Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulator ciągu kominowego co lepsze? Smart Flow?


HardyDemon

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem cały temat i dalej wiem tyle ile wiedziałem, czyli niewiele. Drugi sezon się zbliża, kocioł na pellet 15kw czopuch 160 komin że wkładem ceramicznym 200x200 częściowo w budynku (garaż z kotłownią przytulony do domu) a częściowo w ścianie zewnętrznej  wscbodniekok 2 m, część strychem i ponad dachem ok 1,5 m całość ok 7-8 m. Mam dylemat czy draco w kotłowni czy airfloow na komin. Temat kondensatu jest mi obcy, nigdy go nie miałem zarówno jak był stary węglowy jak i w ubiegłym sezonie na pellecie. Bardziej mi się widzi draco choć więcej z tym pracy. Promocja w tekli też kusi na lambde i airfloow bo za samą lombdę krzyczą 1180 brutto plus dostawa. Więc już nie wiem czy draco czy tą promocje wziąć za 1550zl... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykuć musiałbym na ten draco otwór w ścianie i glazurze i obsadzic go jak jak się należy. Ta opcja na komin łatwiejsza w montażu. Na wyczystke draco nie chcę, a na rurę odpada bo nie ma miejsca, prosto z kotła idzie w komin i jest za krótki odcinek. Pomijając przeszkody, które są do pokonania jaki bardziej jest zasadny w moim przypadku sposób by unormować ciąg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glazure wycinasz szlifierka a otwor nawiercasz i kujesz. Sam tak robilem.

Jak sie nie da to za x razy drozszy wes ten drugi i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie chcesz w wyczystce? Ja tak mam i jest OK. Dokupujesz tylko ramkę montażową do której montujesz RCK na wcisk, do czyszczenia wyciągasz, czyścisz i komin i ponownie wciskasz. Tak to wygląda. 

 

20190703_172813.jpg

Kupowałem tutaj;

https://allegro.pl/oferta/regulator-ciagu-kominowego-do-wyczystki-rcw-darco-6808023563?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arek1263 napisał:

Wykuć musiałbym na ten draco otwór w ścianie i glazurze i obsadzic go jak jak się należy. Ta opcja na komin łatwiejsza w montażu. Na wyczystke draco nie chcę, 

Z montażem w wyczystce może być problem jak wyczystka jest w innym pomieszczeniu niż kocioł albo poniżej 0,5m od podłogi,

 jedyny problem to wycięcie otworu w rurze ceramicznej - lubi pękać i warto to zrobić poniżej wejścia czopucha kotła do kanału dymowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie spojrzałem i poprawka, mam zaslepione miejsce po starym czopuchu gdzie wcale nie mam płytek, jakoś nie mogłem zebrać się by uzupełnić glazurę i chyba tutaj zrobię rck draco  a wyczystke mam jakąś małą i nie zmieści się, poza tym tam cały syf się gromadzi z komina, choć przy pelleciaku to nie to co wcześniej. 

IMG_20190703_193945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu co lepsze draco czy smartfloow, pobrałem instrukcję tego drugiego i tam opisana ta sama regulacja dla kotłów na węgiel drewno trociny która sprowadza się do tego że skręcamy prześwit między talerzami do momentu aż przestanie się wydymiać przy otwartych drzwiczkach paleniska... Jakoś mnie to nie przekonuje bo palnik pracuje wentylator powietrze pcha to jak ma się nie wydymiać...? Co innego w zasypowym, to jestem w stanie zrozumieć. Przewagę ma ten na revulator bo stanowi jednocześnie zadaszenie komina ale regulację jego jakoś cienko widzę, w draco jest skala i albo się wychyla albo nie a tutaj to tak trochę po omacku. Bardziej  może byłoby logicznie zamontować go i na zimnym kominie zmierzyć ciąg w wyczystce tym magicznym kijem kominiarskim do mierzenia ciągu i ustawić tyle ile tekla zaleca. Ktoś to przerabiał? Doregulowywał po kilku dniach jak sugeruje producent? 

Regulator_ciagu_polmar-instrukcja-montazu.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Smartflow zamontowany 649 zł poszło . Mam 15kw a przekrój komina to  20x20 komin 8 m. Spisuje zużycie od października zeszłego roku, ciekawe jak będzie rok do roku po zamontowaniu rck  , zima na pewno nie będzie taka sama rzecz jasna. Zastanawiam się tylko czy po jego zamontowaniu powinienem zmniejszyć zakres  pracy dmuchawy w modulacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak smartflow  co cię do niego przekonało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie bardziej przekonał wydaje mi się że on stabilizuje bardziej niż draco który się tylko wychyla przy większych podmuchach, no i zadasza też komin za jednym zamachem. Nie ma żadnych części ruchomych, raz ustawiony ma działać. Sam jestem ciekaw jak będzie wyglądało wnętrze pieca, ideałem byłoby teraz zamontować lambdę i niech ona się martwi ustawianiem dawki powietrza... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że i ja zakupiłem smartflowa , ale nie wiem jak tam wyjść , chyba o jakiejś zwyżce muszę pomyśleć , komin też 20 na 20 jak porządnie pada to zawsze trochu zamoknie , lambda dobra rzecz tylko droga , ale może na drugi rok się skuszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.07.2019 o 19:32, sambor napisał:

Z montażem w wyczystce może być problem jak wyczystka jest w innym pomieszczeniu niż kocioł albo poniżej 0,5m od podłogi,

 jedyny problem to wycięcie otworu w rurze ceramicznej - lubi pękać i warto to zrobić poniżej wejścia czopucha kotła do kanału dymowego. 

Witam, 

Jestem przed decyzja: rck na rurze czy w wyczystce? Na rurze jest miejsce. Wyczystka jest w innym pomieszczeniu, ale jest łatwy dostęp. Jest około 20cm od podłogi.

Czy położenie rck w wyczystce poniżej wylotu dymu z pieca jest sensowne? 

Czy nasada kominowa jest potrzebna w tej sytuacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja Panowie mam mieszane uczucia co do ragulatora smartflow, kupilem go przed zeszla zima. Zauwazylem mocny spadek temp spalin do ok 60 st, z komina tak naprawde wydobywala się para wodna, która skrapala się na regulatorze i doslownie zalewala mi komin po zewnetrznej stronie, nie zauwazylem jakieś oszczednosci w ilosci spalonego pelletu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje średnie spalanie od 21 Października do 1 maja to 24,8 kg wypowiem się na wiosnę bo na razie od 3 tygodni średnie to dopiero 13.8 kg po założeniu smartflow. Komin suchy był i suchy jest. Spokojne spalanie pomimo wichury na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jak jest ustawiony na regulacji, maksymalnie rozwarty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś kalkulator w necie znalazłem, tam podajesz moc kotła, wysokość komina i wychodzi wtedy jaki powinien być przekrój komina. Mi wyszło niespełna 13x13 przy kwadratowym a miałem 20x20. Chodzi na maksymalnie skręconym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez kalkulatora wiedziałem że powinienem dać jakiś regulator bo przy wietrze na zewnątrz w kotle był halny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.