Skocz do zawartości

Ramage

Forumowicz
  • Postów

    38
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Ramage

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

2

Reputacja

  1. Mam kocioł na pellet i właśnie przy nim pompa IBO Beta od CWU nie może nabrać pełnej mocy na 22 wat. Pokazuje cały czas na wyświetlaczu 5-6 wat i za pompą zimna rura. Miał ktoś może podobny problem? Awaria stała się po tym, jak na okres 2-3 miesięcy był wyłączony piec, a wodę do CWU grzałem gazem. Układ odpowietrzony, stukałem, odłączałem, podłączałem. W sterowniku jest wszystko dobrze podłączone. Druga pompa taka sama od centralnego kręci normalnie na 22 watach.
  2. @radik81 Teraz póki nie mam wkładu włożyłem w miejsce starego przyłącza od kopciucha. Jak będę miał wkład kominowy połączony z piecem to zostaje mi chyba tylko włożyć RCK na rurę od pieca, ale tam nie mam miejsca. Chyba że coś źle rozumuję.
  3. @Heiztechnik Już oddzwonili i to podobno powinni wiedzieć właśnie instalator wkładu, ale tu raczej mój "specjalista" wszystko na oko bierze. Będę jeszcze dzwonił do was, bo zrobiłem zetkę. Ustawiłem kocioł, że praktycznie większość czasu jest duży, ładny płomień. Problem pojawia się w momencie rozpalania jak również gdy zbliża się do temperatury zadanej. Płomień ledwo lub wcale nie wystaje z palnika na niższych poziomach pracy i ma problem z osiągnięciem temperatury zadanej na włączonej pompce z obiegiem wody w kaloryferach. @radik81 Jest zetka, dorobiona. Kanalizacyjna 160. Problem będzie z RCK bo dla specjalisty to "wymysł producenta kotła" i nie mam zbytnio jak go dodać w momencie dorobienia wkładu.
  4. @radik81 Wkradł się błąd bo mi chce dać 21x10 a nie 21x20. Mój piec to HT qpellet DL 12kw. Masz rację jest w miejsce starego kotła kopciucha.
  5. @radik81 Mam na pellet 12kw, słyszałem że nie może być mniejszy wkład niż średnica czopucha/wulotu spalin z kotła. Jak podajecie wymiary wkładu to warto dodać właśnie ten czopuch do heiztechnik nie mogę się dodzwonić i już sam nie wiem jak to zrobić i czy wymiar 21x10 nie będzie za mały jeśli jest czopuch fi 160.
  6. @radik81 I też masz czopuch z średnicą 160?
  7. Mam problem z wykonawcą wkładu do komina. Mam piec na pellet z czopuchem fi 160mm. Więc powierzchnia wylotu spalin z pieca ma 20.1cm. Wykonawca mówi że jego wkład owal o wymiarach 21x10cm jest do fi 170mm. Prostokąt bez owalu daje nam powierzchnię wylotu 21cm. Boję się, że to będzie za mały wkład, bo nie wiem jak bardzo zaokrąglone są rogi. Przesadzam, czy coś ja źle rozumuję? Ogólnie upierał się, że będzie dobrze, niby daje gwarancję i taki wkład ma na stanie, a inny wymiar będzie musiał zrobić. Zaproponowałem, że chcę tą gwarancję na papierze, że będzie dobrze. To podziękował mi za zlecenie i ugadaną pracę.
  8. @besix@eliks@Heiztechnik Zamilkłem na chwilkę, ale mam już "zetkę" z rury kanalizacyjnej fi 160 skierowana w stronę palnika. Odległość ok 1m. (Dołączam zdjęcia). Mam RCK. Problem dalej występuje taki sam jak wcześniej (mały, duży ogień, niedopalony pellet). Dzisiaj byli Panowie od wkładu kominowego obejrzeć komin i co wyszło to to, że na górze komina ~50cm od końca jest zabetonowana wkładka z otworem 14x14cm i z niej jest wylot dymu. To przez to może się dusić komin i traci ciąg? Mam bardzo biały dym z komina i to w dużej ilości. Fachowiec od wkładu jak dobrze pamiętam radzi wkład 21 na 11cm. Szukam informacji jak powinien być wkład kominowy z stalówki dla komina o wysokości 12 -13m. Wesołych Świąt Panowie.
  9. @besix Myślę o RCK, ale wiesz sam RCk bez dobrego ustawienia nic nie da. Jak dla mnie to bardzo dobrze, że wziąłem fachowca, bo zanim bym doszedł do tego, że trzeba przysłonić wentylator minęło by wiele rozmów na forum czy z serwisem HT. Obecnie przysłona jest otwarta na jakieś 2-2.5cm z obu stron. Ten fachowiec mówi, że im mniejszy otwór tym lepiej manewrować ustawieniami nadmuchu. Pellet podobno też jest z domieszką płyt meblowych wg niego, bo spala się kiepsko i na ruszcie zostaje trochę popiołu. Zaczadza wymiennik i drzwiczki właśnie przez to że, "dodatki" do pelletu potrzebują więcej powietrza. Czy to prawda również, że ten palnik rynnowy pellHard v2 (jeśli nic nie pomyliłem) to bardzo kiepski palnik i muszę niestety mieć oczadzony piec jeśli chcę chociaż trochę sprawnie spalać pellet. Mogę zwiększyć nadmuch, wtedy mniej sadzy, ale mniejszy ogień i więcej pelletu do ogrzania. Z nowymi ustawienia przez noc widzę, że Pelletu w zbiorniku ubyło 2-3 krotnie mniej. @besix Jeszcze prośba o ten RCK bo mam bardzo krótką rurę do komina. Pod spodem mam po starym kopciuchu póki co otwór zatkany wełną. Mógłbym rurę włożyć i na niego RCK? Potem ładnie to zakleić? (jak na zdjęciach)
  10. @Heiztechnik Wszystko było ok, schodzę teraz po 2h i wszystko w sadzy jak na zdjęciach. Czyli jednak za mało powietrza? No już sam nie wiem. Rano czeka mnie porządne czyszczenie. Ustawię rano moc nadmuchu maksymalną na 23 lub 24%, tylko że mam mechanicznie też przysłonięty nadmuch i może te 2-3% to za mało? Sądziłem, że po 2 dniach wygrałem bitwę jednak czeka mnie kolejny 3 dzień. Napisałem również do tego co tak mi ograniczył powietrze.
  11. @Kordjano@besix@HeiztechnikUdało się :D Co prawda podzwoniłem do dwóch znajomych właścicieli kotłów na pellet i jeden słyszał o specjaliście, co ma dużą wiedzę na temat tych kotłów. Co prawda kosztowało mnie to 200zł, ale mam problem z głowy. Dla przyszłych szukających rozwiązania napiszę co ustalił i zmienił, a jego efekt to filmik z pracy na pełnej mocy 12kw. Za dużo powietrza, nadmuch sterownik maksymalnie ogranicza do 21% i to było jeszcze za dużo. Sam nie wiedział, ale na szczęście moje rozmowy z serwisem heiztechnik wspominały coś o mechanicznej/ręcznej przysłonie na wentylator i tym jeszcze zasłoniliśmy. Praktycznie zasłona jest dana na maksa. Wydłużona praca zgarniacza jak dobrze pamiętam dwukrotnie (tu nie pamiętam dokładnie musiałbym zejść do kotłowni i odczytać obecne ustawienia). Płomień trochę się zmniejsza podczas pracy, potem zwiększa jak dołoży z węża, jednak i tak jest to płomień 2-3 razy większy niż wcześniej. Większe kawałki nie lecą, jedynie iskierki. Jak otwieram piec to już nie widzę w popielniku jarzących się niedopałków. Może jak by ktoś potrzebował pomocy to zostawiam numer telefonu: Krzysztof Stolarczyk +48 668 615 642 (Polska północno wschodnia) Jedynie czego się obawiam, to że tak przy zasłoniętym wentylatorze/nadmuchu będzie problem z rozpaleniem, bo nie było wcześniej żadnego problemu z tym. video-1607622980.mp4
  12. @Heiztechnik Próbuję na wielu ustawieniach i zmianach w tym w panelu serwisu. Czy restart coś pomoże, bo wydaje mi się że wrócę do początku i będzie to samo jeśli żadna regulacja ręczna póki co nie pomaga. Mam zdjęcia z przed kilku godzin. Zdjęcie na którym jest największy płomień i nie ma wypadania to moc minimalna 4.2 pali aż miło, nic nie leci z zasobnika, duży płomień. Im większa moc tym gorszy płomień i wypadanie. Prawie cały popielnik po działaniu przez 16-17h. Sprawdzałem też wyczystkę komina, była trochę zapchana, potem zdjęcie komina od dołu. Rękę gdy włożę tu czuć że ładnie ciągnie. Drzwi do garażu otwarte, okno w kotłowni otwarte, więc nie powinno być chyba problemu z brakiem powietrza. Dzisiaj rozebrałem palnik, wyjąłem z osłony bo tak na infolinii mi zaproponowali. Pomiędzy tą rynną a palnikiem popiołu malutka grudka, no ale już wyczyszczone. Ostatnie zdjęcie to tak działa palnik przez większość czasu, czasem płomień jest dwa razy większy, a czasem jak na zdjęciu pierwszym, ledwo tli zasypany pelletem. No nic będę próbował, jeszcze zobaczę co da mi restart po południu.
  13. No niestety. Ogólnie bym już nie poszedł w pellet. Odkurzam palnik z środka a ścianki i środek czyszczę regularnie. Nigdy nic nie demontowałem z niego więcej. Jestem na etapie szukania instrukcji jak się do tego zabrać. Piec zakupiłem w sierpniu tego roku. Dlaczego heiztechnik to zły wybór?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.