Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Maciejoman napisał:

Pellet z wilczej posiada ponad 40% plastyki i ma słabą kaloryczność. Na opakowaniu nawet nie ma kaloryczność oraz parametrów. Ja nie polecam.Paliłem tym ale zrezygnowałem.

Kolego co mam rozumieć pod pojęciem " plastyka"?? Może masz namiary na dobry pelet mam na myśli stosunek jakości do ceny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zeno127 napisał:

Czy kupował ktoś z Was pellet z Lubomi tartak Winkler, on robi pellet z własnych trocin. wczoraj dzwoniłem do niego cała produkcja sprzedaje się na bieżąco 780 za tonę, żeby kupić trzeba się umawiać. W Żorach w tej samej cenie , dobrze się pali, na workach nic nie pisze, gościu powiedział że to pellet z Wielkopolski.

Cześć - Kolego uchyl rąbka tajemnicy gdzie w Żorach kupiłeś ten pelet??Jestem z Orzesza więc podjechałbym zobaczyć i ewentualnie kupiłbym na próbę . Wtedy będę miał porównanie do peletu z Wilczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RolandM napisał:

Cześć - Kolego uchyl rąbka tajemnicy gdzie w Żorach kupiłeś ten pelet??Jestem z Orzesza więc podjechałbym zobaczyć i ewentualnie kupiłbym na próbę . Wtedy będę miał porównanie do peletu z Wilczej.

Pellet z Zebrzydowic 850 zł tona transport we własnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RolandM napisał:

Kolego co mam rozumieć pod pojęciem " plastyka"?? Może masz namiary na dobry pelet mam na myśli stosunek jakości do ceny??

Pelletu z Wilczej nie palił się dobrze,piec mało kiedy przechodził na 30% mocy przy zmianie ustawień i pelletu szło bardzo dużo.Zmiana pelletu spowodowała iż piec trzyma temperaturę i wszystko się ładnie spała. Polecam pellet z Zebrzydowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomasz_Kula napisał:

Hmmm za wiele nie widać... leje się gdzieś od góry. Wytarłem wszystko i będę obserwował ... piec pracuje.



Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli wody w układzie nie ubywa i jest z ciśnieniem ok, to pewnie wszystko szczelne. Wydaje mi się, że kocioł masz nowy i odpalony niedawno. Oczywiście koledzy nie wymadrzam się, tylko podrzucam jedna z teorii do rozważenia. Musi on się wygrzac i pewnie odpalał się co jakiś czas. Może chodzi często na niższych temp, czyli zanim wyskoczy na wyższe temp, to nagrzeje już pomieszczenie i jak nic się nie rozszczelnilo, to są takie skroplin jak po dłuższym postoju. Na moje oko, to świeżo odpalony, gdyż popiołu tam mało. Ja u siebie otworzyłem dzisiaj pierwszy raz od odpalenia i na ściance i troszkę na dnie widać było bardzo slabo jakby takie zacieki, kilka struzek. Ale to już pozostałości. Nie prrzejalem się tym. Temp pewnie masz zadana wysoka, ale może często pracuje na niższych i zaraz się wyłączy. Ale chyba masz nowy kocioł i to są skroplin, które zebrały się z powodu różnicy temperatur, tak jak się skrapla para. Albo z tą temp pracy. Zobacz jaka masz temp normalnej pracy, nie zadana. Ja stawiam na niewygrzanie z racji nowego kotla. Jak jak zaznaczyłem, to jest moja teoria, a nie diagnoza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są super sprzęty, tylko Plum dodał w sterowaniu multum opcji. Czasem to plus, czasem minus. Jak popracuje dłużej, to się ustabilizuje, wymiennik się wysuszyć i będzie git. Ustaw go tylko tak, żeby się w miarę rzadko wyłączal i ciesz się ciepelkiem. Zauważyłem, że po zmianie ustawień, trzeba dać mu jakiś czas na ustabilizowanie się. Odpal niech chodzi i obserwuj ciśnienie w układzie. Przy takiej ilości wody jak na zdjęciu, to już byś miał widoczny spabek ciśnienia na manometrze. Ale teraz też pewnie jeszcze jest gdzieś w niej powietrze i też może powoli spadać. Ale już byś miał spory spadek po tej ilości w popielniku. Myślę, że będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze mam jeden problem. Zauważyłem że na 50% mocy temp na piecu bardzo wolno rośnie albo nawet spada na 100% mocy gdy ładuje zbiornik cwu. W tej chwili mam nadmuch 36% podawanie 4 s przerwa 16 sekund. Macie jakieś propozycje co mógłbym zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Żółty napisał:

Panowie jeszcze mam jeden problem. Zauważyłem że na 50% mocy temp na piecu bardzo wolno rośnie albo nawet spada na 100% mocy gdy ładuje zbiornik cwu. W tej chwili mam nadmuch 36% podawanie 4 s przerwa 16 sekund. Macie jakieś propozycje co mógłbym zmienić? 

Podaj więcej paliwa. Zrób podawanie 6 sek i przerwy 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, RolandM napisał:

Cześć - Kolego uchyl rąbka tajemnicy gdzie w Żorach kupiłeś ten pelet??Jestem z Orzesza więc podjechałbym zobaczyć i ewentualnie kupiłbym na próbę . Wtedy będę miał porównanie do peletu z Wilczej.

Witam, firma DREWNUT, ul.Boczna 3, Zory. tel. 697 226 522, ja kupiłem , sąsiad też i dobrze się pali, mało popiołu.

Ja z Wodzisławia miałbym do Wilczej bliżej.

 

Edytowane przez zeno127
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tomasz_Kula napisał:

Ja mam takie ustawienia u siebie ... wg Was jest ok czy nie ?? Problem w tym że piec pracuje praktycznie cały czas na 100% ...19b1d6641a91a6eaaa6974f44c83266b.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Jak chcesz to sproboj moje. 

Moc 50%-podawanie 4s, przerwa 20s

30%  odpowiednio 4s/44s

Napisz czy masz sondę i jaka korekta nadmuchu przez nia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich też posiadam sf-15 kw z buforem 500 lit do ogrzania 160 m2 wydaję mi się że to nie jest problem w czasie podawania tylko w modulacji mocy ja mam H2-7 C  H1-3 C  kocioł mam ustawiony na 75 c  podawanie

100%  6 sekund co 14 sekund ,

50% 4 sekundy co 24 s ,

30 % 4 s co 32 s ,  

Napiszcie jak wychodzi u was spalanie Pozdrawiam  

Edytowane przez Afro2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.