Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Slim 14 KW i sterownik multifun


pavesi

Rekomendowane odpowiedzi

mieszkanie  ogólnie ma 100m2   

plus   podpiwniczenie  w sumie drugie tyle

 

Tak jak napisałem  parter   3 pokoje   , 1 kuchnia , łazienka , korytarz  ,  przedpokój  wszędzie są  kaloryfery żeliwne   łącznie 100m2

plus  podpiwniczenie   tam też   są 3 pokoje , kuchnia, łazienka  , korytarz, przedpokój   drugie 100m2 - tutaj są kaloryfery aluminiowe  . Rurki wszędzie  aluminium . 

Hydraulik mówił że spokojnie wystarczy 14KW     nie ma potrzeby mocniejszego  kotła...

Jest tutaj może jakiś hydraulik z okolic Zamościa ?   

Edytowane przez pavesi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom   postawiony w latach   85   pustak    plus ocieplenie na zewnątrz  styropian   plus w tym roku  dodałem na strych więcej styropianu łącznie 13 cm i  zalałem   to wszystko styrobeton plus wylewka betonowa . W mieszkaniu są okna   plastikowe .

Edytowane przez pavesi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest aż tak duza różnica między kotlem a powrotem to jedyne rozwiązanie to założyć pompe kotlowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczymy to koledze od jakiegoś czasu ale jego znajomy wie lepiej i twierdzi że ta przeróbka nic nie da i szkoda pchać się w koszty.
Miesza mu w głowie i udaje fachowca.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavesi kopnij go w 4 litery jak taki z niego fachowiec . Zakładaj pompe i problem będziesz miał z głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak to wygląda ale na dworze jest ciepło i zawór jest praktycznie zamknięty. Jeszcze sprawdzę te temperatury jak się zrobi  chłodniej bo szczerze to nawet nie wiedziałem gdzie odczytać temperaturę z czujnika  powrót wody.

Pytałem też czy tutaj na forum jest jakiś hydraulik z okolic Zamościa który by się podjął przeróbki. 

Pytałem też jak ustawić ta pompe od CO1 ustawiłem od rana na srodkowy domek. 

Nie słucham kolegi tylko napisałem co mówi. Jeżeli trzeba zrobić przeróbkę to zrobię. 

Rozumiem że huśtawka jest   dlatego że nie mam pompy na powrocie wody z zaworu 4-D do kotła bo jest woda chłodna  czy ciepła kocioł się wychładza  i jest huśtawka.

Nie jestem hydraulik   proszę napiszcie mi czy  trzeba dokupić trzecią pompę  czy ta co jest od CO1 trzeba ją   jakoś inaczej  zamontować  ?  ... 

IMG_20201012_104304.jpg

IMG_20201012_085307.jpg

Edytowane przez pavesi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kąt dokładnie jesteś nie mam zbytnio czasu teraz żeby ci pomóc do przerubki bedą ci potrzebne 2 zawory kulowe , filtr , zawór zwrotny i pompa 25/40

Panowie nie wiem czy dobrze widzę ale czy czasami filtr siatkowy nie jest założony odwrotnie. Drugi chyba też.

 

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.10.2020 o 00:57, pavesi napisał:

problem  jest z siłownikiem  przy zaworze czterodrożnym   zamiast się domykać przy spadkowej temperaturze na kotle   to  się otwiera  i temperatura jeszcze bardziej ucieka z kotła .

Kiedyś szwagier miał podobną sytuację i z tego co mi mówił, to "szpece" odwrotnie zawór 4D podpięli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa  ponownie 

Wkleję ustawienia jakie mam na kotłe  SAS 14KW,  może ktoś podpowie czy coś zmienić   . 

Gdy zrobiło się zimniej  w ciągu doby spalam  około 22,5 kg węgla, Gdy włącza się dodatkowa pompa Od CWU  zauważyłem że węgiel mi się nie spala. Gdy pracuje tylko  pompa CO1  węgiel się spala .  Piec pracuje w trybie PID Turbo  - sterownik multi fun. W domu mam osiągniętą temperaturę  22,5 st. . 

kocioł  --> 
palenie 
korekta paliwa  -->  0%
korekta nadmuchu --> 24%

podtrzymanie --> 
korekta paliwa --> -24%
korekta nadmuchu  20%

typ palenia -->  automatycznie

PID  --> Pid Turbo 
PID Turbo -->
przyrost mocy --> 20%
spadek mocy  --> 60%

ograniczenie mocy 
dolne --> 25%
górne --> 85%

OBIEG C.O.1
obniż temp. ogrzewania - 0,2 st 
tryb lato/ zima - zima  
charakterystyka pogodowa --> 03
wpływ czujnika pokojowego  --> 50%
cz. pokojowy histereza --> 0,2 st.c
temp auto lato /zima - 14 st

Obieg CWU
temperatura CWU --> 49st
histereza CWU  --> 2 st
priorytet CWU --> funkcja nieaktywna


SERWIS
kocioł
temperatura minimalna 60 st
temperatura maksymalna 71 st
temperatura ochrony powrotu 1st
dodatkowa temp kotła --> 0st
wydajnosc podajnika --> 0,14 kg

Obieg CO 1
sterowanie obiegiem cz. pokojowy + cz. zewnętrzny 
pompa -->
blokady --brak
modulacja - czas pracy pompy 5 m , czas postoju pompy 10m
temp włączenia pompy --> 46 st 
zawór mieszający 
mieszacz zamontowany
ogranicz. temp. za zaworem 95st
minimalna temp za zaworem --> 28st
czas otwarcia zaworu --> 120 s
korekta czasu reakcji  --> 5
minimalny ruch napędu 5%

Priorytet obiegu --> normalny

Obieg CWU
Priorytet CWU 
CWU dodat. temp. kotła --> 10st
Priorytet CWU czas 30m
temperatura włączenia pompy 49st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.10.2020 o 00:57, pavesi napisał:

Witajcie

Jak w temacie posiadam kocioł SAS wersja slim 14kw ekogroszek i do tego mam  sterownik multifun.  

Problem z huśtawką temperatury

Obecnie  mam   pid turbo  załączony  takie miałem ustawienia  

PID Turbo -> Przyrost mocy 15%, spadek mocy 100%
Ograniczenie mocy->  dolne15%, górne 100%
Czujnik żaru: 0
Palenie korekta nadmuchu: 15
Palenie korekta paliwa: 0
Podtrzymanie korekta nadmuchu: 20
Podtrzymanie korekta paliwa: -20

Wpływ czujnika pokoju  miałem 80%

Zadane  na  czujniku pokojowym  22,4 stopnia   .

Problem polega na tym że  zawór  czterodrożny  za bardzo się otwiera   temperatura ucieka z pieca  i powstaje huśtawka 

Dzisiaj  zmieniałem przyrost mocy 25%    spadek mocy 25%    - Ograniczenie mocy   górne   ze 100%  dałem na 80%  

W ustawieniach zaawansowanych  podniosłem testowo temperaturę załączenia pompy  na   53stopnie   - stwierdziłem że jak spadnie poniżej 53 stopni lepiej niech się wyłączy  wtedy na kotle  nie spadnie temperatura tak mocno  bo zawór czterodrożny się nie zamyka.

Na kotle mam minimalną temperaturę  57 stopni

zmieniłem też ustawienie  - wpływ czujnika  pokoju z 80%  na 0%   a  wpływ czujnika zewnętrznego dałem na program nr.  4

Obniżyłem też utrzymywanie  temperatury za zaworem na 20 stopni  .

 

Jutro zobaczę czy  lepiej to wygląda  czy może   całkiem  popierniczyło  się 

Może ktoś ma jakiś  soft sprawdzony do tego sterownika  

Kiedyś  kolega z forum podał mi  dane na opcje bez pidu   tyle że  piec  miał na tych ustawieniach  niskie temperatury   ..  problem  jest z siłownikiem  przy zaworze czterodrożnym   zamiast się domykać przy spadkowej temperaturze na kotle   to  się otwiera  i temperatura jeszcze bardziej ucieka z kotła .

Palenie:
Wentylator: 33
Czas pracy podajnika: 5
Postój: 90
Podtrzymanie:
Wentylator: 25
Nadmuch wstępny: 5
Nadmuch dodatkowy: 10
Cykl: 0
Czas pracy podajnika: 5
Postój: 20

Być może  mam coś  źle ustawione  sam nie wiem.  Jutro    napiszę  jaki mam  soft wgrany   bo nie pamiętam..

Witam mam pytanie chciałem kupić odbiornik shhs b1 nie wiesz może gdzie taki można dostać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.