Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenia dwóch regulatorów pokojowych do jednego pieca


Krzemq

Rekomendowane odpowiedzi

Najprościej by mi chyba było zasilać te przekaźniki z sieci. Jest taka możliwość? Wtedy bym potrzebował tylko 2 przekaźniki dokupić i odpowiednio połączyć? W teorii jakoś to w głowie mniej więcej mam, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

Dwóch par styków w regulatorze niestety nie ma, tez juz o tym myślałem :/ Aczkolwiek i tak bym nie miał za bardzo już jak kabla pociągnąć, przynajmniej z jednego mieszkania.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pokojówkę bezprzewodową  i odbiorniki do nich wtedy daje jeden odbiornik na C.MG3 a drugi na Kocioł. Co daje dwa odseparowane styki COM/NO od jednej pokojówki.

 

Z wykorzystaniem RM-16 chodzi mi o taki układ dla każdego obiegu, wtedy C.MG3 sterowane były by niezależnie

 

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Darekgra napisał:

,,, to by wystarczyło... pokojówka łączona równolegle z C.MG3 i RM-16A

NIE.

RM-16A jest sterowany napięciem 230V


ERROR.
RM-16A ma wejście beznapieciowe.

@Darekgra ten schemat, który dołączyłeś nieco później jest poprawny.

 

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

RM-16A jest sterowany napięciem 230V

patrz załączony schemat, on jest zasilany 230V

https://sterownikitech.pl/img/products_files/kartonik-rm-16a-web.pdf

patrz zasada działania\

ma sterowanie napięciowe i beznapięciowe

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie rozwiąże sprawy?

https://sklep.pwkey.eu/pl/p/UMS-4S2/102

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie rozwiąże sprawy?
https://sklep.pwkey.eu/pl/p/UMS-4S2/102
 
Musiałbym wziąć 2? To już wolę dołożyć stówkę, kupić C.MI i mieć dodatkowo sterowanie grzejnikami przez internet

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Podoba mi się ten sposób z tymi przekaźnikami Salusa RM-16A, ale fajnie by było mieć pewność, że to zadziała.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eliks napisał:

A to nie rozwiąże sprawy?

https://sklep.pwkey.eu/pl/p/UMS-4S2/102

 

Chyba nie bo ma wyjścia tylko prądowe (napięciowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krzemq napisał:

Najprościej by mi chyba było zasilać te przekaźniki z sieci. Jest taka możliwość? Wtedy bym potrzebował tylko 2 przekaźniki dokupić i odpowiednio połączyć

Jest taka mozliwosc. Dzialac bedzie. Tylko ze w praktyce do wymiany sygnalow czesto uzywa sie napięcia niskiego stalego 24vdc lub 12vdc lub nawet 5vdc. Chodzi o bezpuieczenstwo. Jak woidzisz w Twoim pierwotnym wykonaniu producenci wszystkich tych urzadzen o tym pomysleli i zaden z nich nie operuje 230vac na wejsciach a przeciez moglby... I prawdopodobnie uszkodzilbys wszystkie trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krzemq napisał:

To już wolę dołożyć stówkę, kupić C.MI

zastanów się czy będzie on współpracował z twoim kotłem. C.MI wymaga wewnętrznej rejestracji urządzeń. A twój kociołek ma chyba ster techa?

5 minut temu, Krzemq napisał:

Podoba mi się ten sposób z tymi przekaźnikami Salusa, ale fajnie by było mieć pewność, że to zadziała.

kup przez nata masz 14 dni na zwrot w razie niepowodzenia. Zresztą w hurtowni też se dogadasz naz zwrot

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak moglbym uzyskać mniejsze napięcie, żeby było bezpieczniej? No i wtedy bym potrzebował innych przekaźników. Pytanie jakich?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Darekgra napisał:

Chyba nie bo ma wyjścia tylko prądowe (napięciowe)

No pod to podłączają zwykle termostaty zwierno-rozwierne, ale to i tak nie rozwiąże chyba sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzenie nr 1.

20 minut temu, Darekgra napisał:

Chodzi o pokojówkę bezprzewodową  i odbiorniki do nich wtedy daje jeden odbiornik na C.MG3 a drugi na Kocioł. Co daje dwa odseparowane styki COM/NO od jednej pokojówki.

 

Z wykorzystaniem RM-16 chodzi mi o taki układ dla każdego obiegu, wtedy C.MG3 sterowane były by niezależnie

 

Przechwytywanie.JPG


Zdarzenie nr 2.

19 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

NIE.

RM-16A jest sterowany napięciem 230V


ERROR.
RM-16A ma wejście beznapieciowe.

@Darekgra ten schemat, który dołączyłeś nieco później jest poprawny.

 

 

NIE. NIE. NIE.

Pogubiłem się przy tej wymianie postów.
Przypomnę co napisałem chwile temu.

Czy możemy równolegle, łączyć wejścia beznapięciowe sterowników?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

NIE. NIE. NIE.

Pogubiłem się przy tej wymianie postów.
Przypomnę co napisałem chwile temu.

Czy możemy równolegle, łączyć wejścia beznapięciowe sterowników?.

Ja też... znów chyba masz rację.

Na jedną pokojówkę trzeba by 2x RM-16 i wtedy było by na pewno ok. (jedna na kocioł i druga na moduł)

Wejścia sterowników już nie są beznapięciowe.

@Witek-z-Ulicyteraz czy coś się stanie gdy na stykach COM/NO RM-16 pojawi się "jakieś" napięcie od C.MG3?

29 minut temu, eliks napisał:

No pod to podłączają zwykle termostaty zwierno-rozwierne, ale to i tak nie rozwiąże chyba sprawy.

tak ale tu potrzebne są beznapięciowe wyjścia. Do zasilania pompy się nada ale do sterowania kotłem i C.MG3 już nie

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Krzemq napisał:

,,, To już wolę dołożyć stówkę, kupić C.MI i mieć dodatkowo sterowanie grzejnikami przez internet ,,,

Zapoznałem się przed chwilą z DTR sterownika C.MI.
Niestety nie ma on wyjścia beznapięciowebgo (żadnego) do sterowania kotłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Krzemq napisał:

jak moglbym uzyskać mniejsze napięcie, żeby było bezpieczniej? No i wtedy bym potrzebował innych przekaźników. Pytanie jakich

Zasilacz zewnetrzny lub poszukac czy ktores z Twoich urzadzen takiego nie ma na wyjsciu. Cewki przekaznikow maja byc na napiecie w ukladzie. Przekazniki (cewki) sa na napiecia 230vac lub 24vdv lub 12vdc.

Zrobisz na 230vac tez bedzie dzialac. Zachowaj tylko zdrowy rozsadek. Jesli jestes jedynym operatorem i serwisantem tej instalacji to tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak C.MI ma tylko komunikację RS co przy sterowniku kotła innego producenta niż Kospel działać nie będzie.

Aby mieć pewność poprawności budowy układu w oparciu o RM-16 trzeba by mieć jego schemat elektryczny lub jeden egzemplarz na próbę :)

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Czy możemy równolegle, łączyć wejścia beznapięciowe sterowników

Co to sa wejscia "beznapieciowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin koledze chodzi o styki w sterownikach kotła i C.MG3 do których podłącza się pokojówki(ze stykami beznapięciowymi), są ona już z napięciem ale chyba dla uproszczenia tak je nazywa.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PioBin napisał:

Co to sa wejscia "beznapieciowe"?

Są to tzw. wejścia do których podłączamy styki zwierne lub rozwierne.
Takie wejście, by mogło określić (zbadać) stan urządzeń (styków) do niego podłączonych wysyła pewien sygnał (potencjał, napięcie, prąd,). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Darekgra napisał:

koledze chodzi o styki w sterownikach kotła i C.MG3 do

Nie powinnismy tego robic.

1 minutę temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Takie wejście, by mogło określić (zbadać) stan urządzeń (styków) do niego podłączonych wysyła pewien sygnał (potencjał, napięcie, prąd

I tu jest odpowiedz dlaczego nie powinnismy tego robic. Czyli nie ma beznapieciowych / bezpradowych wejsc. Chyba ze swiatlowody.

Mozemy to robic a ile zgadza sie wlasnie ten potencjal i prad (jedno zrodlo zasilania i kilkadzisiat, kilkaset wejsc). Ogolnie to ma byc jedno zrodlo napiecia dla kazdego urzadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zewnetrzny lub poszukac czy ktores z Twoich urzadzen takiego nie ma na wyjsciu. Cewki przekaznikow maja byc na napiecie w ukladzie. Przekazniki (cewki) sa na napiecia 230vac lub 24vdv lub 12vdc.
Zrobisz na 230vac tez bedzie dzialac. Zachowaj tylko zdrowy rozsadek. Jesli jestes jedynym operatorem i serwisantem tej instalacji to tym lepiej.
Niby te C.MG3 też mają zasilanie 230 z sieci.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tu najpewniejszym i najprostszym rozwiązaniem bez przewodów były by dwie pokojówki salus bezprzewodowa i do nich po dwa odbiorniki (oddzielny na kocioł i oddzielny na C.MG3)

Tak jak to jest na tym filmiku i było by po problemie.

 

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Krzemq napisał:

Niby te C.MG3 też mają zasilanie 230 z sieci. ,,,

Tak.
Zasilanie sterownika (modułu obiegu grzewczego C.MG3) wynosi 230V AC. Maksymalny pobór mocy wynosi 170 VA (dosyć dużo). 

Natomiast napięcie, które jest na zaciskach do których podłączasz regulator pokojowy lub zworę, jest napięciem niskim i zarazem bezpiecznym dla człowieka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby któryś z Was podać link do przykładowego przekaźnika na 230V, który by pasował? Bo nie za bardzo się w tym łapię już :/

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.