ciężko z osiągnięciem tej temp. na mocy 30%, a wiadomo że na 100% zużycie pelletu będzie ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, RolandM napisał:

Kolego co mam rozumieć pod pojęciem " plastyka"?? Może masz namiary na dobry pelet mam na myśli stosunek jakości do ceny??

Plastyk śmieci to co się pozamiata i pył z płyty wiórowej wszystko do jednego zbiornika i nawet z komina widać jak się dymi. Jak masz dobry pellet to nawet mgiełki nie widać. Kolego poczytaj nawet pellet o normach din i din + mogą zawierać do 30% odpadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF22/400 100% podawanie 6s przerwa 6s, 50% podawanie 6s przerwa 16s ,30% podawanie 6s przerwa 44s. Kolego piec chodzi na 100% bo musi osiągnąć aż 72 stopnie bo masz H1 ustawione na 3 stopnie,a jak masz mało kaloryczny pellet to będzie ciężko z osiągnięciem tej temp. na mocy 30%, a wiadomo że na 100% zużycie pelletu będzie ogromne.
Używam tylko Olczyka...na ile mam ustawić H1 żeby było ok ?? Piec działa cały czas na 100 % ... temp wewnątrz dochodzi do zadanej piec przechodzi w nadzór później postój... temp spadnie piec znów się odpala i działa na 100% ...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz_Kula napisał:

Używam tylko Olczyka...na ile mam ustawić H1 żeby było ok ?? Piec działa cały czas na 100 % ... temp wewnątrz dochodzi do zadanej piec przechodzi w nadzór później postój... temp spadnie piec znów się odpala i działa na 100% ...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Masz ustawione H1 3 stopnie więc osiąga szybko i się  wyłącza piec i znów odpala A to nie wskazane ma chodzisz non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Żółty napisał:

Przy pracy kotła 15-18 godzin dziennie około 1.5 worka na dzień. Nie ma szału :) 

Dzięki za info u mnie troszkę  mniej tak około 15 kg doba teraz od wczoraj temperatura spadła na zewnątrz -3 to będzie więcej Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi podpowie czy mój piec ma pracować pełną mocą , czy lepiej 50 lub 30%. W moim przypadku trzeba załadować bufor i jest postój do schłodzenia. Jeśli piec pracuje pełną mocą to szybko nagrzeje wodę w buforze, a jeśli będzie pracował na 30% mocy to będzie długo nagrzewał wodę i spali pelletu też dużo. Nie wiem, może ktoś mi to jaśniej opisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też posiadam bufor z logicznego punktu to chyba chodzi o to że ma w miarę szybko dogrzać i sie wyłączyć bynajmniej ja mam taką teorie. Jaki duży  bufor i w ile go nagrzewa Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- Koledzy może Ktoś coś doradzi.

W chwili spadku temperatury na zewnątrz i wiejącym wietrze mam problem z dogrzaniem kotła. Kociołek dochodzi do temp. zadanej pomniejszonej o histerezę jednakże nie jest w stanie długo utrzymać kotła na pracy minimalnej ponieważ temperatura kotła szybko spada.Muszę zaznaczyć że wkład kominowy ma średnicę 150mm -pozostałość po poprzednim kotle a nie jak jest sugerowane 120mm. Przypuszczam że zbyt duży ciąg kominowy jest powodem tej sytuacji.Więc czy stosując na końcu wylotu redukcję ze 150 mm na 120 mm poprawię sytuację?? Może ktoś coś doradzi. Za odpowiedź z góry wielkie Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Kolego, na zbyt duży ciąg kominowy polecam Ci to rozwiązanie jak poniżej tzw regulator ciągu komina. Nie dość, że obniża podciśnienie to w przypadku wiatru stabilizuje ciąg. Fajnie to widać przy wietrznej pogodzie jak klapka się uchyla gdy jest mocniejszy powiew wiatru.

 

 

 

2018-10-29 18.04.08.jpg

Edytowane przez szybki76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem redukcji się nie stosuje. Szyby na czopuchu czasem stosują. Ale trzeba siedzieć i jak się zmniejszy, to otwierać. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie regulator ciągu kominowego. Ja mam komin 10m i 110x170 i regulator i jest ok. A komin 120mm, to jest min średnica, może być większa. 

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szybki76 napisał:

Hej.

Kolego, na zbyt duży ciąg kominowy polecam Ci to rozwiązanie jak poniżej tzw regulator ciągu komina. Nie dość, że obniża podciśnienie to w przypadku wiatru stabilizuje ciąg. Fajnie to widać przy wietrznej pogodzie jak klapka się uchyla gdy jest mocniejszy powiew wiatru.

 

 

 

2018-10-29 18.04.08.jpg

Kolego dzięki za podpowiedź- uchyl rąbka tajemnicy gdzie można to zakupić i jaki jest koszt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RolandM napisał:

Kolego dzięki za podpowiedź- uchyl rąbka tajemnicy gdzie można to zakupić i jaki jest koszt??

@RolandM zastanów się czy masz tak wysoki komin jak @szybki76 spójrz na zegar.Jeżeli tak to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.