Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska temperatura spalin Tekla draco D 25 kw


mariusz1415

Rekomendowane odpowiedzi

one sa chyba produkcyjne dziury, w nowych nowych kotlach juz ich nie ma, zaklej je silikonem, moze uciekać powietrze przez nie, albo zaciaga palnik i zar sie cofa zbyt gleboko. 
Ja te dziury zakleilem po rozmowe z jednym serwisantem. 

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,ślimak już idzie to przy okazji te dziurki też zakleje. Temp. podajnika mam teraz 51⁰C na na oryginalnym czujniku a przy samym piecu 90⁰C.

Edytowane przez mariusz1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grumek ślimak zamontowany ,w piecu się już pali. Zaślepiłem otwory te w kolanie retorty zobaczymy czy to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narazie temperature 38⁰C , dziury pod zasobnikiem zakleiłem zobaczymy co się bedzie dziać teraz z temperaturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grumek a Ty masz zaślepione otwory w kolanie?

Latem podgrzewasz wode kotłem czy grzałką elektryczną.

Edytowane przez mariusz1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolana nie rozkręcałem żeby to zakleić , ściągłem korone z palnika i na kawałek miękkiej blaszki  nakładałem uszczelniacz 1500⁰C i wkładałem w szczeline i udało się tak to zakleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to pomogło ,po nocy temp. podajnika 36⁰C ,a przy samym piecu 52⁰C (bywało nawet po 90⁰C) .

Oby tylko ślimak teraz dłużej wytrzymał ,nie tak jak poprzedni rok....

IMG20210603091704.jpg

IMG20210603091509.jpg

IMG20210603091551.jpg

IMG20210603091600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem polepszyć sobie i zakleiłem te dziury w kolanie temp podajnika spadła ale znowu inny problem.... Dodaje zdj zasobnika jak się dymi i nawet groszek zmienił kolor lekko od ściany zbiornika. Co to może być i czy to groźne?

I jeszcze co to za zawór z manometrem dochodzi do niego zimna woda ,pokazuje różne wartości teraz 10 Bar.

IMG20210603134627.thumb.jpg.84b35309c8260e28d00182b2af94d33a.jpg

IMG20210603134242.jpg

IMG20210603134248.jpg

IMG20210603134258.jpg

IMG20210603134306.jpg

IMG20210603134311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykla cofka dymu . By coś poprawić trzeba sprawdzić szczelność całego zbiornika wraz zamknieciem . Dodatkowo zrobic tzw osuszanie czy wyrównanie ciśnień . Caly bajer polega na zamocowaniu pomiedzy dmuchawa a zasobnikiem węża którym będzie tłoczone powietrze do zasobnika . Co też powinno poprawic natlenienie palnika jak się zakleilo otwory przeciwdymne ? .

odnosnie zaklejania otworów na kolanie samym sylikonem to malo trwały zabieg . Po czasie miał i tak wypchnie sylikon . Trzeba by na te otwory dac opaske stalową i było git . Też tak robilem i szybko to zostalo wypchniete .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAFAŁ z tym dopowietrzaniem będzie problem, nie chce narazie dziurawić dmuchawy. 

Chyba to był błąd z zaklejeniem tych otworów...

A ten zawór wie ktoś co to i do czego służy ? Max jest 10 bar a wskazówka wyszła aż za to...

IMG20210603134627.jpg

Edytowane przez mariusz1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Mam pytanie o montaż ślimaka , dziś wygasiłem na lato kocioł i chce jeszcze raz odkręcić przekładnie i na nowo uszczelnić ,bo uszczelniłem to takim klejem:

 https://www.distyk.pl/produkty/saurus-glue-crystal/

Lepiej uszczelnić to silikonem czerwonym wysokotemperaturowym? Z filmu firmy tekli pokazującego montaż ślimaka na końcówce gdzie daje się tuleje dają oni silikon, dodaje zdj:

IMG_20210612_230907.thumb.jpg.150d294f21483c86c97566a0ae786721.jpg

Jest to konieczne? Na starym ślimaku był taki silikon,i czy ma być nałożony i po wyschnięciu dać tuleje czy na świeżo nałożony silikon nasunąć tuleje tylko że ona się wtedy sklei.

Nie wiem co zrobić z tym, doradźcie mi proszę.

Jeszcze jedno po 11 dniach pracy na nowym ślimaku znów był nagar jakiś 1cm X 1cm na kolanie palnika, co może być przyczyną.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez mariusz1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 30.05.2021 o 12:30, grumek napisał:

one sa chyba produkcyjne dziury

🙂 Nacięcia przeciwdymne. Zaślepienie oznacza zadymienie w zasobniku. To kolano poniżej jest mniej problematyczne. W miejsce nacięć są otwory, dwa rzędy otworów po dwie sztuki. Polecam zamianę. Koszt 200zł.

foto.php?id=66549&w=400&h=400

Ja nie dawałem silikonu w miejsce łączenia płytki z filcem z kołnierzem stalowym na ślimaku. Dołożenie silikonu może zapobiec problemom ze zdjęciem ślimaka z zabieraka motoreduktora w przyszłości. Jeżeli się nie daje silikonu, to warto co jakiś czas zdjąć motoreduktor i zakonserwować końcówkę ślimaka smarem. Tylko tyle.  Jak chcesz dać silikon, to zwykły może być nie musi być wysokotemperaturowy. Tam nie występują temperatur inne jak temperatury bliskiego otoczenia. Płytka z filcem koroduje. Trzeba ją wymienić, co jakiś czas, bo będą problemy ze zdjęciem ślimaka wskutek korozji.

 

W dniu 3.06.2021 o 20:25, FAFAŁ napisał:

To jest zwykla cofka dymu . By coś poprawić trzeba sprawdzić szczelność całego zbiornika wraz zamknieciem .


On zakleił otwory przeciwdymne.

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Mam pytanie , od 2 miesięcy grzeję zbiornik CWU wbudowaną grzałka ,na zasilaniu CWU mam zawór zwrotny, i jak włączę pompę z kotła która idzie do zbiornika do wężownicy to słychać jak powrotem leci do kotła dużo powietrza... Z czego to powietrze może się brać w tej wężownicy? Mam zamontowany przed zaworem zwrotnym separator powietrza afriso. 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mariusz1415 napisał:

Z czego to powietrze może się brać w tej wężownicy?

Powietrza tam nie powinno być. Jeżeli to jest instalacja z zaworem 4d skręcana(?) to w zasadzie z każdego połączenia skręcanego, śrubunków, uszczelki filtra skośnego. Skoro piszesz, że masz separator powietrza, to nie spełnia on swojej roli. Może zacznij od wymiany.

https://flamcogroup.com/pl/catalog/separacja-powietrza-zanieczyszczen-i-rozwiazania-do-dozowania/odpowietrzniki/flexvent-automatyczne-odpowietrzniki/flexvent/groups/g+c+p+a+view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.