Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa ciepła nie tylko chłodzi, ale również wysusza powietrze dlatego zamontowałem ją w pomieszczeniu gdzie będzie składowany opał :D

Co do chłodzenia, czasami w upałach nie chce mi się wychodzić z kotłowni, klima wspaniała, ale do rozprowadzenia po pomieszczeniach średnio się nadaje, po prostu za rzadko pracuje.

Edytowane przez jabolkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie costerowniki.pl dostępne są aktualizacje dla wersji zabudowanych i tłokowych.  LINK

Panel pokojowy (sterujący) - jest tylko jedno wspólne oprogramowanie. Od wersji 2.01 automatycznie rozpoznaje czy jest

połączony ze ślimakiem, czy z tłokiem. Wszystkie wersje obsługują moduł internetowy.

Jest też do pobrania nowsza wersja aplikacji na Androida - V1.13. Aplikacja od wersji 1.13 rozpoznaje czy jest połączona ze sterownikiem

ślimakowym czy tłokowym i też dostosowuje okna.

W razie zauważenia błędów w sofcie proszę pisać na PW.

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest wersja 2.02 dla plików panelu oraz SKZP. 

Poprawka jest drobna i dotyczy zakresów parametrów w czuwaniu (rozszerzone dla wersji tłokowej).

Jeśli zakresy parametrów były wystarczające - nie ma potrzeby aktualizacji względem wersji 2.01.

Zabudów (Witkowski Lux) zaprogramowanych do 2.01 nie trzeba aktualizować - wystarczy same panele sterujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni tydzień grzałem CWU kociołkiem na próbę w okresie letnim.

W moim przypadku to się zwyczajnie ekonomicznie nie opłaca.

Spalanie w granicach 4 - 4,5kg/ dobę.

Przez ostatnią dobę próbowałem go prowadzić na niskiej mocy, to nie wiele zmienia, wyszło 4,5kg.

Temperaturę na kotle mam 55, a na CWU ustawiłem 56 żeby się nie odstawiał.

Jak się odstawiał to ok. 4kg.

To wychodzi i tak ponad 100 zł/ miesiąc.

Musiałbym mieć mniejszy palnik. To może byłoby lepiej

Mój ma 19 KW przy 12 KW mocy kotła.

Wracam do przepływowego podgrzewacza.

 

post-70418-0-65506000-1499799532_thumb.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni tydzień grzałem CWU kociołkiem na próbę w okresie letnim.

W moim przypadku to się zwyczajnie ekonomicznie nie opłaca.

Spalanie w granicach 4 - 4,5kg/ dobę.

Przez ostatnią dobę próbowałem go prowadzić na niskiej mocy, to nie wiele zmienia, wyszło 4,5kg.

Temperaturę na kotle mam 55, a na CWU ustawiłem 56 żeby się nie odstawiał.

Jak się odstawiał to ok. 4kg.

To wychodzi i tak ponad 100 zł/ miesiąc.

Musiałbym mieć mniejszy palnik. To może byłoby lepiej

Mój ma 19 KW przy 12 KW mocy kotła.

Wracam do przepływowego podgrzewacza.

 

attachicon.gif20170711_120950.jpg

 

Jak jesteś sam i masz mały pobór wody to pewnie się nie opłaca grzać wody ekogroszkiem. Mój sąsiad podgrzewa zasobnik z wodą elektrycznie -> miesięcznie wychodzi mu około 120PLN więc porównywalnie przy czym u niego 3 osoby i czasami musi się ograniczać z ciepła wodą u mnie 5. i w sumie prawie obojętne ile zużywamy nie wpływa to znacząco na koszt :-), wydaje mi się, że piec na eko na samo podtrzymanie potrzebuje z 2 kg dobę. Co do pompy ciepła zastanawiałem sie czy nie warto byłoby powietrznej zamontować tak, żeby pobierała ciepło z poddasza, na allegro można kupić takie używane pompy za mniej niż 2kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze skoro jest na apce to i w sterze. Jesli nie ma to powinno zostac dodane.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kocioł na "przeżycie" 24h na węglu ok.25MJ (na takim kiedyś sprawdzałem) potrzebuje 1 do 1,2kg (na dobę)

tu trzeba zaznaczyć przy niespartolonej instalacji grzewczej

 

jak ktoś ma rodzinę 2+1 i korzysta z prysznica, dba o zużycie wody i posiada zmywarkę, to zmieścic się może w widełkach 2,1 do 2,7kg/24h

mniej uważający zużyją 3 do 4kg/24h przy prysznicu

Jak jest coś zbombane tj. instalacja, ciąg kominowy, wentylacja, to wszystkie te elementy będą wpływać na ilość spalanego paliwa

 

Ogólnie ma tutaj też znaczenie sama konstrukcja bojlera, jego poprawność izolacji, wydajność wężownicy.....

Generowane przez niego straty do otoczenia będa odpowiadały za ilość cykli podgrzania CWU

 

 

Z grzałek korzystamy w strefach, CWU zatem także można podgrzewać strefowo jak ma się odpowiedni bojler

Spora część userów z którymi miałem kontakt podgrzewa wode tylko 2razy na dobę rano ok. 1 do 2h i na wieczór podobnie, reszta dnia to stoi, nawet jak temp. spadnie poniżej progu załączenia czynnośc nie jest podejmowana do momentu wejście w strefę ponownego dogrzania.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie piec grawitacyjnie podgrzewa trochę zasobnik więc pompka załącza się głównie w przypadku zwiększonego poboru wody. Przy małym poborze udało mi się zejść do 3.8kg/dobę ale z reguły jest to około 4.5kg, chociaż może trochę mniej bo 25kg wystarcza mi spokojnie na 7 dni.

 

Temperatura na zasobniku 50 stopni, na piecu 53 i grawitacyjnie zasobnik CWU bez poboru dochodzi do temp. pieca czyli osiąga 53

Edytowane przez kot79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze CWU z programem czasowym i zobaczę jak to wyjdzie w porównaniu do grzania ciągłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem soft do 2.02.

Kabel Unitek Y-105. Tak jak koledzy wcześniej pisali, aktualizacja tym konwerterem przebiegła bezproblemowo. Cena z przesyłką 34 pln.

Dzięki Panowie za polecenie sprawdzonego kabelka.

Dla mnie na wielki plus, to zmiany w oknach (usuniecie suwaków na rzecz przycisków).

Dużo łatwiejsze nastawy w odniesieniu do suwaków.

 

Pompę kotłową wpiąłem pod cyrkulację CWU, bo ma tryb interwałowy i teraz latem nie ma potrzeby, aby pracowała cały czas.

Szkoda, że w obiegu CO2 nie ma takiej możliwości, to nie trzeba było by przepinać wtyczek.

Można by tę opcję wprowadzić, gdy jest włączony tryb autolato, to wtedy pompa kotłowa automatycznie przechodziłaby w pracę interwałową, jeśli użytkownik by sobie tego życzył lub wyłączała się, tak jak jest teraz. 

Po prostu w zależności od wyboru trybu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja oprogramowania zrobiona

Moduł internetowy ETH-01C zainstalowany działa super Polecam :)

 

Skąd można pobrać najnowsza akpke? Teraz mam 1.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza apka jest na costerowniki.pl jak klikniesz na modul.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego szukałem w aktualizacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.