Skocz do zawartości
IGNOROWANY

REGULATOR I STABILIZATOR CIĄGU KOMINA KOMINOWEGO


rewolwer1981

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie  czy urządzenie o ktòrym mowa w temacie sprawdzi się w przewymiarowanym kominie ceramicznym fi 200 do ktòrego wpięty jest kocioł pelletowy Heiztechnik hitPellet 16kw.Myślę że komin zabiera sporą część ciepła z kotła a to urządzenie choć nie tanie bo koszt to 670 zł ustabilizuje po pierwsze wyciąganie ciepła a po drugie proces spalania będzie bardziej stabilny. 

https://allegro.pl/oferta/regulator-i-stabilizator-ciagu-komina-kominowego-9000563963?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komin zewnętrzny ,dostawiony z boku budynku i wyczystka jest na zewnątrz.Podobno żeby RCK działało dobrze musi znajdować się w tym samym pomieszczeniu co kocioł.Dodatkowo ten stabilizator kominowy zadba nie tylko o stałe ciśnienie ale i o wygrzanie komina oraz jego suchość. Zresztą wszystko wyjdzie w praniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @rewolwer1981 jesteś bardzo mocno pod wrazeniem reklamy tej nasady. Za mocno...

RCK jest w wykonaniu rowniez na czopuch a ten jest chyba w pomieszczeniu w ktorym stoi kociol?

Jesli podajesz (marketingowe slogany)  ze ta nasada zadba o suchu i cieply komin zastanow sie dlaczego tak sie nie stanie.

Co do stabilizacji (zmian) podcisnienia pod wpływem np. wiatru jestem w stanie w to uwierzyc. Zabezpieczy rowniez przed woda opadowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatkanie komina na koncu nie jest dobrym pomyslem.Obok domu komin nawet nie bedzie sa dobro dogrzewac i osady beda duže.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.