Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy, że za dużo powietrza i zamiast dopalić spaliny to je wychładzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż przy takim świecie pojechałem do kotła choćby popiół wygarnąć i zdjecia do wglądu

post-1379-0-79957700-1478020108_thumb.jpg

post-1379-0-41028600-1478020126_thumb.jpg

post-1379-0-56203200-1478020140_thumb.jpg

post-1379-0-15717900-1478020155_thumb.jpg

post-1379-0-80122500-1478020196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedostatnie zdjęcie z postu pokazuje ile podajnik pracował sekund w danej godzinie?

Tak zgadza sie to sek. W godz . Pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynując (posty #1333 i #1363)...

31.10.2016 zdjąłem przysłonę dmuchawy (post przeniesiony do innego wątku, podobnie jak kol. wadus), dziś po 24h mogę stwierdzić że poprawiły się warunki spalania - pył/nalot w kanałach zmienił kolor na szary, niestety pozostały w popiele grudki koksu.

Dziś zwiększyłem z 28,4 na 28,8 wartość opałową paliwa (dla przypomnienia palę groszkiem z Wesołej).

Raport z efektów niebawem ;)

Mile widziane sugestie/koncepcje podejścia do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zwiększasz kaloryczność jak masz nie odpalony to zmniesz troche podawanie , ile teraz masz?,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5s (screen w poście #1333 )

Sugerujesz zmniejszyć?

 

Sądziłem że zwiększając kaloryczność zwiększę ilość powietrza i toto sie dopali

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam dodać tego powietrza?

temp spalin 90-140

powietrze 5-25% ale z tego co zauważyłem to nie dochodzi do 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, spróbuję ale skoro sterownik nie rozpędza dmuchawy do obecnie ustawionych 25% to i zapewne nie zrobi tego gdy próg będzie 30.

Nie wiem jak wymusić większą wartość powietrza niż algorytm sterownika wylicza. Gdyby było coś w rodzaju "korekta powietrza" to ok ale "natenczas" nie ma takiej opcji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ułomny jestem ale nie kumam zasady: ustawiając powietrze max 25% przy modulacji 100% to faktycznie max powietrza blokuję na poziomie 25% mocy dmuchawy

To skoro ustawię modulacje na np max 50% to przy ustawieniu dmuchawy na max 25 faktyczna moc dmuchawy będzie 12,5%?

Czyli jest to procent z modulacji a nie z faktycznej mocy dmuchawy?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei po wymianie ślimaka walczę z wysoką temperaturą podajnika. Jak patrzę na wasze zdjęcia to macie temp. podajnika na poziomie max 36 stopni. U mnie jest stale między 52 a 62 stopnie i nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić, żeby była niższa. Przy ustawieniu czasu przekroczenia na 25 minut lub więcej dochodzi do 70 i wywala wszystko z palnika. Na starym ślimaku miałem stale w okolicach 34 - 38 stopni. Podajnik jest szczelny a wszystkie rozkręcone połączenia przy montażu uszczelnione silikonem. Gdzie może być błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może orłem (w tym temacie) nie jestem ale dlaczego dochodzi do przekroczenia aż tak długo?

Nie można ustawić modulacji by ew przekroczenie było sporadyczne i krótsze?

Teoretycznie wygląda na nieszczelność podajnika/zasobnika i dlatego żar cofa się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei po wymianie ślimaka walczę z wysoką temperaturą podajnika. Jak patrzę na wasze zdjęcia to macie temp. podajnika na poziomie max 36 stopni. U mnie jest stale między 52 a 62 stopnie i nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić, żeby była niższa. Przy ustawieniu czasu przekroczenia na 25 minut lub więcej dochodzi do 70 i wywala wszystko z palnika. Na starym ślimaku miałem stale w okolicach 34 - 38 stopni. Podajnik jest szczelny a wszystkie rozkręcone połączenia przy montażu uszczelnione silikonem. Gdzie może być błąd?

U mnie pidajnik tez ma z 50+ stopni. Ale to efekt tego ze piec pracuje na Male mocy 5-30% na retorcie właściwie sie żarzy a nie bucha plomieniem. Wydaje mi się ze to urok mojego palnika ekoenergii. Przy samym koszu jest ciut,chlodniejszy mogę utrzymać rękę ale przy kotle juz nie dałbym rady.

 

A tak w ogóle to gdzie trzeba dać ten czujnik? I jak go przymocować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej wysoka temperatura podajnika występuje gdy piec moduluje długo na niskich mocach. Podawanie w auto mam ustawione na 4s. temp. na kotle 57st. na CO 42st. min. powietrze ustawione na 8% max moc kotła 75%. Z uwagi na rosnącą temp. podajnika nie mogę ustawić kotła na pracę ciągłą ponieważ załączy się alarm przegrzania podajnika. W przerwach kiedy kocioł się odstawi temp. podajnika spada. Dziwnie to wygląda, stale szukam nieszczelności ale już nie mam pomysłu. Dym do podajnika się nie przedostaje, Klapa jest szczelna. Zaczynam się zastanawiać czy taka temp. to nie norma dla tego pieca a wcześniej była niższa z powodu krótszego (wytartego) ślimaka.

 

Ja mam czujnik założony na rurze ślimaka jakieś 15cm. od pieca. (tam było fabryczne miejsce) Przy samym podajniku też jest sporo chłodniej. (ledwo ciepłe)

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie do zapłonu jeszcze daleko. Niektóre kotły-palniki mają czujniki umieszczone przy piecu inne przy zejściu zasobnika. Najprawdopodobniej przy niskich mocach poziom żaru się obniża(pogłębia).

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przesunąć czujnik bliżej podajnika i dać sobie spokój z szukaniem przyczyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz dawno dalem sobie spokoj z tym czujnikiem i lezy sobie  luzem od 3 tyg. pokazujac temp. kotlowni 28 stopni. co do samej temp. slimaka mysle, ze tragedii nie ma bo jest z zeliwa. Dym mi sie wydobywa kosza tylko jak jest bardzo malo eko w podajniku tak z 5-10 kg i to tez nie jest jakis straszny smog.

 

czy zar bylby nisko czy wysyoko to i tak przeciez przy dobrze kalorycznym weglu ta strefa bedzie bardzo goraca, Wiec przy kotle nie wyobrazam sobie aby podajnik mial temp. np. 40 stopni.  Skoro pedze kociol na 60 stopniach i temp. powrotu jest 59-60 samo palenisko tez trzyma sporej ilosci zar (duza ekoenergia ma dosyc spory palnik) 

 

Dopiero przy samym koszu temp. jest troche nizsza ale ile moze ona miec skoro w kotlowni mam 28 to tam pewnie jest 30-40 stopni. Do samo zaplonu w obecnosci tlenu gdzies czytalem dochodzi w okolicach 200-400 stopni.

 

Powoli ida mrozy wiec i pewnie kociolek zacznie modulowac na wyzszym zakresie wtedy chyba tak nie bedzie ryzyka zapadania sie strefy zaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dla bezpieczeństwa warto żeby był założony. Nawet przytwierdzic go w okolicy wyjścia do zasobnika. Nie daj Boże żeby uszkodziła się uszczelka, słabszy ciąg w komin, a nikogo nie będzie w domu. I może być psikus i to nie mały.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.